iPhone 5S alınır mı?

iphone 6 dan öncesi bence alınmaz. Ekranı çok küçük, çözünürlüğü düşük, kamera çok iyi değil, Batarya sıkıntılı, power ve menü tuşu kronik sorunlu çoğu kişide bozuluyor. Ayrıca kasma, ısınma, takılma, donma gibi sorunları iphone 5s'de de görebilirsiniz hiç olmayan şeyler değil. Bu dediklerimin hepsiyle karşılaştım. 1500 TL civarında alınacak fiyat/performans android telefonları genelde 3GB RAM ve yüksek işlemci ile geldiği için performanslı ve akıcı bir telefon almış olursunuz.

Fiyat performans olarak benim tavsiyem : LG G4 > Xiaomi Mi4 > LG G3 > Huawei Ascend P8 64GB/3GB > Xperia M5 > Galaxy A510 > Huawei G8 > Xperia Z5 Compact

Bunlar donanım olarak yüksek, kaliteli ve güzel tasarıma sahip telefonlar. Özellikle Xiaomi mi4 miui7 arayüzü ile apple kalitesinde bir deneyim sunuyor, performansı çok yüksek ve bataryası çok iyi gidiyor. Yeni modeli çıktığı için fiyatı da şuanda çok düşük tam bir fiyat performans canavarı (bknz: Xiaomi mi4 fiyat) Ben kullandım çok güzel telefon şimdi Xiaomi mi5 siparişi verdim.

Ama eğer apple dan başka telefon almak istemiyorsanız ve bütçede bu kadarsa yapacak bir şey yok, alınır.

Açıkcası iPhone 6 kullanıcısıyım, pişman değilim desem yalan olur. :) iPhone 5S eskidi biraz, eğer diyorsan başka telefon önerir misin? Samsung Note 3'ü öneririm. Hem kamera kalitesi hem de ekranın boyutu bakımından iPhone 5S'den kesinlikle daha iyi. Üstelik Android olması da cabası. Technopat YouTube kanalı zaten incelemiş Note 3'ü. İstersen izle, kararını öyle ver. Dediğim gibi kişisel fikrimi soracak olursan bence Note 3'ü almanı tavsiye ederim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Şuanda işim gereği büyük telefona ihtiyacım olduğu için note 3 kullanıyorum ve çok memnunum özellikle kalemini aktif kullanırsanız note serisi bağımlılık yapabilir. Ama bendeki modeli n9005; snapdragon 800, 4K video desteği ve LTE bulunuyor. Önümüzdeki günlerde 4.5G geleceği için bu dönemde kesinlikle LTE destekli bir telefon almak lazım.

Son düzenleme:
iphone 6 dan öncesi bence alınmaz. Ekranı çok küçük, çözünürlüğü düşük, kamera çok iyi değil, Batarya sıkıntılı, power ve menü tuşu kronik sorunlu çoğu kişide bozuluyor. Ayrıca kasma, ısınma, takılma, donma gibi sorunları iphone 5s'de de görebilirsiniz hiç olmayan şeyler değil. Bu dediklerimin hepsiyle karşılaştım. 1500 TL civarında alınacak fiyat/performans android telefonları genelde 3GB RAM ve yüksek işlemci ile geldiği için performanslı ve akıcı bir telefon almış olursunuz.

Fiyat performans olarak benim tavsiyem : LG G4 > Xiaomi Mi4 > LG G3 > Huawei Ascend P8 64GB/3GB > Xperia M5 > Galaxy A510 > Huawei G8 > Xperia Z5 Compact

Bunlar donanım olarak yüksek, kaliteli ve güzel tasarıma sahip telefonlar. Özellikle Xiaomi mi4 miui7 arayüzü ile apple kalitesinde bir deneyim sunuyor, performansı çok yüksek ve bataryası çok iyi gidiyor. Yeni modeli çıktığı için fiyatı da şuanda çok düşük tam bir fiyat performans canavarı (bknz: Xiaomi mi4 fiyat) Ben kullandım çok güzel telefon şimdi Xiaomi mi5 siparişi verdim.

Ama eğer apple dan başka telefon almak istemiyorsanız ve bütçede bu kadarsa yapacak bir şey yok, alınır.

Şuanda işim gereği büyük telefona ihtiyacım olduğu için note 3 kullanıyorum ve çok memnunum özellikle kalemini aktif kullanırsanız note serisi bağımlılık yapabilir. Ama bendeki modeli n9005; snapdragon 800, 4K video desteği ve LTE bulunuyor. Önümüzdeki günlerde 4.5G geleceği için bu dönemde kesinlikle LTE destekli bir telefon almak lazım.
Note3 gibi bir cihazı kullanacağımı düşünmüyorum. Telefonun büyük olması benim için bir dert gerçekten. İnce, 4-4.7' civarında cihaz arıyorum. GMD Elite'in kalınlığı ve büyüklüğü beni çok rahatsız ediyor. Ve tabi sorunları da cabası. Ön kamerada bile toz var.

1200-1300 TL ve üstü para verdiğin Androidler kasmıyor zaten.
Sanırım buna katılmıyorum. Note4 ve Z3'ün bile kastığına şahit olduktan sonra.

Note3 gibi bir cihazı kullanacağımı düşünmüyorum. Telefonun büyük olması benim için bir dert gerçekten. İnce, 4-4.7' civarında cihaz arıyorum. GMD Elite'in kalınlığı ve büyüklüğü beni çok rahatsız ediyor. Ve tabi sorunları da cabası. Ön kamerada bile toz var.

