iPhone 5S alınır mı ?

iphone 5s 4s gibi veya 4 veya 5 gibi değil, iphone 5s 64 bit işletim sistemine sahip bir telefon iphone 4s in zamanı geçer geçmeside normaldir çünkü telefon 32 bit işletim sistemine sahip, üstelik iphone 5s de A7 işlemciye M7 destek işlemcide var ve bu ilk defa iphone 5s de sözün kısası iphone 5s alınır

iPhone 5s gayet stabil ve çok güçlü bir işlemciye sahip. Kullanım ömrü gayet uzun olacaktır. Küçük ve uzun ömürlü, performans sahibi telefon isteyen bir insan için bulunmaz nimet. Ben gayet güçlü bir android cihazdan iPhone 6'ya geçtim ve buna rağmen, "iPhone gerçek kalitedir" diyenlere hak verdim. Hala, 2011 yılında çıkan 4s tercih ediliyorsa ve alanlar memnunsa, 5s her türlü tercih edilir. Aklın kalmasın:like:

İphone uzun ömürlü değildir diyenler neden böyle saçma bir şey diyorlar anlamış değilim. Android telefonlar çok uzun ömürlü sanki. Android daha erkenden donma sorunları yaşıyor. İphonelar ise yavaşlama sorunu yaşıyor. Donma ile yavaşlama arasındaki farkı biliyorsunuzdur umarım. İphone 5 ve 5c de veritabanı güncellemesi artık yapmayın. Güncelliği gidecektir elbette telefonun ancak hiçbir yavaşlama sorununuz olmayacaktır. Siz her gelen güncellemeyi yüklerseniz tabi ki yavaşlama olacaktır. Şuan İOS 9 çıktı mesela, bu güncellemede ki en büyük fark pil tasarrufu yapılması. Ancak önceki sürümlerde böyle bir eklenti gelmemişti ve yükseltme yapıyorduk. Yapmasak telefonun performansı aynı kalacak, yaparsak ise bir zaman sonra telefonun yavaşladığını gözle göreceksiniz. 2 senedir İphone 5c kullanıyorum ve telefonu ilk çıktığı zamanlarda arkadaşım almıştı ve şuana kadar herhangi bir yavaşlama yoktu. Ta ki İOS 9 yükleyene kadar. Android telefonlardan alacaksan Z3 compact alman olacaktır.

2 senedir İphone 5c kullanıyorum ve telefonu ilk çıktığı zamanlarda arkadaşım almıştı ve şuana kadar herhangi bir yavaşlama yoktu. Ta ki İOS 9 yükleyene kadar. Android telefonlardan alacaksan Z3 compact alman olacaktır.
Ipone 5C için IOS9 çok mu kötü oldu?

Ipone 5C için IOS9 çok mu kötü oldu?
Hayır çok kötü olmadı. Ama 1 saniyelik gecikmeli açılıyor programlar. Mesela whatsapp uygulamasına girerken ilk siyah ekran ardından geliyor ardından 1 saniye sonra uygulama açılıyor. Ama bazı oyunlarda çok yavaşlama oluyor, oynanmayacak seviyeye geldi neredeyse. Oyunlardan ziyada yeni güncelleştirme için kötü diyemem çünkü uygulamalarda 1 saniye bekliyorsun bu güncellemenin kötü olduğu anlamına gelmez. Ancak güncellemeyi yapmasam daha iyi olurdu tabi. Bence 5 ve 5c dahil olmak üzere güncelleme yapmanızı önermem. İOS 9'dan sonraki güncellemede daha yavaşlayacaktır.

2010'da WWDC'de iphone 4 tasarımını gördüğümde yaşadığım heyecanın son kalıntılarını taşıyan 5 ve 5s hala benim için vazgeçilmez. 6 ve özellikle 6+ tasarım olarak facia cihazlar şahsen. O sebeple yazılımsal olarak ölene kadar 5s'i kullanmaya devam edeceğim.

Hayır çok kötü olmadı. Ama 1 saniyelik gecikmeli açılıyor programlar. Mesela whatsapp uygulamasına girerken ilk siyah ekran ardından geliyor ardından 1 saniye sonra uygulama açılıyor. Ama bazı oyunlarda çok yavaşlama oluyor, oynanmayacak seviyeye geldi neredeyse. Oyunlardan ziyada yeni güncelleştirme için kötü diyemem çünkü uygulamalarda 1 saniye bekliyorsun bu güncellemenin kötü olduğu anlamına gelmez. Ancak güncellemeyi yapmasam daha iyi olurdu tabi. Bence 5 ve 5c dahil olmak üzere güncelleme yapmanızı önermem. İOS 9'dan sonraki güncellemede daha yavaşlayacaktır.
O bahsettiğiniz uygulama açılışındaki "anlık" siyah ekran problemi uygulama geliştiricileri tarafından yavaş yavaş gideriliyor. Örneğin İBB cep trafik açılırken anlık siyaha düşüyor ve hatta bazen kilitleniyordu. Dün gece bir güncelleme geldi ve problem ortadan kalktı. Diğer uygulamalar da aynı şekilde sorunu giderecektir diye düşünüyorum. Onun dışında pil tüketimindeki azalma tek kelime ile harika.

bence eski veya yeni takıntın yoksa ve gösteriş budalalığı gibi bir amaç dışında iphone'u iphone olduğu için almak istiyorsan kesinlikle alınır daha bi 2-3 sene gideri var 5s'in, çünkü Apple'ın telefonda atılım yaptığı modellerden biridir 5s modeli.

iPhone telefonlar nasıl uzun ömürlü olmuyorlar allah aşkına? iPhone 5 çıktığı vakit iOS 6 ile gelmişti Cihaza şu ana kadar 4 iOS geldi ve daha 2 iOS'lik ömrüde var ki buda nerden baksan toplamda 6 yıl oluyor ve şuan cihaz performanstan ödün vermiyor. Ha şöyle kötü bir yönü var iPhone'ların oda batarya. Bu desteği hangi şirket telefonlarına verdi ki haa? Samsung Galaxy S3'e bakın sonra gelip uzun ömürlü değil diyin. Bu arada 5S 5ten daha fazla destek alır. Sebebide 64 bitlik işlemci ve Touchid olduğu içindir

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı