iPhone SE 2020 alınır mı?

2. el alabilirim XR'ı o da iyi bir fiyata düşürebilirsem. SE'nin donanımı çok iyi ama batarya konusu beni tedirgin ediyor. Bazı pil testi videoları izledim 9 saate kadar dayanıyor gözüküyor fakat pek inandırıcı gelmedi. Türk birinin videosunda da 3 saatte kapanıyor o da saçma geldi açıkçası. Apple'ın sitesinde 13 saatlik video ömrü var diyor. Bana günde 6-7 saat arası pil ömrü verse yeter. Oyun falan oynamıyorum. Yaptığım en extreme şey dizi izlemek. Onu da Tv Box'ımı sattığım için :D
Dediğim gibi "yanımda powerbank taşırım sorun değil" derseniz alabilirsiniz. Powerbank alacaksanız da Xiaomi öneririm :).

Hocam söylemişte sanki Türkiye'deki bütün telefonlar vergisiz satılıyor bir tek iPhone vergili bu fiyata satılıyormuş gibi yorum yapıyorlar halbuki ellerindeki telefonlarda o parayı haketmiyor.

Konu sahibine ayıp olmasın ama, X, 11, 12 arasında ki 5 farkı sayın bana?
Not: Olmayan bir farkı sayamayız XD.

Tabi ironi yapıyorum ama sonuçta fikir. Pahalı yazan adam; seni tersleyip, alay ediyor mu sizinle. Fikrini söylüyor.

Telefonların gereksiz pahalı olmasının sebebi eklenen vergiler ve Dolar yüzünden. Vergiler telefonun ederinin 3 katı zaten. Daha tartışmaya lüzum yok bence :D.

2. el alabilirim XR'ı o da iyi bir fiyata düşürebilirsem. SE'nin donanımı çok iyi ama batarya konusu beni tedirgin ediyor. Bazı pil testi videoları izledim 9 saate kadar dayanıyor gözüküyor fakat pek inandırıcı gelmedi. Türk birinin videosunda da 3 saatte kapanıyor o da saçma geldi açıkçası. Apple'ın sitesinde 13 saatlik video ömrü var diyor. Bana günde 6-7 saat arası pil ömrü verse yeter. Oyun falan oynamıyorum. Yaptığım en Extreme şey dizi izlemek. Onu da TV Box'ımı sattığım için :D.

Hocam çok yakın bir arkadaşıma aldık SE 2020. Kendisi sosyal medya bile kullanmıyor. Sadece telefon görüşmeleri, Youtube ve Whatsapp uygulamalarını aktif kullanır. Hatta Youtube premium kullandığı için müzik falan dinlerken ekran kapalı kalır. O duruma rağmen ben günde 4 saati geçtiğini hiç görmedim. Telefonu test etmek amaçlı bir süre kendim de kullandım çünkü ben de almayı planlıyordum. Ama şarj performansını görünce almaktan vazgeçtim. Arkadaşım da telefonu sattı.

Yeni konular

Geri
Yukarı