iPhone Alınır mı?

eminilhan

Kilopat
Daha fazla  
Herkese merhaba arkadaşlar,

Biliyorum çok mimlenmiş bir konu fakat gene sormam da fayda görüyorum. Okuyup cevap verirseniz çok mutlu olurum.

Yeni bir telefon alacağım ve S7 Edge gözüme girdi. Uzun araştırma sonrası ise 1.000 ₺'nin üstünde ki ekran değişimi fiyatları ve ekranında ki kronikleşmiş pembe çizgi problemi ve ekranının çok hassas olması beni aşırı derecede korkuttu. Çünkü yurt dışı almayı düşünüyorum ve 1550 ₺'ye geliyor. Ekran kırılsa yenisini almak daha mantıklı seçenek.

Diğer yandan ise iPhone araştırmaya başladım. iPhone almanın parayı logoya vermek olduğunu düşünüyorum ama araştırmamda ki gördüğüm sonuç beni çok şaşırttı. S7 Edge'nin ekran fiyatı kendi fiyatını bulurken, iPhone'lerde kasa ekran değişimleri kendi fiyatlarına oranla komik rakamlar veya ben dolandırıcı bir yerden bakıyorum. Ama baktığım yer çok ünlü ve bundan önce hep gidip memnun olduğum çayını içtiğim bir yer.

Sonuca gelirsek, iPhone'ler uzun yıllar gidebilecek, hasar aldığında bütçeyi zorlamadan onarılabilecek gibi duruyor. Sizin bu konuda görüşünüz nedir? iPhone almak mantıklı mı? Veya bana kamera ve pili iyi olan ve varsa su geçirmez özellikli orta ve üst düzey telefon öneriniz var mı?

Şimdiden, değerli görüşleriniz için çok teşekkür ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese merhaba arkadaşlar,

Biliyorum çok mimlenmiş bir konu fakat gene sormam da fayda görüyorum. Okuyup cevap verirseniz çok mutlu olurum.

Yeni bir telefon alacağım ve S7 Edge gözüme girdi. Uzun araştırma sonrası ise 1.000 ₺'nin üstünde ki ekran değişimi fiyatları ve ekranında ki kronikleşmiş pembe çizgi problemi ve ekranının çok hassas olması beni aşırı derecede korkuttu. Çünkü yurt dışı almayı düşünüyorum ve 1550 ₺'ye geliyor. Ekran kırılsa yenisini almak daha mantıklı seçenek.

Diğer yandan ise iPhone araştırmaya başladım. iPhone almanın parayı logoya vermek olduğunu düşünüyorum ama araştırmamda ki gördüğüm sonuç beni çok şaşırttı. S7 Edge'nin ekran fiyatı kendi fiyatını bulurken, iPhone'lerde kasa ekran değişimleri kendi fiyatlarına oranla komik rakamlar veya ben dolandırıcı bir yerden bakıyorum. Ama baktığım yer çok ünlü ve bundan önce hep gidip memnun olduğum çayını içtiğim bir yer.

Sonuca gelirsek, iPhone'ler uzun yıllar gidebilecek, hasar aldığında bütçeyi zorlamadan onarılabilecek gibi duruyor. Sizin bu konuda görüşünüz nedir? iPhone almak mantıklı mı? Veya bana kamera ve pili iyi olan ve varsa su geçirmez özellikli orta ve üst düzey telefon öneriniz var mı?

Şimdiden, değerli görüşleriniz için çok teşekkür ediyorum.
Tabii ki insandan insana değişir bu soru. Ama şahsi düşüncem alınmaması yönünde ki zaten Iphone'lara zam geldi. Bütçeniz 2000 TL civarı tahmin ettiğime göre. Bu fiyata alabileceğiniz en iyi telefon kim ne derse desin LG G6'dır. İşlemci sıkıntı değil oyun pek oynamam sattığımda parası çok düşmesin diyorsanız P20 Lite öneririm.

İPhone'un hangi modelinden bahsediyoruz burada. Ayrıca telefon koruma paketleri var ve biraz dikkatli kullanırsanız telefon gereksiz yere düşmez.

Sana bir iki cümle ile Android ile Ios platformlarını anlatıcam.
Android kullanırsan telefonunun daha çok özelliğini kişiselleştirebilirsin ve daha derin ayarlar yapabilirsin.
Ios kullanırsan daha seri ve daha az kasma ile uğraşırsın.
Ama telefonu düzgün kullanırsan hiç bir problemin olmaz.Kendim A7 2017 Kullanıyorum üzerinde sadece koruyucu jelatin ve slikon kılıfı var kaç kere düşmesine rağmen hiç bir çiziği yok.

Bugün telefonu servise götürdüm Apple Store’a.
Gerçekten çok güzel hizmet veriyorlar.
Sırf servis kalitesi için bile alınır.
(Tabii bu mübalağası)

8 senedir iPhone kullanıcısı olarak sıkıldım artık insan belli bir yerden sonra değişiklik istiyor ve Allah nasip ederse pazartesi Android'e geçiyorum. Sen de değişiklik istiyorsan geç bence.

Son düzenleyen: Moderatör:
IOS'un sana yapacağı kısıtlama vb. şeyleri kabulleniyor isen alabilirsin. Model olarak 7 üstü tercih etmeni öneririm.

Iphone şu zamanda alınacak bir telefon değil. Benzer özellikler ile çok daha ucuza bulabileceğin telefonlar var.

Şahsen ben S7 Edge kullanıyorum. Alırken mağazasında satılan (pahalı) kapaklı bir kap almış babam. Bir kaç defa düşürdüysemde hiç bir sorun yaşamadım. İnanılmaz iyi koruyan bir kap. Alacaksan o kapaklı kap ile almanı tavsiye ederim. Ayrıca hiç bir sorunla karşılaşmadım şimdiye kadar.

Bir de bende yurt dışından almıştım. Daha doğrusu babam almıştı.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı