iPhone tüketici hakem heyeti başvurusu

Qertiti

Femtopat
Daha fazla  
Herkese merhaba arkadaşlar. Cihazımda yaşadığım sorun yüzünden THH başvurusu yaptım ama iyi mi ettim kötü mü ettim karasız kaldım. Cihazımın ön kamerasında toz fark ettim ama zor görünen bir toz. 2 defa servise verdim birinde toz yok dediler. Ekran contası yenilendi kasa ile ekran arasında boşluk vardı. Cihaz geldiğinde 3 adet toz tanesi olmuştu ön kameramda, ben de kabul etmeyip bir daha gönderdim. Servis sorunu görüp Apple'ye gönderdi. Bu seferde Apple sorunu kabul etmeyip bana cihazı iade etti. Cihazım iPhone XR, aynı cihazı kullanan 2 arkadaşımda böyle bir sorun yok. Bende mevcut, ben de sorun çözülmeyince hakem heyetine başvurdum. Sizce bundan bir şey çıkarı mı? Toz az diye red kararı verilir mi? Tecrübeli arkadaşlardan yardım rica ediyorum sağlıklı günler dilerim.

Dosya Ekleri

• 46146F7E-1CBA-4080-977E-D6CC92DE573D.png
    46146F7E-1CBA-4080-977E-D6CC92DE573D.png
    337,6 KB · Görüntüleme: 548
  • 87504BC1-07EB-464D-A337-DDDA5E39B460.jpeg
    87504BC1-07EB-464D-A337-DDDA5E39B460.jpeg
    50,6 KB · Görüntüleme: 440
  • F28ED1E1-AB60-4E99-B437-2EDE5DF6F972.jpeg
    F28ED1E1-AB60-4E99-B437-2EDE5DF6F972.jpeg
    287,2 KB · Görüntüleme: 443
  • 05424805-6FA6-45E7-9525-5C7AB435AB74.png
    05424805-6FA6-45E7-9525-5C7AB435AB74.png
    269,7 KB · Görüntüleme: 458
Son düzenleyen: Moderatör:
Toz sertifikası olan bir telefonun sorununu çözmeden nasıl size gönderebiliyorlar?

En iyisini yapmışsınız. Ret çıkacağını zannetmiyorum.

Toz sertifikası olan bir telefonun sorununu çözmeden nasıl size gönderebiliyorlar?

En iyisini yapmışsınız. Ret çıkacağını zannetmiyorum.
Hocam bende anlamadım onarım merkezi sorun yok dedi belki toz az diye demiş olabilir ama güneşe çıkınca belli oluyor 3 adet çok ufak toz tanesi var acaba hakem heyeti bu tozu servis gibi görmeyip kararı red verir mi diye endişe ediyorum cihazın toza dayanıklı olarak pazarlanıp böyle bir sorun çıkıcada ilgilenmemesi canımı sıktı
Reddedilmez, bilirkişi incelemesinde haklı bulunursunuz. Apple gibi bir şirkete de yakışmamış.
Benim çekincem bilir kişi inceleyip tozu görmezse red verir diye korkuyorum ama şizofren değilsem ve arkadaşlarımda değilse çok ufak toz taneleri belli oluyor :)

Herkese merhaba arkadaşlar. Cihazımda yaşadığım sorun yüzünden THH başvurusu yaptım ama iyi mi ettim kötü mü ettim karasız kaldım. Cihazımın ön kamerasında toz fark ettim ama zor görünen bir toz. 2 defa servise verdim birinde toz yok dediler. Ekran contası yenilendi kasa ile ekran arasında boşluk vardı. Cihaz geldiğinde 3 adet toz tanesi olmuştu ön kameramda, ben de kabul etmeyip bir daha gönderdim. Servis sorunu görüp Apple'ye gönderdi. Bu seferde Apple sorunu kabul etmeyip bana cihazı iade etti. Cihazım iPhone XR, aynı cihazı kullanan 2 arkadaşımda böyle bir sorun yok. Bende mevcut, ben de sorun çözülmeyince hakem heyetine başvurdum. Sizce bundan bir şey çıkarı mı? Toz az diye red kararı verilir mi? Tecrübeli arkadaşlardan yardım rica ediyorum sağlıklı günler dilerim.
Bence de reddilmez. Ben de daha yeni Tüketici Hakları'na laptop ekranının içinde ki toz ve ışık sızması yüzünden başvurdum. Başta ölü piksel sanmıştım fakat teknik serviste ekran takıldıktan sonra onlar yüzünden oldu. Sonra da bana bu bir sorun değildir deyip iadeyi kabul etmediler. Şimdi onlardan savunma istenmiş. Daha kararın açıklanmasını beklemeden beni arayıp yeni ürün siparişini veriyoruz dediler. Onu bekliyorum :)

Bence de reddilmez. Ben de daha yeni tüketici hakları'na laptop ekranının içinde ki toz ve ışık sızması yüzünden başvurdum. Başta ölü piksel sanmıştım fakat teknik serviste ekran takıldıktan sonra onlar yüzünden oldu. Sonra da bana bu bir sorun değildir deyip iadeyi kabul etmediler. Şimdi onlardan savunma istenmiş. Daha kararın açıklanmasını beklemeden beni arayıp yeni ürün siparişini veriyoruz dediler. Onu bekliyorum :)

Hocam bilir kişi incelemesi oldu mu? Ben acababilirkişiye iyice anlatsam tozu oda ona göre incelse diye düşünüyorum çünkü öyle ilk bakmada belli olacak bir şey değil.

Hocam bilir kişi incelemesi oldu mu? Ben acababilirkişiye iyice anlatsam tozu oda ona göre incelse diye düşünüyorum çünkü öyle ilk bakmada belli olacak bir şey değil.
Olay daha bilir kişiye gitmedi ki. Başvuralı 2 hafta olmuştu. Onların savunması bekleniyordu. Adamlar kararı beklemeden arayıp yeni ürünün siparişini verdiler. Benden laptobu istemediler bilene yenisi gelene kadar. Zaten genelde %90 tüketici kazanıyor. Onlarda bunu bildiği için uğraşmadılar.

Olay daha bilir kişiye gitmedi ki. Başvuralı 2 hafta olmuştu. Onların savunması bekleniyordu. Adamlar kararı beklemeden arayıp yeni ürünün siparişini verdiler. Benden laptobu istemediler bilene yenisi gelene kadar. Zaten genelde %90 tüketici kazanıyor. Onlarda bunu bildiği için uğraşmadılar.
Sizin adınıza sevindim yeni cihazınız umarım sorunsuz bir şekilde teslim edilir bende bekleyeceğim bakalım nasıl bir aksiyon alınacak çünkü iPhone cihazlarım ile ilk servise gidişim değil nerden baksanız 10 15 kere servise vermişdir.

Ürünü aldıktan ilk 6 ay içinde bi sorun olursa garantiye bile göndermeden değişim istemek senin hakkındır. 6 ay dolduktan sonra garantiye gönderebilirsin. Eğer sorunun çözülmezse değişim hakkın tekrar doğar ve senin şu an değişim istemek hakkın. Sorun toz olup olmaması önemli değil. Üründe bir ayıp var ve sen aldığın ürünün karşılığını göremiyorsun. Büyük ihtimal sen kazanırsın. Belki satıcı onu bile beklemeden geri adım atar.
Sizin adınıza sevindim yeni cihazınız umarım sorunsuz bir şekilde teslim edilir bende bekleyeceğim bakalım nasıl bir aksiyon alınacak çünkü iPhone cihazlarım ile ilk servise gidişim değil nerden baksanız 10 15 kere servise vermişdir.
Başvururken bunu belirtip servis raporlarını eklediniz mi?

Ürünü aldıktan ilk 6 ay içinde bir sorun olursa garantiye bile göndermeden değişim istemek senin hakkındır. 6 ay dolduktan sonra garantiye gönderebilirsin. Eğer sorunun çözülmezse değişim hakkın tekrar doğar ve senin şu an değişim istemek hakkın. Sorun toz olup olmaması önemli değil. Üründe bir ayıp var ve sen aldığın ürünün karşılığını göremiyorsun. Büyük ihtimal sen kazanırsın. Belki satıcı onu bile beklemeden geri adım atar.

Başvururken bunu belirtip servis raporlarını eklediniz mi?

Evet hocam fatura servis fişlerini taratıp sisteme yükledim ve yenisi ile değişim talep ettim Apple Türkiye'yi şikayet ettim servis hizmeti sağlamadığı için sonuçta satıcının suçu günahı yok zaten cihaz 7 aylık falan.

Yeni konular

Geri
Yukarı