iPhone ilk alındığında ne yapılmalı?

mantion

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhabalar, telefonun pil sağlığını korumak için ne yapmalıyım? Direkt şarja takılması gerekiyor gibi bir şey hatırlıyorum fakat emin değilim.

iPhone özel bir durum var mı?
Başlığı telefon olarak yazmıştım fakat iPhone kategorisi altına açtığım için herhalde moderatör iPhone olarak değiştirmiş. Özel bir durum olduğunu zannetmiyorum sadece telefonu ilk aldığınızda %100 geçtikten sonra şarja bırakın tarzı bir şey duymuştum fakat çok öncedendi bu yüzden bilenlere sormak istedim.

2 senedir kullanıyorum iPhone ve pil sağlığım hala 100 sıfır aldıysan telefonu 8 saat şarjda kalması gerekiyor ve IPhone'de şöyle bir nokta var düşük güç modunu açıp oyun oynama sakın pil sağlığını yiyen en önemli etken odur yüzde yüz olmadan çekme vs diyenler var ama onlara pek inanma yüzde 20 altına düşürme falan olayı değil dediğime dikkat et yeter.

Ben çok dikkat etmeye gerek yok diye düşünüyorum. Zaten iyileştirilmiş şarj var. Ben hiç dikkat etmiyorum akşam şarja takarım sabah çıkarırım, çok olmadı ama 3 ay oldu telefonu alalı pil sağlığı 100 şu an.

Özel bir durumu yok fakat arka planda uygulama bırakmamaya dikkat et.
Apple, arka plandaki uygulamaları kapatmanın, uygulamayı baştan başlattığımız için işlemciyi daha çok yoracağını ve pilin daha hızlı biteceğini söylüyor.
Şarjı yüzde 20'nin altına düşürmemeye dikkat et.
Apple: ''Apple lityum iyon pilinizi dilediğiniz zaman şarj edebilirsiniz. Şarj etmeden önce tamamen deşarj olmasını beklemenize gerek yoktur.''

Ayrıca ilk aldığında şu kadar saat şarjda tut vb öneriler yeni pillerde yok diye biliyorum ama emin değilim.

Yeni konular

Geri
Yukarı