İphone 6 Plus Alınır mı ?

Konuyu toplamam gerekirse benim yorumum iPhone sürekli tam anlamıyla olmasa da birbirine yakın cihazlar üretiyor ve bu cihazlar bence kesinlikle f/p cihazlar değil !

Android kullanıcısı olarak diyorum ki Android'in amiral gemileri çok mu farklı cihazlar üretiyor? Xperia Z, Z1, Z2; Galaxy S4, S5; Note 2, Note 3, Note 4; One, One M8; G2, G3 ve diğer markalarının amiralleri arasında "kesin değiştirilmesi gerekiyor" denen bir şey yok. Telefon piyasası hızlı giden at misali oldu. Hızlıca 1080p, 2K ekran derken; 8 MP, 13 MP, 20 MP derken; 2 çekirdek, 4 çekirdek, 8 çekirdek derken; 1 GHz, 1.5 GHz, 2.5 GHz derken; 1 GB, 2 GB, 3 GB RAM derken geriye yükseltecekleri bir şey kalmadı.

Günümüzde telefonların boyutuna ve kullanım amacına göre kısıtlandığı yere geldik. Son 1-2 yılda hiçbir amiral gemisi eskisine göre devasa fark oluşturmadı. Yani sadece iPhone değil tüm markalar birbirine yakın cihazları piyasaya sunuyor.

Android kullanıcısı olarak diyorum ki Android'in amiral gemileri çok mu farklı cihazlar üretiyor? Xperia Z, Z1, Z2; Galaxy S4, S5; Note 2, Note 3, Note 4; One, One M8; G2, G3 ve diğer markalarının amiralleri arasında "kesin değiştirilmesi gerekiyor" denen bir şey yok. Telefon piyasası hızlı giden at misali oldu. Hızlıca 1080p, 2K ekran derken; 8 MP, 13 MP, 20 MP derken; 2 çekirdek, 4 çekirdek, 8 çekirdek derken; 1 GHz, 1.5 GHz, 2.5 GHz derken; 1 GB, 2 GB, 3 GB RAM derken geriye yükseltecekleri bir şey kalmadı.

Günümüzde telefonların boyutuna ve kullanım amacına göre kısıtlandığı yere geldik. Son 1-2 yılda hiçbir amiral gemisi eskisine göre devasa fark oluşturmadı. Yani sadece iPhone değil tüm markalar birbirine yakın cihazları piyasaya sunuyor.
Apple bu konuda daha stabil olduğu ve eski telefonlarına önem verdiği için Apple tercih ediyorum.

Arkadaşım şimdi yanlış anlama ama millet tutturmuş Apple diye bence çok saçma. Bin liranın üstünde telefon alınmamalı ki zaten bin liranın altında çok ama çok uygun telefonlar var evet Android sıktı ki aslında sıkmadı fakat mağazadaki çöp uygulamalar en iyi olabilecek uygulamaların önünü kapatıyor bu yüzden Android sıktı falan oluyor. Ben lumia 1320 kullanıyorum kamerası 5 megapixellerin en iyisi diyebilirim pro çekim yapabiliyor yani pro kameralar arkayı bulanıklaştırır öndeki nesne odak noktası olur ya öyle işte market güncelleniyor. Yani iyi telefon sade şık bide iPhone6+ alıp ne yapacaksın? Ekrandan dolayıysa var ekranı büyük telefon ama yok hızı falan şekli Apple markası altında olması iPhone olması son model olması diyorsan karışamam yanı ona vereceğin parayı bir kenara ayırıp kendine ileride bir birikim yapabilirsin ben sana karışmış gibi olmayayım neyse iyi geceler.

Android kullanıcısı olarak diyorum ki Android'in amiral gemileri çok mu farklı cihazlar üretiyor. Xperia Z, Z1, Z2; Galaxy S4, S5; Note 2, Note 3, Note 4; One, One M8; G2, G3 ve diğer markalarının amiralleri aarasında "kesin değiştirilmesi gerekiyor" denen bir şey yok. Telefon hızlı giden at misali oldu. Hızlıca 1080p, 2K ekran derken; 8 MP, 13 MP, 20 MP derken; 2 çekirdek, 4 çekirdek, 8 çekirdek derken; 1 GHz, 1.5 GHz, 2.5 GHz derken; 1 GB, 2 GB, 3 GB RAM derken geriye yükseltecekleri bir şey kalmadı.

Yani aslında görünen köy klıavuz istemez :) Siz de haklısınız ama iphone 6'da f/p cihazı değil açıkçası.

Android telefon amiral gemilerinde 1-2 yıl sonra şikayeti olan kişinin sayısı çok fazla . Tabi düzgün kullanırsan bir sorun çıkartmaz fakat apple'ın güncellemeye verdiği önem ve uygulamaları bence 1 adım önde tutuyor bu markayı.

Arkadaşlar neden bu kadar yüksek özellikli telefonlar istediğinizi anlamıyorum. Bir telefonda 2 GB RAMve 2 GHz işlemci hızı yeterde artar bile. iOS mu istiyorsun Android mi ona bakmalısın. 6 plus gibi cihazlar bana gereksiz gözüküyor kim ne derse desin. iOS mu istiyorsun al iphone 5'i yetmez mi? Android mi istiyorsun LG G2 al istediğini yaparsın o donanım ve özelliklerle. Uzun lafın kısası markaya ve modele para vermek kadar saçma bir şey yok. Yok ben hava atarım dersen iPhone 6 plus al. Bu benim kendi fikrim herkes eleştirebilir.

Arkadaşım şimdi yanlış anlama ama millet tutturmuş Apple diye bence çok saçma. Bin liranın üstünde telefon alınmamalı ki zaten bin liranın altında çok ama çok uygun telefonlar var evet Android sıktı ki aslında sıkmadı fakat mağazadaki çöp uygulamalar en iyi olabilecek uygulamaların önünü kapatıyor bu yüzden Android sıktı falan oluyor. Ben lumia 1320 kullanıyorum kamerası 5 megapixellerin en iyisi diyebilirim pro çekim yapabiliyor yani pro kameralar arkayı bulanıklaştırır öndeki nesne odak noktası olur ya öyle işte market güncelleniyor. Yani iyi telefon sade şık bide iPhone6+ alıp ne yapacaksın? Ekrandan dolayıysa var ekranı büyük telefon ama yok hızı falan şekli Apple markası altında olması iPhone olması son model olması diyorsan karışamam yanı ona vereceğin parayı bir kenara ayırıp kendine ileride bir birikim yapabilirsin ben sana karışmış gibi olmayayım neyse iyi geceler.
Arkadaşın maddi olarak alma imkanım var diyorsa alabilir buna biz karışamayız elbet.

Yani aslında görünen köy klıavuz istemez :) Siz de haklısınız ama iphone 6'da f/p cihazı değil açıkçası.

Evet doğru iPhone F/P ürünü değil fakat diğer amiraller de değil. 1200 TL'ye o amiral telefonları üreten markaların tabletlerini alıyorsun. Donanım desen neredeyse aynı oluyor, çözünürlük ve ekran boyutu daha büyük oluyor. Taşıma maliyeti daha fazla oluyor fakat 1200 TL. :) Yani daha fazla maliyete sebep olma ihtimali daha yakın olmasına rağmen o amiral telefondan ucuza satılıyor.

Zaten hiçbir amiral gemisi telefonun o fiyatları hakettiğine inanmıyorum. S4, Xperia Z, HTC One, G2 gibi telefonların varsa bunun üstüne çıkmaya değmeyeceğini de düşünüyorum fakat dediğim gibi arkadaşın durumu müsaitse alabilir tabii ki.

Android telefon amiral gemilerinde 1-2 yıl sonra şikayeti olan kişinin sayısı çok fazla . Tabi düzgün kullanırsan bir sorun çıkartmaz fakat apple'ın güncellemeye verdiği önem ve uygulamaları bence 1 adım önde tutuyor bu markayı.
Güncellemeye verdiği önemin sebeplerinden biri az (10) telefonu olması 2G dahili.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı