IPhone 14 Pro iOS 17.1.1 pil sağlığı ciddi oranda düştü

Ben %80'de falan çekiyorum şarjdan, %20 - %80 arası şarj ediyorum, forumda öyle bahsetmişlerdi, o şekil kullanıyorum, şarjda bende oynamıyorum.

O olayı merak edip Apple teknik destek ekibine sormuştum ve şehir efsanesi olduğunu belirtmişlerdi. Özellikle yapılması gereken şeyler olarak;
Şarj tamamen bitmeden şarj'a takmak gerekiyor. (Telefonun şarjı %0 olmazsa daha iyi olurmuş.)
Haftada 1-2 defa telefonu 5-10 dakika kapatmak.
Oyun oynamamak :D (oyun'da mı oynamayalım dediğimde sadece önerimizdir demişti bayan.)
Telefonu araba veya güneş gibi aşırı ısıya maruz kalacağı yerlerde bırakmamak.
Telefonu tek seferde şarj edip kullanmak.

Hatırladıklarım bu kadar. Umarım yardımcı olur.

O olayı merak edip Apple teknik destek ekibine sormuştum ve şehir efsanesi olduğunu belirtmişlerdi. Özellikle yapılması gereken şeyler olarak;
Şarj tamamen bitmeden şarj'a takmak gerekiyor. (telefonun şarjı %0 olmazsa daha iyi olurmuş.)
Haftada 1-2 defa telefonu 5-10 dakika kapatmak.
Oyun oynamamak :D (oyun'da mı oynamayalım dediğimde sadece önerimizdir demişti bayan.)
Telefonu araba veya güneş gibi aşırı ısıya maruz kalacağı yerlerde bırakmamak.
Telefonu tek seferde şarj edip kullanmak.

Hatırladıklarım bu kadar. Umarım yardımcı olur.

Tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim hocam.
Yani %5 - %10 civarları taksam bir şey fark etmiyor.
Zaten telefondan oyun oynamıyorum, genel olarak video izlerim ya da sosyal medyada takılırım, şarjda mümkün olduğunca telefonu kullanmıyorum, bir şey bakmam gerekirse ona bakıp bırakıyorum tekrar.
Dediklerinize uymaya çalışacağım, tekrar teşekkür ederim.

4. haftada %4 düşüş oldu. Şarj aletim de aynı orijinal adaptör şarj döngümde. Şimdi bu iOS sürümünden değil de neden kaynaklanıyor olabilir ki? :)

4. haftada %4 düşüş oldu. Şarj aletim de aynı orijinal adaptör şarj döngümde. Şimdi bu iOS sürümünden değil de neden kaynaklanıyor olabilir ki? :)
Apple'in batarya işini becerememesinden. Tüm kullanıcılarda aynı sorun mevcut. Şahsen ben de artık kendimde sorun aramıyorum (zaten aramıyordum da) çünkü tüm kurallara uyuyorum hemen hemen. Geriye tek bir açıklaması ve bilinen bir şey kalıyor, o da cümle başında yazdığım gibi. Üzücü olan kısım önceki kullandığım iPhone modelinin batarya sağlığının bu kadar kısa sürede, bu kadar fazlaca düşmemesi. Bu da Apple'ın batarya da geriye gittiğini gösteriyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı