iPhone 6S Plus artık alınır mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
iPhone 7 ve 7Plus cihazlarının pili(özellikle iPhone7 cihazının) ve hızlı şarj desteğinin olmaması biraz sıkıntı çıkarabilir. Eğer temiz 2. el 7plus bulabilirseniz belki tercih edilebilir illaki iPhone derseniz.

Mesajımı niye sildin? Zoruna gitti sanırım. :D

Neyse ben tekrar koyayım.

Eki Görüntüle 626174
Hocam illaa ki 2bin Tl'lik bir telefon sormuyorum. Yani 2 sene bekleyip hiç paramı harcamassam 10 bin Tl'm oluyor. Şu an 3500Tl'm var. iPhone almak istiyorum zaten 2-3 sene kullanıp değiştiririm X veya 8 Plus alırım en düşük. 2-3 sene kullanayım ama iPhone kullanayım diye düşünüyorum bunun için de 7 veya 7P düşünüyorum en düşük 6SP. Mümkünse 2. el veya internette "yenilenmiş" başlığı altında satılan iPhone'lar olabilir.
iOS 14 güncellemesini de alacağı için en az seneye kadar kullanılabilir. Daha sonraki güncellemeleri almayabilir ve o yüzden alınması pek mantıklı olmaz. iPhone alınması şart ise iPhone 8, XR ve 11 gibi cihazlara yönelmek daha mantıklı. Bütçe yetmiyorsa da Android cihazlara yönelmenizi tavsiye ederim. Bir telefon aldıktan kısa süre sonra yazılım desteğinin bittiğini kimse görmek istemez.
Hocam seneye kadar kullanılabilir demişsiniz fakat 2-3 sene de kullanılabilir mi?

Hocam illaa ki 2bin Tl'lik bir telefon sormuyorum. Yani 2 sene bekleyip hiç paramı harcamassam 10 bin Tl'm oluyor. Şu an 3500Tl'm var. iPhone almak istiyorum zaten 2-3 sene kullanıp değiştiririm X veya 8 Plus alırım en düşük. 2-3 sene kullanayım ama iPhone kullanayım diye düşünüyorum bunun için de 7 veya 7P düşünüyorum en düşük 6SP. Mümkünse 2. el veya internette "yenilenmiş" başlığı altında satılan iPhone'lar olabilir.

Hocam seneye kadar kullanılabilir demişsiniz fakat 2-3 sene de kullanılabilir mi?
Uygulamalar destek kesmediği sürece kullanılabilir bence. Bu arada 2. el alacaksanız cihazı iyi inceleyin derim.

...bütçesi olsa gidip 2. el 6S Plus’ı falan sormazdı...
Demek istediğim daha çok iPhone 6S alınmaz, iPhone alınacaksa 8 ve üzeri alınması daha iyi olur ve alınamıyorsa da Android cihazlara yönelmek daha mantıklı olurdu. iPhone 6S’in güncelleme desteğinin bitmesi pek hoş olmaz alındıktan kısa süre sonra.

Mesajımı niye sildin? Zoruna gitti sanırım. :D
Konuya katkıda bulunmuyor. Öneriniz yok ise gereksiz mesajlardan dolayı silinmesi gerekecek. Ayrıca tam da düşündüğüm gibi arkadaş 2000 TL bütçe ile telefon tavsiyesi değil iPhone cihaz tavsiyesi istiyor. 2000 TL’ye tavsiye istese bile Android cihaz önerirdim.

iPhone 7 en az iki sene gidecektir diye düşünüyorum. Onu da alabilirsiniz. Daha sonra yükseltirsiniz. İkisinin de yazılım desteği bitince de biraz daha kullanmaya devam edebilirsiniz fakat uygulamalar hafiften desteği kesecektir. @Nyaa

iOS 14 güncellemesini de alacağı için en az seneye kadar kullanılabilir. Daha sonraki güncellemeleri almayabilir ve o yüzden alınması pek mantıklı olmaz. iPhone alınması şart ise iPhone 8, XR ve 11 gibi cihazlara yönelmek daha mantıklı. Bütçe yetmiyorsa da Android cihazlara yönelmenizi tavsiye ederim. Bir telefon aldıktan kısa süre sonra yazılım desteğinin bittiğini kimse görmek istemez.

Mesajını değiştirmişsin moderatör. :D Çocuk 2 bin Türk lirası bandında telefon soruyor, 7-8 bin Türk lirası bandında telefon öneriyorsun. Yazık.

Son düzenleyen: Moderatör:
Mesajını değiştirmişsin moderatör. :D Çocuk 2 bin Türk lirası bandında telefon soruyor, 7-8 bin Türk lirası bandında telefon öneriyorsun. Yazık.
Bütçe belirtmedi ve iPhone cihaz önerisi istedi. Ben de iPhone alınacaksa en az iPhone 8, XR, SE ve üzeri alınmalı dedim. Bir üst modeli 3000-4000 civarına alınabiliyor, 7000-8000 TL değil. 7/8 Plus, XR, SE veya üstünü alacak kadar bütçe yoksa da Android cihazlara yönlenilmesini tavsiye ediyorum. Bütçe belirtilmediyse, iPhone cihaz önerisi isteniyorsa ve o cihaz iyi değilse doğal olarak en uygun üst model önerilmeli. 2000 TL’ye daha iyi olan başka bir iPhone modeli olsa onu önerirdim. Zaten arkadaş da 2000 TL bütçem var dememiş, 3500 TL’ymiş. O paraya 7 Plus veya 8 alınabilir. İleride de yükseltilir.

Burada 2000 TL dendiğini de göremiyorum.
Tarih an itibariyle 28/07/2020, saat 04.32 ve iPhone 6S Plus almak mantıklı mıdır?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı