iPhone benim için bitti

Mod hanfendi, Apple'ın merkezine posta gönderin, sosyal medyasında yazın.

Sevgilimle doğru konuş
a025.gif

Kuzenimin 8'ini yollamıştık biz de. Asıl sorun olan bataryayı unutup lensi değiştirip geri yollamışlardı. Garip 😃

Elma fanboyu gitmiş. Haksız olduğunu anlayınca kaçtı adam.

Bir daha böyle bir konuda tartışmaya giremeyecektir. Girerse beni etiketleyin. Anlatırım ben tekrardan ona.

Bu Apple fanları da hiç çekilmiyor ha 😁
Bir telefona ekosistem çekilebilecek paraya (Şakasız, bilgisayar, telefon, tablet, kulaklık, gamepad, akıllı saat alınır ötekı markalardan; ki kaliteli de olur.) gidip sadece telefon alıp, üzerine dünyaların parasını verdiğin ürünün teknik servisi rezalet çıkarsa sen o ürünü kullanmazsın değil mi? Bu bu kadar basit, her sene aynı telefonu yağlayıp yağlayıp koyuyorlar önünüze, hâla da Apple Apple. Hay tüküreyim Apple'a. Kalitesine lafım yok, işletim sistemi harika. Güvenlik konusunda her zaman önde. Ama Apple'ın önde olduğu konular varsa diğer markaların da önde olduğu konular var. Yani fanboyluk yapmanın lüzmu yok, A10 kullanıyorum ben 850₺'ye aldım. Hala da taş gibi, en giriş seviye telefonlardan biri. Param da cebim de kaldı, başım da ağrımadı. Şuan alacak olsam o kapitalist firmaya para vermem. Büyüyünce güvenlik konusunda önde olduğu için belki ama şuan asla. Apple hiçbir zaman parasını haketmedi.

Xperia XZ Premium kullanıyorum, şu an IPhone 6 alanlar kullanamıyor bile. Üstelik ekranı 4K. Custom ROM atılıp Android 11,12 hatta 14 bile yapılabilirken IPhone 6 alanlar ios 14 hatta ios 13 kullanamıyor bile. Üstelik kendin kişiselleştirebiliyor ve emulator, termux gibi araçlar 1 tıkla kurulabilir.

Babamda 11 var cihaz 14 aylık. Mikrofonda rüzgarlaşma oluyor öldü yani mikrofon. Whatsapp değil de şebeke aramalarında sanki rüzgarlı havadaymışsınız gibi ses geliyordu. Servise götürdüm, oradan da Apple'ın ortak olarak telefonlara baktığı bir yer var sözde mükemmel teknisyenler telefonu incelemiş. İçini bile açmadan yapılan testlerde kullanıcı hatası denilerek onarım yapmadılar. Dışarıdan müdehale varmış XD Ücret alabiliriz kabul ederseniz dediler, ben biliyordum cihaz değişim ücretlerini ama onarım sandım ve 1000 liranın altında çıkacağını sandım. 19.000TL bana cihaz değişim ücreti çıkarttılar. Ben telefonu bir yerde yaptırıp evden birisine verip, 19'a da babama sıfır 11 (onların dediği fiyat) alacak kadar kafam yok mu?

Oradan çıktım, Samsung mağazına girdim. Apple olduğunu en sonra söyleyerek orada çalışan kadına bu olayları sordum. Aşağı yukarı aynı politikada olmalarına rağmen geçici cihaz verdiklerini söyledi. Hadi S22'de de aynı sorun oldu diyelim, en azından çöp telefonları kullanmıyorsunuz. Yedek cihaz veriyorlarmış. Tabi ben onların yalancısıyım belki de yanlıştır.

11 Pro Max alacaktım, Deji takıp kullanırım diye düşünüyordum. Bugün vazgeçtim sıfır S22 almayı düşünüyorum. Seneye Almanya'da günlerden bir gün zihinsel engelli 11 Pro Max'in bir parçası bozulsa bilmem kaç € para isteyecekler benden. En azından sıfır cihaz alayım 2-3 sene götürsün beni.

Garanti dışında keza fiyat politikları da çok saçma. Yalan yok IOS kullanması çok keyifli ama zengin de olsam fakir de olsam böyle bir saçmalığa katlanamam daha fazla. Garantisi olmayan telefonu garanti sallamıyor. Başka bir yere versem servis kayıtlarından çıkmasını geçtim yine aynı teknikerlerin oraya gidecek telefon.

Kısacası siz telefon alırken büyük markalardan ise garantisiz olarak sayın arkadaşlar. Xiaomi bile bataryası, yan çerçeve, şarj soketi, ve ekranını bile değiştirmişti. Maliyetleri ucuz deseniz nereye kadar dandik olabilir ki? Yapılınca yapılıyor işte. Moderatör olmasam farklı şeyler söyleyebilirdim de gerek yok.
Boş yazmışsınız hocam koskoca şirket dünyanın en iyi şirketi bi tek size haksızlık ediyor ha? Kullanıcı hatası büyük ihtimalle

Apple ürünleri pahalı oluyor maalesef ve önceden en ufak şeyde değişim yapıyorlardı diye hatırlıyorum. Malum ekonomi kötüleşince hem değişim yapmadıkları gibi hem de ciddi miktarlarda ücret çıkarıyorlar. iOS işletim sistemine sahip cihaz almak isteyenler varsa bunların hepsini göz önünde bulundurarak alsın. Gerçi, telefonları da aşırı pahalı oldu. Uzun süredir fiyatlardan uzağım da 11'i bile 27 bin TL civarındaydı diye hatırlıyorum. Bu fiyatlara değmez, onun yerine orta kalitede Android telefon alsanız sizi uzun süre götürür. iPhone telefonlar en ufak darbede bayağı zarar görüyor.

Ülkenin bu durumunda ve böyle bir durum yaşamış bir arkadaşa Apple övmek kadar saçma birşey yok. Zaten fiyatları pahalı bide arkadaş sorun yaşamış hala neyi övüyosun? Tamam seviyor olabilirsin ama bu kadar fanboyluk da olmaz. Şahsen ben eve hiç Apple sokmuyorum rahatım. Ha siz de rahatsanız tamam beni ilgilendirmez. Ama bir an önce o zihniyetten çıkın fanboycuklar. Üstüne alınan alınsın.

Apple ürünleri pahalı oluyor maalesef ve önceden en ufak şeyde değişim yapıyorlardı diye hatırlıyorum. Malum ekonomi kötüleşince hem değişim yapmadıkları gibi hem de ciddi miktarlarda ücret çıkarıyorlar. iOS işletim sistemine sahip cihaz almak isteyenler varsa bunların hepsini göz önünde bulundurarak alsın. Gerçi, telefonları da aşırı pahalı oldu. Uzun süredir fiyatlardan uzağım da 11'i bile 27 bin TL civarındaydı diye hatırlıyorum. Bu fiyatlara değmez, onun yerine orta kalitede Android telefon alsanız sizi uzun süre götürür. iPhone telefonlar en ufak darbede bayağı zarar görüyor.

O paraya S serisi Samsung var hoca. Ne orta segmenti. Apple saçma sapan bir politika uyguluyor. Zam üstüne zam geliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı