Samsung A22'den A 23'e geçilir mi?

Dinozoflar

Hectopat
Selam, şu an Samsung Galaxy A22 kullanıyorum, henüz birkaç ay oldu. Genel olarak memnunum, bir tek şarjın çabuk gitmesi sıkıntı ama artık her akıllı telefonda bu sorun var diye düşünüyorum. Her neyse, bir yakınım da benim telefonun bir üst modeli olan A23'ü almış. Telefonun dış görünüşü çok hoşuma gitti. Android ve UI sürümü benimkinin bir üst sürümü. İnternetten genel olarak farklarına baktığımda çözünürlük ve ekranla ilgili iyileştirmeler olduğunu görüyorum. Keza işlemci hızı da daha yüksek, ve benim telefonum 64 GB hafızaya sahipken onunki 128 GB. Tüm farklılıklar bunlar. Şimdi iki sorum olacak;

-Tabii ki de ilk sorum, sizce telefonları değiştirip A23'e geçmeli miyim? (kendisi çok fazla telefondan anlamadığı için rızası var o konuda bir sıkıntı yok :D )

-Bir de şunu merak ettim, ben birkaç ay önce A22'yi aldığımda o da henüz yeni çıkmıştı. Şimdi A23 de yeni çıkmış. Samsung neden böyle orta segment telefonları sürekli çıkartıyor? Daha üst seviye telefonlar benim bildiğim belki bir yılda bir çıkarken bu seride telefonlar bana çok hızlı üretiliyor gibi geldi.

Şimdiden gelen, gelecek cevaplar için teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Geçilmez. A23'teki Snapdragon 680, 662'nin A73 çekirdeklerine 400 MHz OC yapılmış ve nanometre düşürülmüş versiyonu. A22'deki Helio G80, SD 662'den bir gıdım daha güçlü denebilir.

Son düzenleme:
Geçmene gerek yok. Telefonu fazla kullanıyorsun A22 modelinin batarya performansının rahat günü çıkarması gerek. G80 de verimli bir yonga değil maalesef.
Aslında evet fazla kullanıyorum ve 8-10 saat gittiğini söyleyebilirim. Ama hiç tam şarj etmediğim için sanki sürekli şarja bağlı yaşaması gereken telefonlardanmış gibi bir hissiyat yaratıyor bende. Gerçi full şarj etmek de iyi değilmiş, ideali %85'miş galiba.

@Dinozoflar Tam şarj etmezsen bu tür sıkıntılar yaşarsın. Tam şarj edin cihazı o geriye kalan %20'lik kısım boşuna yok. Cihazı %80 doldurmak anlamsız. Gözle görülür pile katkısı yok. Tam tersi pili tam doldurmadığın için şarj sorunu yaşarsın.

@Dinozoflar Tam şarj etmezsen bu tür sıkıntılar yaşarsın. Tam şarj edin cihazı o geriye kalan %20'lik kısım boşuna yok. Cihazı %80 doldurmak anlamsız. Gözle görülür pile katkısı yok. Tam tersi pili tam doldurmadığın için şarj sorunu yaşarsın.
Ama yeni çıkan A23'te neden şarjı %85 de tutmak için bir pil ayarı gördüm o zaman? Üstelik altındaki açıklamada "pil ömrünü uzatmak için bu seçeneği kullanın" tarzı bir şey yazıyordu.

Bu işlemlerin batarya ömrü üzerindeki etkisi azdır, abartıldığı kadar önemli değildir. Telefon kullananların %95'inden fazlası şarjı tam doldurur. Şimdiye kadar da herhangi bir sorun olmadı, olmayacak. %80 diliminden sonra telefonlar ilk etapta gibi telefonları hızlı şarj etmeye başlamıyor, o dilimden sonra daha yavaş doldurur bataryayı. Bunlar kafaya takılacak meseleler değil. %80'e kadar doldurursanız gün içinde batarya sorunu yaşarsın yetmez batarya. O ibareler anlamsız değil ama abartıldığı kadar etkisi yok.

-Bir de şunu merak ettim, ben birkaç ay önce A22'yi aldığımda o da henüz yeni çıkmıştı. Şimdi A23 de yeni çıkmış. Samsung neden böyle orta segment telefonları sürekli çıkartıyor? Daha üst seviye telefonlar benim bildiğim belki bir yılda bir çıkarken bu seride telefonlar bana çok hızlı üretiliyor gibi geldi.
Öyle bir şey yok A serisi de yılda bir Mart-Haziran civarı yenileniyor. A22 geçen sene yine bu dönemlerde çıkmıştı.

Yeni konular

Geri
Yukarı