iPhone 14 Pro Max alınır mı?

O eskidendi. Bizim ülkemizde yurt dışı cihazların artık garantisi yok. Bilgin olmadığı konuda fikrinde olmasın.

Gecenlerde yurt disi iPhone 14 Pro alma olayim vardi bizzat Apple'i aradim sordum 1 yil garanti veriyoruz dedi. Ben de yok diye biliyordum ama ya Apple musteri hizmetleri bilmiyor ya da gercekten yok.

Gecenlerde yurt disi iPhone 14 Pro alma olayim vardi bizzat Apple'i aradim sordum 1 yil garanti veriyoruz dedi. Ben de yok diye biliyordum ama ya Apple musteri hizmetleri bilmiyor ya da gercekten yok.

Ben bir tanıdıktan yurt dışı iPhone X almıştım. Cihaz sürekli donup kendini yeniden başlatınca servise götürdüm. Servis cihaz yurt dışı olduğu için kabul etmedi. Ben onlara “yurt dışı cihazların garantisi 1 yıl değil mi” diye sordum. Oradaki çalışan bunun eskiden olduğunu artık yurt dışı cihazlarda garanti olmadığını söyledi. Ben o gün bugündür yurt dışı cihazı olayına karşıyım. Cihazı tanıdık yerden aldığım için iade edip paramı aldım ama başka yerden alsaydım mağdur olacaktım.

iPhone 14 Pro için sadece A2890 kodlu international Avrupa’dan gelme cihazların garantisi var. O da sınırlı olması lazım tam kapsamlı değil. Avrupa’da Yetkili bir satıcıdan almıyorsan Cihazın kodunun ne çıkacağı tamamen piyango galiba. Sahibindende satılan cihazlar %99 ABD cihazı ve garantisi yok. Bana Japonya cihazı çıktı. Yetkili servise gidip bizzat seri numarasından sorgulattım hiçbir şekilde garantisi yok. Parasını versen de servis elini sürmüyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı