iPhone SE 2020 alınır mı?

K Emre

Kilopat
Arkadaşlar dün telefonu çaldırdım. Samsung Galaxy A50 yaklaşık alalı 1 sene oluyor 2,700 TL'ye vatancomputer'dan almıştım. Şu anki fiyatı 3,099 yeni telefon almayı düşünüyorum ama doların yükselmesiyle telefon fiyatlarındaki artışlardan sanırım bir tek iPhone SE 2020 sabit kaldı. Düşük Android'ler bile yükseldi kaliteli ve bana uzun zaman gidebilecek telefon istiyorum. Android için 5.000 TL harcamam hele şu anki kur ile hiç harcamam ama aklım iPhone SE 2020'nin donanımsal ve güncelliği çok yattı. Pili biraz düşük geldi 1800 mAh ama YouTube'daki yapılan testlerde 3 dakikada %1 sarj gidiyormuş. Benim A50'de bu civarda bir pil tüketimi yapıyordu, sizce bu fiyata bu telefona verilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekranı ve bataryası telefonun zayıf noktası. Özellikle mobil veride 5-6 saat ekran süresine düşebilir, wifi üzerinde 9 saate yaklaşıyor. Onlar sizin için kabul edilebilirse diğer yönleriyle piyasanın en iyi 5000 liralık telefonu.

Ekranı ve bataryası telefonun zayıf noktası. Özellikle mobil veride 5-6 saat ekran süresine düşebilir, Wi-Fi üzerinde 9 saate yaklaşıyor. Onlar sizin için kabul edilebilirse diğer yönleriyle piyasanın en iyi 5000 liralık telefonu.

Bende de SE 2020 var telefonu aldığımdan beri sadece mobil veri ile kullandım ve hala öyle kullanıyorum (evin interneti çok kötü) telefonu 1 buçuk-2 gün arasında kullanıyorum ve yetiyor (oyun oynamıyorum fazla YouTube kullanmıyorum) dediğiniz gibi şu anki güncel telefonlara göre tek eksi tarafı ekran boyutu ama insan bir süreden sonra alışıyor.

Ekranı ve bataryası telefonun zayıf noktası. Özellikle mobil veride 5-6 saat ekran süresine düşebilir, Wi-Fi üzerinde 9 saate yaklaşıyor. Onlar sizin için kabul edilebilirse diğer yönleriyle piyasanın en iyi 5000 liralık telefonu.

A50'de Wi-Fi ile 8 saat kullanım oluyordu 4000 mAh. 9 saat benim için ideal olur ekran boyutu sıkıntı ama çokda önemli değil. Bir diğer sorum 5000 lira vermeli miyim yoksa 3000 TL'ye Android'le devam mı etmeliyim kararsız kaldım.

A50'de Wi-Fi ile 8 saat kullanım oluyordu 4000 mAh. 9 saat benim için ideal olur ekran boyutu sıkıntı ama çokda önemli değil. Bir diğer sorum 5000 lira vermeli miyim yoksa 3000 TL'ye Android'le devam mı etmeliyim kararsız kaldım.
Al SE 2020 rahat 4-5 sene götürür ve piyasasıda düşmez her türlü satabilirsin.

SE 2020 uzun ömürlü bir cihaz olur sizin için kanaatimce. Aman bu cihazı da çaldırmayın iPhone’u bul falan aktif edin de ufak bir güvenceniz olsun olası bir sıkıntıda. 5000₺ az bir para değil.

Donanım çok iyi ama batarya olayı beni de düşündürüyor. Ben yeni modelleri bekleme kararı aldım 1-2 ay daha. Duruma göre iPhone 11 ya da yeni modellere geçebilirim. İlk seri SE kullanıcısı olarak bu sefer yeterince tatmin etmedi yeni cihaz. Eskisi 6S'ye göre daha iyiydi mesela şarj ve performans konusunda.

Yeni SE'yi aldım.

5.5-6 saat ekran süresi alıyorum karışık kullanımda ki bu benim için yeterli.

Telefon aşırı hızlı. Eski telefonumdan alışkanlık bazen ekrana boş boş bakıyorum yüklensin diye :) Halbuki çoktan yüklenmiş oluyor açmaya çalıştığım şey.

Telefondan ne beklediğinize bağlı açıkçası. SE benim beklentilerimi karşılıyor.

@Mert merhaba. Bu mesajı yazmanızın üstünden haftalar geçmesi sebebiyle de, iPhone SE'nin batarya ömrü konusunda size danışmak istedim. Günlük kullanımda sizce nasıl gidiyor şarjı? Şu anda iPhone SE 2020 ve Galaxy A71 modelleri arasında kaldım, ve SE'nin batarya kapasitesi gerçekten düşündürüyor beni 🙂

@Mert merhaba. Bu mesajı yazmanızın üstünden haftalar geçmesi sebebiyle de, iPhone SE'nin batarya ömrü konusunda size danışmak istedim. Günlük kullanımda sizce nasıl gidiyor şarjı? Şu anda iPhone SE 2020 ve Galaxy A71 modelleri arasında kaldım, ve SE'nin batarya kapasitesi gerçekten düşündürüyor beni 🙂
4E90E482-BC9F-4701-BA24-D5FBDDE2E936.png

Yüzde yirmiden aşağı ve yüzde seksenden yukarı çıkmıyorum. Cihazı 26 Ağustostan beri kullanıyorum. Pil ömrü %100 durumda. Olması gerektiği gibi.

Yüzde seksenden yüzde yirmiye kadar giden süre 6-7 saat. Tabii ki ağır uygulamalar kullanmıyorum. Oyun da oynamıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı