iPhone SE 2020 pil sağlığı

30 Ekim'de aldıysanız nasıl 1.5 aylık cihaz oluyor anlamadım. 15 günde o kadar düşmesi pek normal değil. 30 Eylül'de alındı ise bir süre daha gözlemleyin duruma göre Support ile iletişime geçin.

1-2 aylık cihazların pil sağlıklarının bu söylenen seviyelere gelmesi asla normal değil. Umalım ki iOS yanlış ölçüyor olsun. Eski iPhone 6 telefonumu 3 yıldan fazla kullandım. İlk 1 seneye yakın pil sağlığı %100 idi. Sonra düşmeye başladı ve 1 hafta önce iPhone SE alıp artık onu kullanmayı bıraktığımda %84 pil sağlığı vardı. iPhone SE'de bu kadar kısa sürelerde böyle düşüşler olacaksa işimiz zor.

Şuan cihazım 1 haftalık ve pil sağlığı %100 ama ben de boşta şarj yeme durumunu yaşıyorum. Diyelim gece %90 şarjla yatıyorum, sabah kalktığımda %5-10 düşmüş oluyor. Böyle bir şey daha önce hiç yaşamadım iOS'te. Şarj yiyebilecek her şey kapalı cihazda. Geceleri bu şarj nereye gidiyor çözemiyorum. iPhone SE şuan için ilginç sorunlar yaşatıyor gerçekten. Umarım güncellemelerle toparlanır.

Olabilir. Fakat bu kadar düzgün kullanımıma rağmen düşüşünü anlayamadım.

Aynı cihaz mı?

Bir yıl boyunca %100' de mi kaldı?

Hayır almadım.

Evet aktif olarak açıkta kullanıyorum.

Ne zaman aldınız?

Ben de iyileştirilmiş pili açıkta kullanıyorum fakat 1.5 ay sonrasında 96 pil garip. Cihazı 30 ekim tarihinde satın aldım.
Iphone 8.

Arkadaşlar bu nasıl kullandığınız ile alakalı olan bir durum olabilir fakat şunu düşmeniz lazım şu an iPhone 6s, iPhone 7'ya da 8'ler yeni IPhone'lara göre artık yavaş yani 2 sene sonra zaten telefon güncelleme aldıkça yavaş yavaş ölüyor. iPhone 11 kullanan arkadaş şunu diyorum 2-3 sene sonra o telefon yavaşlamış hale gelecek zaten sürekli her sene yeni daha güçlü telefonlar çıkıyor zaten.

30 Ekim'de aldıysanız nasıl 1.5 aylık cihaz oluyor anlamadım. 15 günde o kadar düşmesi pek normal değil. 30 Eylül'de alındı ise bir süre daha gözlemleyin duruma göre Support ile iletişime geçin.

SE2020 29 Ekim'de telefonu aldım bugün %99'a düştü pil sağlığım oyun oynamam zaten telefonla + evde olduğum için sosyal medyaya bile PC'den bakıyorum bence bu pil sağlığı düşüşü hiç normal değil.
Allah allah. Arızalı cihaz mı acaba benimkisi.
Ben de 30 Eylül tarihinde Hepsiburada' dan aldım.
128GB Red.
29 ekimde teknosadan aldım 128 red 26 günde pil sağlığım düştü :)

SE2020 29 Ekim'de telefonu aldım bugün %99'a düştü pil sağlığım oyun oynamam zaten telefonla + evde olduğum için sosyal medyaya bile PC'den bakıyorum bence bu pil sağlığı düşüşü hiç normal değil.
Kendi görüşümü belirteyim. Önümüzdeki haftalarda düşmeye devam ederse Apple yetkilisiyle görüşün. Donanımsal bir şeyse zaten değişime yönlendirirler. Onun haricinde uzaktan kontrol yapıyorlar. Ben Eylül'ün 3. haftasında aldım bu ayın 1 veya 2. haftasında %99'a düştü. Normal karşıladım açıkçası 1 sene boyunca %100 olmasını beklemiyorum sonuçta. Şunu da belirtmekte fayda var. Pil sağlığı bilgisinin kesin doğru olduğunu gösteren hiçbir şey yok. Ekran sürenizde, kullanımınızda pil düşüşü artıyorsa o zaman pil sağlığını hissetmeye başlarsınız. Ek bir sorun yoksa pil sağlığında "Servis" ibaresi çıkmadıkça üstüne düşmeye gerek yok.

Geri
Yukarı