iPhone 6/6S hala alınır mı ?

6S çıktıktan sonra gelen güncelleştirmeler ile yeni özellikler eklendi. Bu özelliklerin çoğunu kaldırmıyor 6S. Ve artık Apple tarafından satılmıyor. Güncel bir telefon değil yani artık. iPhone 7 halen satılıyor ve gelen güncelleştirmeler 7 ve üstüne geliyor. 6S için bir güncelleme artık yok. Dolar kurunu vs. düşünürsek iPhone 7 şuan çok pahalı. En iyisi Android'e yönelin siz. Ben iPhone 7'yi aldığımda 3.000 TL'ydi şuan 5.000 TL. Bütçeniz yetmiyorsa 6S alın gitsin. Bataryası can sıkabilir sadece. Onun dışında yavaşlamış hali bile S3 Mini gibi bir telefona bin basar. 6S ve 7 arasındaki farklar Touch ID teknolojisi değişti ve telefon suya dayanıklılık sertifikası eklendi. Kameralar ciddi şekilde güzelleştirildi. Zaten çok bir fark olduğu söylenemez.
Anladım teşekkürler önerileriniz için.

iPhone 5s sahibiyim 2014 başlarında almıştım. Hala kullanıyorum. Telefonun şu andaki tek sıkıntısı pil doğal olarak. Yakın zamanda pilini değiştireceğim ve ömrü bitene kadarda kullanacağım. Gerçekten ömrü uzun sıkıntısız bir telefon. Bunu yazmamın sebebi androide yönelmeni önermemem. Bütçenin yettiği en iyi iPhone'u al.

iPhone 5s sahibiyim 2014 başlarında almıştım. Hala kullanıyorum. Telefonun şu andaki tek sıkıntısı pil doğal olarak. Yakın zamanda pilini değiştireceğim ve ömrü bitene kadarda kullanacağım. Gerçekten ömrü uzun sıkıntısız bir telefon. Bunu yazmamın sebebi androide yönelmeni önermemem. Bütçenin yettiği en iyi iPhone'u al.
Önerin için teşekkürler ya iPhone 6 alacağım ya da iyi bir samsung android telefon kararsızım şuan.

Akıl sağlığını düşünüyorsan İphone 6' dan uzak dur. Ama ille de iphone olsun istiyorsan SE modeline bakabilirsin.

1.5 yıldır kullanıyorum çok fazla oyun oynamıyorum abimde iPhone 7 var aynı zamanda aldık onunki hala çok hızlı.

Anladım, peki günlük kaç saat kullanıyorsunuz sosyal medya, YouTube, müzik, aramalar vb. ekran parlaklığı diğer bir sürü özellik var bunları kısıyor musunuz?

Akıl sağlığını düşünüyorsan iPhone 6'dan uzak dur. Ama ille de iPhone olsun istiyorsan SE modeline bakabilirsin.

Nedenini ayrıntılı olarak açıklayabilir misin?
Neden böyle bir yargıya vardın? Kağıt üzerinde iPhone 6 daha iyi duruyor.
Baktığında batarya olarak iPhone 6 daha iyi şarj bakımından ayrıca boyutu da daha iyi sadece RAM ve işlemci hızı bakımından daha iyi SE modeli hem daha da pahalı bilmiyorum neden böyle bir kanıya vardın.
Arkadaşlar tavsiye ve önerileriniz için teşekkür ediyorum tavsiyelerinizi dikkate alarak bir seçim yapacağım konu çözülmüştür herkese teşekkürler iyi forumlar.

@Styler Hangi kağıt üzerinde daha iyi duruyor anlamadım açıkcası. Öyle bir yazmışsınız ki sanki RAM ve işlemci en önemsiz şeymiş gibi... Kendiniz söylemişsiniz zaten İphone 6 4.7 inç SE ise 4.0 o yüzden daha az bataryası.

Kamerası çok çok daha iyi, Antutu puanlarıda cabası iki model arasında da 2 yıl fark var...
.

Önerileriniz için sağ olun ancak anlamadığım bir nokta var siz daha iyi bilirsiniz ama iPhone 6 ve 7 arasında gözle görülür bir fark yok ram 1 gb artıyor pil gücü daha iyi batarya gelişiyor birde kamera boyutunda vesaire bir değişiklik yok birde işlemcisi zaten ben kameradır ramdir işlemcidir çok umursamadığımı sadece iPhone bir telefon edinmek istediğimi belirttim zaten saatlerce telefonla uğraşacak birisi değilim bazı günler dokunmam bile telefona bunu göz önünde bulundurarak son fikrinizi belirtin ona göre ya android'e yöneleceğim yada bütçeyi artırıp 7 modelini alacağım.
Sırf iPhone olsun diyorsanız iPhone SE öneririm. 6s ile aynı donanımda. Fakat ekran boyutu küçük gelebilir.

iPhone 6 değil de 6s alınabilir bence. Üstelik iOS 12 ile eski cihazlar bile kendine geldi :) 2016'da 5s aldım ve hala memnunum, servislik bir sorunum da olmadı. iPhone 6 da kullanılabilir tabii, ama artık alınmasını tavsiye etmem. 6s veya 7 alabilirsiniz bence (En azından). Eğer ekranı sorun olmazsa daha uygun fiyatlı ve 6s ile neredeyse aynı özelliklere sahip SE modeline de yönelebilirsiniz (6s 4.7, SE de 4.0 inç).

@Styler Hangi kağıt üzerinde daha iyi duruyor anlamadım açıkcası. Öyle bir yazmışsınız ki sanki RAM ve işlemci en önemsiz şeymiş gibi... Kendiniz söylemişsiniz zaten İphone 6 4.7 inç SE ise 4.0 o yüzden daha az bataryası.

Kamerası çok çok daha iyi, Antutu puanlarıda cabası iki model arasında da 2 yıl fark var...
.
Öncelikle kusura bakmayın forumda çok aktif biri değilim biraz geç yanıt vereceğim.

Ben sadece gördüğümü belirttim , 6 daha iyi de demedim SE'ye göre ve yukarıda da kameranın vesaire benim için önemli olmadığını belirttim ve araştırdım SE modeli dediğiniz gibi tercih edilebilir bir model ama boyutu aşırı derece küçük hani çok boyut takıntım yok ancak 4 inch de baya bir yetersiz.

Önerileriniz için teşekkürler dediğim gibi kusura bakmayın aktif değilim biraz geç oldu ama şunu da bilin burası bir forum insanlara yanıt verirken daha saygılı olmanızı ve insanların yazdıklarını,dediklerini iyi ve doğru okuyup çarpıt mamanızı öneririm.

İyi forumlar.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı