iPhone 6 Plus alınır mı ?

Apple iPhone 6 ve 6 Plus modellerinin dokunmatik ekran hastalığı denilen bir sorunları oluştu 2 yıl sonra. Bunun dışında özellikle 6 Plus modelinin eğilme sorunu var ve genelde de hep aynı yerden eğiliyormuş. Bunu Apple 6S serisinde 7000 sınıfı alüminyuma geçerek düzeltti. Tüm bu sorunların dışında 6 serisi 1GB RAM ile geliyor, yani geleceğe dönük modeller değiller. Bu iOS güncellemesi almazlar anlamına gelmeyebilir ancak SE modelinin dahi 2GB RAM ile geldiği düşünüldüğünde 6 serisinin durumu pek de parlak değil. 7 Eylül'de tanıtılacağı açıklanan yeni iPhone modellerini, yeni bir iPhone almadan önce mutlaka görmenizi öneririm. Çünkü yeni çıkacak modeller 6S'in devam modeli olarak 6SE de olabilir, olmasa 7 bile olsa hatta bütün sızıntılardan farklı bir tasarımla gelseler bile onların tanıtılmış olması sizin işinize gelir, zira 6S modelleri mutlaka daha da ucuzlar. Plus modeli iPhone almanız ise çok mantıklı bir seçim zira 7 Eylül'de tanıtılacak seride düz model ile plus modelinin donanım farkları daha da açılabilir. Kısacası 7 Eylül'e kadar bekleyin, eğer yeni tanıtılan iPhone'lardan almak isterseniz baz model olacak 32GB Plus'ı seçebilirsiniz ki bütçenize de uyar. Yok yeni tanıtılan modelleri beğenmezseniz de 6S Plus 64GB almanızı öneririm.

6 serisini almaktan yavaş yavaş soğudum.. Güzel görüşünüz için çok teşekkür ederim. 6S alacağım. :) 7 de illaki kronik sorunlar olacaktır diye düşünmekteyim siz ne düşünüyorsunuz peki ?

6 serisini almaktan yavaş yavaş soğudum.. Güzel görüşünüz için çok teşekkür ederim. 6S alacağım. :) 7 de illaki kronik sorunlar olacaktır diye düşünmekteyim siz ne düşünüyorsunuz peki ?
6 serisini almaktan vazgeçmeniz doğru bir karar. 7 dediğiniz seri 6SE de olabilir. Olmasa bile büyük ihtimalle 6S'in biraz daha yenilenmişi olacaktır. Bu yıl çıkacak iPhone sızıntılardan farklı bir tasarımla gelmez büyük olasılıkla. Çünkü Apple 2017 için çok farklı bir iPhone hazırlıyor denilmekte. Yani tasarım değişikliği seneye kaldı büyük ihtimalle. O yüzden 7 serisinde kronik sorun olma ihtimali daha düşük, ancak tabii ki cihazların çıkıp yaygınlaşması gerekir sorun var mı yok mu görmek için. Bu da 2 3 ay alır.

6SE çıkar mı onu bilemem ama 7 çıkarsa asla almam. 6SE çıkarsa büyük ihtimal ona yönelirim. Şimdilik 6s seçiyorum ben çok teşekkür ederim elzem görüşünüz için.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı