iPhone benim için bitti

iPhone servisi müthiştir. 15 günlük telefonda ölü piksel buldum hemen değiştirdiler. Müşteri hizmetleri o kadar terbiyeli, İstanbul Türkçesi o kadar iyi ki. Diğer markalarda bu kadar iyi bir hizmet görmedim. Ama yalan olmasın bu gidişe göre Samsung S serisine geçeceğim.

Hocam bu sorunun iPhone’la alakası yok. Servisle alakası var. Gittiğiniz servis, tüketici korumalarla ilgili bir sorun yaşamışsınız. Apple zaten pil değişimi, ekran değişimi vs. olmadıkça tamir yapmıyor diye biliyorum. Fppro’ya götürseydiniz size detaylı yardımcı olurlardı. Zaten Fppro’da Apple Servisi artık diye biliyorum. Öyle görmüştüm sosyal medya da. Sırf bir servis kötü diye o telefon kötü olacak değildir. iPhone 11 sıkıntılı model. Bataryası iyi değil. Bende kullandım, sattım. 14 Pro Max kullanıyorum bataryası aşırı güzel. Ondan önce de 14 kullanıyordum o da güzeldi. Yani o modelin bataryası zaten problemli. O zaman gidin servisi güzel diye Xiaomi alın, iPhone’dan daha fazla kalite ve kullanım ömrü beklemeyin. Her zaman Aplle cihazlarının kullanım ömrü Androidlere göre daha uzundur. Bunu ben kendi deneyimlerimle söylüyorum. Burda Fan’lık yapmıyorum. Denedim, gördüm, onayladım. iPhone’nın kendine has bir yazılımı, havası var. Çok akıcı. Baya akıcı. İşletim Sistemi çok güzel. Yine de siz bilirsiniz. Ama dediğim gibi. Servis kötü diye o telefon kötü değildir. Servisi ve Tüketiciyi korumayanın suçudur bu.
Zaten Android fan boyu oldukları için ölümüne savunuyorlar. Sanki Samsung para veriyor onlara. 🤣

Neyse, çok şey yazdım ama tartışmaktan ben de yoruldum o yüzden daha fazla uzamaması için mesajımı düzenliyorum. İyi geceler. Özetle; konuyu dikkate almayın.

Son düzenleme:
Bir ara bazı modellerde ahize gitme sorunu oldu. İphone kabul etti üretim hatası olduğunu ve yine de arkadaşımın telefonuna yeni telefon vermek yerine onarım yaptılar. Adam hala İphone kullanıyor. Ancak o onarılan telefonu tekrar kullanmadı.

Vaktinde kardeşimin ekranını kırdığı İpad Air 2 tabletimi servise götürmüştüm, tabletten pahalı fiyat çıkarmışlardı. Biraz daha koyup Samsung Galaxy Tab A 2018 aldım. Hâlâ kullanıyorum.

Benzer bir durumdan rahatsızım. Uzun süre kullanmak adına iPad Pro almıştım, bugün çantamın içinde düşmesi yüzünden ekranı çatladı. Arayıp ne kadar değiştirdiklerini sorduğumda bana 21k fiyat söylediler. Ben tableti zaten 6 ay öncesinde 17k'ya almıştım. Bu müşteriyi sağılacak inek yerine koymaktan başka bir şey değildir.

Benzer bir durumdan rahatsızım. Uzun süre kullanmak adına iPad Pro almıştım, bugün çantamın içinde düşmesi yüzünden ekranı çatladı. Arayıp ne kadar değiştirdiklerini sorduğumda bana 21k fiyat söylediler. Ben tableti zaten 6 ay öncesinde 17k'ya almıştım. Bu müşteriyi sağılacak inek yerine koymaktan başka bir şey değildir.
Harbi hocam. Tabletin sıfırı 2k iken dokunmatik ekran değişimi 3k dediler. Giderim Android alırım. Hem daha ucuz, hem kırıldığında daha uyguna tamir edilebilir.

Geri
Yukarı