IPS mi LCD mi?

IPS (ın-plane switching) LCD ekranlar, sıvı kristal ekran (Liquid-Crystal display) teknolojisine dayanan bir tür ekran teknolojisidir. IPS ekranlar, daha geniş görüş açılarına ve daha iyi renk doğruluğuna sahip olmalarıyla bilinir. IPS ekranlar, sıvı kristallerin yatay olarak hizalanmasıyla çalışır.
yani ips zaten lcd'dir

Oled en iyi ve pahalı panellerdendir, diğerlerini sayarsak onların arasında VA en yüksek kontrast oranlarını sırtlar, ips blurr busters'ta iyi performans vermesi ve yüksek renk doğruluğu ile öne çıkar. En iyi blurr busters oranları da muhtemelen TN paneldedir fps oyuncuları için.

Son düzenleme:
IPS bir panel türüdür.
LCD ise likit kristalden oluşan görüntü teknolojisidir. Herhangi bir panelde olmaları zorunludur.
Likit kristal olmadan ışığı geçirecek ve gösterecek bir ekran da olamaz.

Sorunun birbiriyle ilişkisi yok ama millet IPS yazmış. Forumun kitlesini öğrenmiş olduk.

Can sıkıntısından arkadaş hepsine beğenmedim yazmış yok LCD öyle böyle. 🥸 Peki arkadaşım paneller zaten VA TN ve IPS olarak ayrıştığına göre IPS vs diğer LCD paneller olarak da algılayabilirsin soruyu? Cevap değişti mi hayır verilen cevaplar yanlış mı yine hayır.

Yıl olacak 2024 hala OLED yanığı mı? Ben yanık oluştuğunu duymuyorum uzun süredir. IPS glow öyle bir illet ki korku oyunu oynamayı bırakırsın.

IPS'si savunmadım hocam. OLED bence de daha iyi. Ama yanık yine oluşuyor. Ekrandan ekrana değişiyor Glow problemi. Ah Samsung şu Dynamic AMOLED teknolojisiyle monitör yapsa keşke.

IPS'si savunmadım hocam. OLED bence de daha iyi. Ama yanık yine oluşuyor. Ekrandan ekrana değişiyor Glow problemi. Ah Samsung şu Dynamic AMOLED teknolojisiyle monitör yapsa keşke.
Monitörü tam parlaklıkta hiç kullanmam oyuna girerken bile yarıma getiririm zaten yanıklar o yüzden oluyor genelde. Para olsa da kurtulsak arkadan aydınlatmalı kusurlu panellerden.

Geri
Yukarı