iPhone 6S soket değişimi sonrası görüntü sorunu

RotasızBey

Hectopat
Yer
BesDokuz
Daha fazla  
IMG_20200814_184347.jpg

Cihazımın bataryasını ve şarj soketini değiştirdim. Telefon yarı açıkken ekrana görüntü alamıyorum görüntü filmlerinde bir sorun olduğunu düşünmüyorum yırtık vs. yok sorun nerede olabilir?
@Sylveon @Lemi Galip @Staj Yapan Donanımcı
Arkadaşlar bu işlerden anlayan bildiğiniz biri varsa etiketlerseniz sevinirim.

Ekranı kapatmadım yani filmler falan anakarta bağlı.
Ekranı yerine oturtup vidalayınca görüntü alıyorsanız, fotoğrafta başparmağınızın olduğu bölümle alakalı bir durumdur muhtemelen. Soketi yerine takarken ''kırt'' diye bir ses duyacaksınız. O yönde sıkıntı yoksa soketin bağlı olduğu film "içindeki" tellerde kopukluk olabilir. Çok fazla hareket (ileri-geri şeklinde) ettiyse böyle bir durum doğmuş olabilir.

Ekranı yerine oturtup vidalayınca görüntü alıyorsanız, fotoğrafta başparmağınızın olduğu bölümle alakalı bir durumdur muhtemelen. Soketi yerine takarken ''kırt'' diye bir ses duyacaksınız. O yönde sıkıntı yoksa soketin bağlı olduğu film içindeki tellerde kopukluk olabilir. Çok fazla hareket (ileri-geri şeklinde) ettiyse böyle bir durum doğmuş olabilir.

Hiçbir şekilde görüntü alamıyorum.
Kabloları hiç zorlamadık diyebilirim.

Hiçbir şekilde görüntü alamıyorum.
Ekrana yeteri kadar güç gidemediğinde ekran kapkara kalıyor. Bunu da ana düğme ve açma/kapatma tuşuna aynı anda uzun basarak çözebilirsiniz. Benim de başıma gelmişti. Apple ile canlı destek yazışmasında bu yöntemle çözmüştük. Bu şekilde çözülmezse durum maalesef donanımsal.

Ekrana yeteri kadar güç gidemediğinde ekran kapkara kalıyor. Bunu da ana düğme ve açma/kapatma tuşuna aynı anda uzun basarak çözebilirsiniz. Benim de başıma gelmişti. Apple ile canlı destek yazışmasında bu yöntemle çözmüştük. Bu şekilde çözülmezse durum maalesef donanımsal.

Telefon açık şu an şarja takıldığında ses geliyor. Söylediğinizi yaptım yine ekrana görüntüyü alamadım kafayı yemek üzereyim kabloya zarar vermediğime yemin edebilirim kanıtlayamam.
Şimdi bir telefoncuya gösterdim anakartında sıkıntı var dedi cihaz şu an açık ekran filmi söketlerini sökerken takarken zorlamadık anlam veremedim.

Son düzenleme:
Telefon açık şu an şarja takıldığında ses geliyor. Söylediğinizi yaptım yine ekrana görüntüyü alamadım kafayı yemek üzereyim kabloya zarar vermediğime yemin edebilirim kanıtlayamam.
Şimdi bir telefoncuya gösterdim anakartında sıkıntı var dedi cihaz şu an açık ekran filmi söketlerini sökerken takarken zorlamadık anlam veremedim.
Aman hocam, telefoncudan uzak dur. Anakart sıkıntılı olsa cihaz açılıp ses gelmezdi. Yetkili servis ile uğraşamam dersen GSM İletişim gibi firmalar var. Oralara götür.

Aman hocam, telefoncudan uzak dur. Anakart sıkıntılı olsa cihaz açılıp ses gelmezdi. Yetkili servis ile uğraşamam dersen GSM iletişim gibi firmalar var. Oralara götür.

Ekran filmi soketini bozmuşsunuz falan dediler 250 TL masraf çıkardılar vermeden geldim çok sinirim bozuldu.

Geri
Yukarı