IPhone 8'den Samsung A73'e geçilir mi?

Bütçe
12.000 TL

Evil Belief

Kilopat
Makaleler
4
Merhabalar.

2018'den beri iPhone 8 kullanıyorum (pil sağlığı %84). Günümüzde artık ekranı küçük geliyor, batarya yetmiyor ve 5W'la şarj etmek sıkıntı oluyor. Seneye güncelleme desteği de kesilecek zaten.

Samsung marka, büyük ekranlı ve güncel bir Android telefona geçmeyi düşünüyorum. Araştırmalarım sonucunda Samsung A73 5G modeli mantıklı geldi (bu bütçede farklı önerilere de açığım elbette.)

Oyun hiç oynamam. Telefondan beklentilerim: Ekran kalitesi, batarya performansı, fiyatına göre iyi bir kamera ve stabil arayüz. Nasipse en az 4 yıl kullanmak istiyorum.

Sizce iPhone 8'den Samsung A73 5G'ye geçilir mi?

Son düzenleme:
Merhabalar.

2018'den beri iPhone 8 kullanıyorum (pil sağlığı %84). Şimdiye kadar her şeyiyle memnundum ama artık günümüzde ekranı küçük geliyor, batarya yetmiyor ve 5W'la şarj etmek sıkıntı oluyor. Seneye güncelleme desteği de kesilecek zaten.

Samsung marka, büyük ekranlı ve güncel bir Android telefona geçmeyi düşünüyorum. Araştırmalarım sonucunda Samsung A73 5G modeli mantıklı geldi (bu bütçede farklı önerilere de açığım elbette.)

Oyun hiç oynamam. Telefondan beklentilerim: Ekran kalitesi, batarya performansı, fiyatına göre iyi bir kamera ve stabil arayüz. Nasipse en az 4 yıl kullanmak istiyorum.

Sizce iPhone 8'den Samsung A73 5G'ye geçilir mi?
Buna bakabilirsiniz hocam bu da iyi.

A33 kullanıyorum Exynos işlemci ile 2 gün pil süresi alıyorum 48 MP kamerası gayet iyi. Ekran zaten klasik Samsung kalitesi super AMOLED. Android 16'ya kadar güncelleme alacak telefonlar AX3 serisi. Ben tüm gün evden çalışıyorum 2 gün gidiyor bataryası 11 saat ekran süresi. Sizde benimkinin 2 üst modelini alacaksınız. 2 tarafında aptal fanlıgını yapmaya gerek yok. iPhone 12 falan alamicaksaniz boşuna applea para vermeyin bana kalırsa.

Kesinlikle hayır Samsung alınmaz ama karar sizin donmaya kasmaya hazır olun derim.
Yorumunuz için teşekkürler hocam ama bence Android tarafında Samsung en iyi marka.
Gönül ister iPhone'dan devam edelim tabii ama kaç yıllık iPhone 12 bile 24.000 TL olmuş :(

Buna bakabilirsiniz hocam bu da iyi.
Teşekkürler. 8GB/256GB'lığı aklımdaydı. Sadece güncellik durumu aklımı kurcalıyor.
Gerçi Android'de sürüm güncelliği çok hayatî önem taşımıyor ama bir düşüneyim :)

Geri
Yukarı