iPhone 14 Pro vs S23 Plus

Bütçe
40000
Selam, 5 yıldır S8 kullanıyorum ve artık telefonumu değiştireceğim. Fakat 14 Pro ve S23 Plus arasında kaldım. S23 Plus'ı Türkiye'den, 14 Pro'yu ise yurt dışından alma planım var. Yıllardır Samsung kullandığım için bir yandan da Apple kalitesini deneyimlemek istemiyor değilim. Sizce hangisi daha mantıklı? Yorumlarınızı bekliyorum.

S23 Plus.

Selam, 5 yıldır S8 kullanıyorum ve artık telefonumu değiştireceğim. Fakat 14 Pro ve S23 Plus arasında kaldım. S23 Plus'ı Türkiye'den, 14 Pro'yu ise yurt dışından alma planım var. Yıllardır Samsung kullandığım için bir yandan da Apple kalitesini deneyimlemek istemiyor değilim. Sizce hangisi daha mantıklı? Yorumlarınızı bekliyorum.
iOS deneyimi istiyorsan 14 pro, Android istiyorsan S23 plus fakat yurtdisi olayinin isleri sakat.

Bende Android kullanıyorum ama nefret ediyorum sonraki telefonum çok yüksek ihtimal Apple ürünü olacak. Sana da tavsiye ediyorum çoğu uygulamanın Android'de daha kötü performans verdiğini biliyorsundur zaten. En bilineni Instagram.

Kötü bir cihaz kullanıp bunu söylemek büyük başarıymış. 👏 orta seviye veya amiral gemisi cihaz kullanın farkı hissedeceksiniz. Oppo A55 kullanıyorum çok iyi cihaz sayılmaz ama uygulamalar gayet hızlı açılıyor. 🙂

Üst seviye telefonlar hakkında bilgi sahibi olmadığımı söyledim zaten, yakındığım durum aslında bu kadar zaman geçmesine rağmen 10 yıl gelecekteki bir işlemci nasıl olurda daha yavaş olur. Bu mantıkla bakarsak Samsung S4 Oppo A55'ten daha hızlı, çünkü zamanının amiral gemisi oydu. Teknoloji ilerlemesin.

Bende Android kullanıyorum ama nefret ediyorum sonraki telefonum çok yüksek ihtimal Apple ürünü olacak. Sana da tavsiye ediyorum çoğu uygulamanın Android'de daha kötü performans verdiğini biliyorsundur zaten. En bilineni Instagram.
Hocam aradaki fiyat farkına bakarsak Android cihazlar aşağı yukarı aynı özellikleri daha ucuza sunuyor. Nefret etmeniz öznel bir şey. Instagram aslında artık bozmuyor diyorlar ancak yine de bir tık geride bence de.

Hocam 14 Pro'nun rakibi zaten S23 Ultra o yüzden ben 14 Pro tavsiye ederim. 14 Pro'yu yurt dışından aldığınızda açtırmadan mı kullanacaksınız orasını anlamadım örneğin ben 2-3 hafta önce aldım kendisi açtırmadan 31 bine geldi. Sizinki de aşağı yukarı bu civara gelse açtırma ile beraber 51 bin yapıyor bugün kabaca. Eğer bütçeniz zorlanacaksa TR'den S23 Plus da alabilirsiniz. S23 Plus'ı yurt dışından almak da çok mantıklı ona eski bir Samsung telefonun da IMEI'sini kopyalarsanız kayda gerek de kalmadan kullanırsınız ille iPhone şart değilse.

S23+ alın. 5 yıl S8 kullanmışsınız. Aldığınız gibi farkı anlarsınız zaten.

Üst seviye telefonlar hakkında bilgi sahibi olmadığımı söyledim zaten, yakındığım durum aslında bu kadar zaman geçmesine rağmen 10 yıl gelecekteki bir işlemci nasıl olurda daha yavaş olur. Bu mantıkla bakarsak Samsung S4 Oppo A55'ten daha hızlı, çünkü zamanının amiral gemisi oydu. Teknoloji ilerlemesin.

Her segmente göre farklı SoC yapılıyor. Nasıl bilgisayarlarda i9 13900K var diye i3 çıkarmamazlık yapmıyorlar bu da aynı şekilde. O fiyat bandında bunu veriyorlar alanı var ki yapılıyor. Apple ile karşılaştırmak istiyorsan amiral gemisi bir modelle karşılaştırman gerekiyor çünkü Apple sadece amiral gemisi telefon yapıyor.

Geri
Yukarı