Sanırım buna katılmıyorum. Note4 ve Z3'ün bile kastığına şahit olduktan sonra.

Bence siz iphone 5s almayı kafanıza koymuşsunuz ama içiniz rahat değil. Birileri tabi alınır ya, mis gibi telefon, kaçırma sakın falan desin, içiniz rahatlasın diye başlık açmışsınız. Note 4 ve z3 ün kastığını iddia edip 5s in kasmadığını söylüyorsanız ben burdan bunu anlarım. Ben kullandığım S3 de takılmalar kasmalar görüyordum ama ne note3 de ne xiaomi mi4 de ne de LG G3'de kasma görmedim ki günde 4-6 saat ekran açıklık süresi ile telefon kullanırım. Bence siz 5s alın. Zevkler renkler meselesi. Mesela bana hiç bir kuvvet; kapı deliğinden bakıyormuşum hissi uyandıran 4" kadar küçük ekranlı , 720p bile çözünürlüğü olmayan, %61 gibi çok kötü bir "screen-to-body ratio"ya sahip tasarımlı, 1560mAh kadar düşük kapasiteli değiştirilemez bir pili olan, hafızası arttırılamayan bir telefon aldıramaz isterse üstünde elma değil de muz yazsın benim hiç ilgimi çekmez. ( 1.3GHz çift çekirdek işlemci, 1GB RAM, 8MP arka (f/2.2), 1.2MP ön kamera gibi düşük donanımlardan; wi-fi direct, DLNA, 4.1 bluetooth ve televizyon,klima,ses sistemi, uydu alıcı gibi tüm cihazları kontrol etmenizi sağlayan kızılötesi gibi ucuz ama önemli bir donanımın olmamasını hiç saymıyorum bile) 5-6 Ay sonra o kesik kenarlı kasanın boyasının atması ve çizik içinde kalması, power ve/veya menü tuşunun bozulması, pilinin öğleden sonraya doğru bitmesi, fazla ısınma ve kasmaların olması yüksek bir ihtimal. En azından benim tanıdığım 4 iphone 5- 5s sahibi kişi de bunları yaşadı. Ama siz yinede alın bir şansınızı deneyin.

Yine bir tartışma çıkacakmış gibi hissediyorum, arkadaşlar kusura bakmayın ama dediklerinizi kağıt üstündeki değerler hiçbir zaman gerçek hayatta böyle olmuyor ne yazıkki. iPhone 5S'i kullandım ve kasmıyor siz ikincil ve üçüncül şahısların kullanımı ile telefonu değerlendirirseniz sadece ortaya 0 çıkar. Konu sahibi arkadaşım almak istersen seni pişman etmez uzun süre kullanır mısın bu elbette senin kullanımına bağlı.

Yine bir tartışma çıkacakmış gibi hissediyorum, arkadaşlar kusura bakmayın ama dediklerinizi kağıt üstündeki değerler hiçbir zaman gerçek hayatta böyle olmuyor ne yazıkki. iPhone 5S'i kullandım ve kasmıyor siz ikincil ve üçüncül şahısların kullanımı ile telefonu değerlendirirseniz sadece ortaya 0 çıkar. Konu sahibi arkadaşım almak istersen seni pişman etmez uzun süre kullanır mısın bu elbette senin kullanımına bağlı.
Kardeşim, kuzenim kullanırken telefon donup kalınca ikincil kişi olduğu için telefon donmuş kasmış sayılmıyor mu ?

Tekrar söylüyorum, siz kendiniz kullanmadan yorum yapmayınız. Kişiyi yanlış yönlendirmen doğru bir tutum değil.

Tekrar söylüyorum, siz kendiniz kullanmadan yorum yapmayınız. Kişiyi yanlış yönlendirmen doğru bir tutum değil.
Siz anlamıyorsunuz galiba benim söylediklerimde telefonu kullanmamı gerektirecek bir durum yok, söylediğim şeylerin hepsi gözlemlenerek de tecrübe edilebilecek şeyler. Burda her hangi bir yanlış yönlendirme yok. Olayı çarpıtmaya çalışmayın.

Bu konuya son gönderim, daha fazla uzatmak istemiyorum. Bütün forumda nedense bir Apple düşmanlığı var, sanırım bazı şeyleri artık kağıda göre değerlendirmeyi bırakın çünkü elinizde yine 0 olacak. Sizin önereceğiniz telefonlar belli bir süre sonra kasmaya başladığı zaman arkadaş diyecek.

Ben kesinlikle apple düşmanı değilim ilk mesajımda da yazdığım gibi sadece iphone 6 öncesi bence fiyatını hak etmiyor. İphone 6 ve 6s veya pluslar bence alınabilir gayet güzel telefonlar; şarj sorunu çözüldü, ekran büyüdü, tasarım çok güzel oldu, kamera ve diğer donanımlar çok gelişti. Benim anlatmak istediğim tavsiye ettiğim 3GB RAMli android telefonların artık eski androidler gibi sorun çıkarmadığı. Dediğim gibi daha önce S3 de kullandım ve evet kasıyodu dedim. Ama bu önerdiğim telefonlar kasmıyor, iphone ne kadar kasıyorsa o kadar kasıyor. Bunları da kullandım. Iphone 5s'i çok sorunsuz bir telefon zannediyorsanız google'a "iphone 5s sorun", "iphone 5s problem" yazıp aratabilirsiniz. Bende daha fazla uzatmak istemiyorum.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı