IPhone 8'den Samsung A73'e geçilir mi?

Bütçe
12.000 TL
Yorumunuz için teşekkürler hocam ama bence Android tarafında Samsung en iyi marka.
Gönül ister IPhone'dan devam edelim tabii ama kaç yıllık iPhone 12 bile 24.000 TL olmuş :(

Teşekkürler. 8GB/256GB'lığı aklımdaydı. Sadece güncellik durumu aklımı kurcalıyor.
Gerçi Android'de sürüm güncelliği çok hayatî önem taşımıyor ama bir düşüneyim :)

IPhone'larda çok aradan geçince WhatsApp gibi uygulamalar falan inmiyor ancak çok eski bir Android cihaz alsan bile WhatsApp iner güncel kalmasına gerek yok yani.

A33 kullanıyorum Exynos işlemci ile 2 gün pil süresi alıyorum 48 MP kamerası gayet iyi. Ekran zaten klasik Samsung kalitesi super AMOLED. Android 16'ya kadar güncelleme alacak telefonlar AX3 serisi. Ben tüm gün evden çalışıyorum 2 gün gidiyor bataryası 11 saat ekran süresi. Sizde benimkinin 2 üst modelini alacaksınız. 2 tarafında aptal fanlıgını yapmaya gerek yok. iPhone 12 falan alamicaksaniz boşuna applea para vermeyin bana kalırsa.
Ayrıntılı kullanıcı deneyiminiz için teşekkürler. A33'ü mağazada incelemiş ve beğenmiştim. Exynos'la alakalı HWP'nin YouTube kanalındaki incelemede olumsuz eleştiriler vardı, siz memnunsunuz önemli olan bu :)

Aslında bu aralar A34 tanıtılacakmış (Dimensity 1080 işlemcili), onu da bekleyebilirim. Sıkıntı şu ki fiyatlar hiç durduğu yerde durmuyor.

IPhone'larda çok aradan geçince WhatsApp gibi uygulamalar falan inmiyor ancak çok eski bir Android cihaz alsan bile WhatsApp iner güncel kalmasına gerek yok yani.

Herhangi bir internete bağlanan akıllı cihaz için güncellik aranması gereken 1.unsurdur. Güncel bir cihaz eskisinden daha kötü donanım özelliklerine sahip olsa dahi yeni yazılım özelliklerinden mahrum bırakılıyor ya da daha kötüsü güvenlik güncellemerini bile almıyor ya da çok geç alıyor. İmkan varsa güncelleme desteği olan ve popüler olan çok satan bir cihazda kalmak gerekli. Çok satan cihazlar genelde daha firmalar tarafından daha çok destek görürler. Bir telefonun kullanıcısı az ise telefon ne kadar iyi olursa olsun firma arkasında durmak, fazla uğraşmak istemez.

iPhone güncellik sorununa gelirsek bugün hala iPhone 5S bile WhatsApp Instagram vs kuruluyor ve çalışıyor. Eski IPhone'lara uygulama yüklemek sorun değil ve ayrıca yazılım güncelleme desteği konusunda Samsung vb. Android cihazlar Max 2-3 yıl civarında destek alıyor sadece amiral gemileri 4+ yıl destek alıyorken bütün iPhone modelleri 6-7 yıl civarında güncelleme desteği alıyor. Arkadaşın kullandığı iPhone 8 içinse en az 2 yıl daha kesin güncelleme alır, bu endişeyle telefonu değiştirmenize gerek yok.

Ayrıntılı kullanıcı deneyiminiz için teşekkürler. A33'ü mağazada incelemiş ve beğenmiştim. Exynos'la alakalı HWP'nin YouTube kanalındaki incelemede olumsuz eleştiriler vardı, siz memnunsunuz önemli olan bu :)

Aslında bu aralar A34 tanıtılacakmış (Dimensity 1080 işlemcili), onu da bekleyebilirim. Sıkıntı şu ki fiyatlar hiç durduğu yerde durmuyor.
İşlemcisi daha verimli bir işlemci ama onun dışında pek bir fark durmuyor a34te. A33ü ben 6000 e almıştım. A34 şu anki durumda ne kadar çıkar meçhul biraz.

Amiralden orta seviye cihaza geçmek istiyorsun. Yine de seni memnun edecektir.
Günümüz orta segmentlerinin iPhone 11'e yetiştiğinden haberin vardır umarım. Kamera, SoC, batarya ve panel olarak Galaxy A73, iPhone 8'den çok daha iyi bir model.

Benim tavsiyem ise güncellemeyi göz ardı edip S20 FE Snapdragon alınması yönünde.

Günümüz orta segmentlerinin iPhone 11'e yetiştiğinden haberin vardır umarım. Kamera, SoC, batarya ve panel olarak Galaxy A73, iPhone 8'den çok daha iyi bir model.

Benim tavsiyem ise güncellemeyi göz ardı edip S20 FE Snapdragon alınması yönünde.
Hocam dediğim yanlış yanlış anlaşılmış A73 kötü demedim. Amiral gemisi bir cihazdan orta seviye bir cihaza geçeceğini belirttim. Seviye olarak bahsettim, A73 güzel bir cihaz. Bugün iPhone 11'in fiyatına göre aynı performansı verecek çok telefon var doğru.

8 modelinden geçmeye değecek bir model olduğunu düşünmüyorum açıkçası. Daha üst cihazlara geçisi mantıklı buluyorum.

A34 tanıtılacakmış (Dimensity 1080 işlemcili),
Kamera olarak iPhone 8 modelinin çok önünde olacak bir cihaz olmayacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı