iPhone SE 2020 batarya ömrü nasıl uzatılır?

Furkan Karaman

Kilopat
Daha fazla  
Yeni bir telefon aldım (iPhone SE 2020) ve telefonu uzun süre değiştirmek istemiyorum. Batarya ömrünü uzatmak için telefonun şarjını %30'un altına indirmiyorum. Bunun haricinde başka ne yapabilirim?

Bence istediğin gibi kullan deji marka bataryalar 120-140 TL civarında alıp değiştirirsin.
Batarya ömrünü de amca 30-40 döngü uzatabilirsin zaten.

Yeni bir telefon aldım (iPhone SE 2020) ve telefonu uzun süre değiştirmek istemiyorum. Batarya ömrünü uzatmak için telefonun şarjını %30'un altına indirmiyorum. Bunun haricinde başka ne yapabilirim?
Hazır vakit varken iade edip üstüne para koyup XR alabilirsin. O telefonun bataryası hiçbir zaman seni 1 gün götürmeyecek. 2 yıl iPhone 8 kullandım. Yeni çiple modifiye edilmiş iPhone 8=iPhone SE.

Ayrıca bataryayı %30un altına indirmemek yerine tamamen bitirmen daha sağlıklı. %80'in üstünde şarj etmemeye de dikkat edebilirisn.

Bir yerde tavsiye etmislerdi, sarji her zaman tam dolduktan sonra cikart, acele edip tam dolmadan cikartmayin diye. Pil teknolijelri surekli ilerliyor, yeni pillerde ayni tavsiye isliyormu emin degilim.

Yorumlarda yine bilgi kirliliği hakim. Eğer telefonunuzun batarya ömrünü uzatmak istiyorsanız; genelde %20 ile %80 arasında şarj edip kullanmalısınız. Fakat en önemlisi telefon şarjdayken telefonu kullanmamaktır. Eğer telefonu uzun bir süre kullanmayacaksanız da telefonu yarı şarjda kapatmalısınız. Bu arada yaklaşık 3 aydır SE2020 kullanıyorum daha günde 2 kez şarj etmedim. Ortalama günde 6.30-7.00 saat arası ekran süresi alıyorum. Üstelik çok aktif Instagram, Spotify, Youtube falan kullanıyorum.

Hazır vakit varken iade edip üstüne para koyup XR alabilirsin. O telefonun bataryası hiçbir zaman seni 1 gün götürmeyecek. 2 yıl iPhone 8 kullandım. Yeni çiple modifiye edilmiş iPhone 8=iPhone SE.

Ayrıca bataryayı %30un altına indirmemek yerine tamamen bitirmen daha sağlıklı. %80'in üstünde şarj etmemeye de dikkat edebilirisn.
Bu telefonu tercih etme sebebim küçük ekran sevmemden kaynaklı. Bataryanın günlük kullanımından ziyade uzun ömürlü olmasını istiyorum. Çünkü artık küçük telefon modeli çıkmıyor (iPhone 12 mini hariç). Hal böyle olunca da cihazın uzun ömürlü olmasını istiyor insan.

Merak ediyorum da 2 yıl tam dolmadan şarj çok çabuk bitme şikayeti ile garantiye versek bir 2 yıl daha orijinal batarya ile kullanmış oluruz SE almayı düşünüyorum. Oyun oynamıyorum youtube Chrome spotify yoğunluklu 1 gün çıkartırsa alacağım yakında.

Merak ediyorum da 2 yıl tam dolmadan şarj çok çabuk bitme şikayeti ile garantiye versek bir 2 yıl daha orijinal batarya ile kullanmış oluruz SE almayı düşünüyorum. Oyun oynamıyorum youtube Chrome spotify yoğunluklu 1 gün çıkartırsa alacağım yakında.
Apple kuralları gereği pil sağlığı belli bir değerin altında değilse değişim yapmıyor diye biliyorum. Bu değer sanırım %70 idi.

Geri
Yukarı