iPhone 14 Pro vs S23 Plus

Bütçe
40000

Montyxss

Picopat
Selam, 5 yıldır S8 kullanıyorum ve artık telefonumu değiştireceğim. Fakat 14 Pro ve S23 Plus arasında kaldım. S23 Plus'ı Türkiye'den, 14 Pro'yu ise yurt dışından alma planım var. Yıllardır Samsung kullandığım için bir yandan da Apple kalitesini deneyimlemek istemiyor değilim. Sizce hangisi daha mantıklı? Yorumlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam, 5 yıldır S8 kullanıyorum ve artık telefonumu değiştireceğim. Fakat 14 Pro ve S23 Plus arasında kaldım. S23 Plus'ı Türkiye'den, 14 Pro'yu ise yurt dışından alma planım var. Yıllardır Samsung kullandığım için bir yandan da Apple kalitesini deneyimlemek istemiyor değilim. Sizce hangisi daha mantıklı? Yorumlarınızı bekliyorum.
S23 Plus öneririm.

14 Pro almalısın. En azından yeni bir işletim sistemi yeni bir arayüz belki de Samsung'tan daha çok seversin.

Her ne kadar iphone kaliteli olsada S23 Ultra öneriyorum. Bana kalırsa hem daha güçlü hemde daha özgür bir cihaz. 14 Pro Max te güçlü ama özgürlük olmadığı için o gücü pek kullanamıyorsunuz.

Android bir telefonum var ve 10 yıllık (belki de daha eski) bir iPad Air'ım var. Youtube/Google gibi uygulamalar hala iPad daha hızlı açıyor, telefonumda Google'da bir şey aratmak için 10-20 saniye beklemeliyim kendine gelmesi için. Android cihazların uygulama açarken ki yavaşlığı (hatta Instagram gibi uygulamaları bazen alta alıp 2 saniye sonra tekrar açtığımda yeni sayfaya atması) yüzünden bıktım. En üst model telefonlarda benzer durum var mıdır bilmiyorum, telefonum Oppo A9 2020. İmkanım olsa iPhone kullanırım.

Android bir telefonum var ve 10 yıllık (belki de daha eski) bir iPad Air'ım var. Youtube/Google gibi uygulamalar hala iPad daha hızlı açıyor, telefonumda Google'da bir şey aratmak için 10-20 saniye beklemeliyim kendine gelmesi için. Android cihazların uygulama açarken ki yavaşlığı (hatta Instagram gibi uygulamaları bazen alta alıp 2 saniye sonra tekrar açtığımda yeni sayfaya atması) yüzünden bıktım. En üst model telefonlarda benzer durum var mıdır bilmiyorum, telefonum Oppo A9 2020. İmkanım olsa iPhone kullanırım.
O durum Android cihazlara mahsus değil ama. Amiral gemisi güncel Android kullansanız anlardınız.

iOS deneyimlemek istiyorsanız alınır ama yurt dışı nasıl olur bilemem. Yani açtırması, garantisinin olmaması falan filan sıkıntı olmayacaksa alınır. S23 Plus da üzmeyecektir ki S serisi telefon. S23 serisinde en iyi bataryaya sahip olan model S23 Plus.

O durum Android cihazlara mahsus değil ama. Amiral gemisi güncel Android kullansanız anlardınız.

Dediğim gibi en üst model Samsung s serisi gibi telefonlar hakkında bilgim yok, S4, J7 ve A70 kullanmıştım. Hepsinde aynı durum geçerliydi. Başta hızlılardı ancak 2-3 sene sonra aşırı yavaşlıyorlar.

Kötü bir cihaz kullanıp bunu söylemek büyük başarıymış. 👏 Orta seviye veya amiral gemisi cihaz kullanın farkı hissedeceksiniz. Oppo A55 kullanıyorum çok iyi cihaz sayılmaz ama uygulamalar gayet hızlı açılıyor. 🙂

Geri
Yukarı