iPhone ilk alındığında ne yapılmalı?

2 senedir kullanıyorum iPhone ve pil sağlığım hala 100 sıfır aldıysan telefonu 8 saat şarjda kalması gerekiyor ve IPhone'de şöyle bir nokta var düşük güç modunu açıp oyun oynama sakın pil sağlığını yiyen en önemli etken odur yüzde yüz olmadan çekme vs diyenler var ama onlara pek inanma yüzde 20 altına düşürme falan olayı değil dediğime dikkat et yeter.
Cihazı sandıkta mı sakladınız? Hiç kullanmasanız, sadece beklemede bile 2 sene sonunda %100 altına düşer. Sallıyorsunuz.

2 senedir kullanıyorum iPhone ve pil sağlığım hala 100 sıfır aldıysan telefonu 8 saat şarjda kalması gerekiyor ve IPhone'de şöyle bir nokta var düşük güç modunu açıp oyun oynama sakın pil sağlığını yiyen en önemli etken odur yüzde yüz olmadan çekme vs diyenler var ama onlara pek inanma yüzde 20 altına düşürme falan olayı değil dediğime dikkat et yeter.
Hocam 2 yılda 100 sağlık olamaz bu arada abartı oldu sanki :D
Sanırım telefonu hiç kullanmıyorsun.

Şarj minimum 15'in altına düştüğü zaman şarja takmaya çalış.

Hatta benim önerim %10 ve altında iken takman olacaktır.

Aslında hocalarım telefonun şarjını tamamen bitirmek yanlış bir hareket.
500 tam şarj döngüsü diye bir muhabbet var araştırabilirsiniz %40 olduğu zaman telefonu şarj etmelisiniz (stratejik olarak).

Iphone pilleri 500 tam şarj da telefonu %80 pil sağlığına düşme garantisi veriyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı