İslam dinini sorgulamak

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Sadece İslam dinini değil, her şeyi sorgulayabilirsin. Gerçi biraz felsefi olacak ama hayata dair her şeyi sorgulamak gerekiyor bence. Ayrıca diğer inançları. Öyleki biraz Hristiyanlık dinini araştırdığımda öyle mantıksızlıklarla karşı karşıya geldim ki. İllüminati mesela. Herkes Şeytana Tapanlar vs. diyorlar biraz derinlemesine araştırdığında ne olduğunu öğreniyorsun, yüzeysel şeylere ve kalıplara takılıp kalmıyorsun.
Hristiyanlık ile İllüminati ne alaka onu anlamadım. Ne gibi bir mantıksızlıkla karşılaştın mesela açıklar mısın?

Bir gün için 2 konu yeni moda bu mu?

Oran yamuk şuran yamuklar bitti galiba.

Eğer bir dine inanmak istiyorsan o dini sorgulamazsın. Bir dine ortada somut bir kanıt olduğu için değil inanmak istediğin için inanırsın. Dinlerde sorgulamaya yer yoktur. Sorgularsan zaten bizim kulübe hoşgeldin. Çoğu insan zaten dinini gram sorgulamadığı, annesi/babasından gördüğü için o dine inanarak bir ömür yaşıyor.

Evrende Dünya'daki kum tanelerinden fazla yıldız ve bu yıldızların en az 1 gezegen barındırdığını söylüyorlar. Biz, Dünya'nın içindeki bir kum tanesi gibi ufacığız. Fazla sorgulama, tamam de geç. :) 70 yıl sonra yoksun zaten. Başka şeylere kafa yor. İnanmanın zararı olmaz. İnanmamanın ve sorgulamanın riski daha fazla. :)

Son 2 gündür herkesin sorgulayası gelmiş :D. Sorgulayın fakat sizden şunu rica ediyorum Kur'an-ı Kerim ayetlerine bakarken mealinde takılırsanız tefsirini okuyun.
Meal, tefsir değil, önemli olan senin okuduğun şeylerin üzerine düşünmen. Acaba şu şöyle olabilir mi, daha önceden de biliniyor muydu diye sorman gerek kendine.

Meal, tefsir değil, önemli olan senin okuduğun şeylerin üzerine düşünmen. Acaba şu şöyle olabilir mi, daha önceden de biliniyor muydu diye sorman gerek kendine.

Yanlış anlamasınlar diye öyle söylüyorum hocam.

Yanlış anlamasınlar diye öyle söylüyorum hocam.
Yanlış anlaşılma diye bir şey yok, İslam dini açık büfe değil, istediğim ayeti beğeneyim, istemediğim ayeti, tefsir mealle geçiştireyim mantığı veya yanlış çeviri diyeyim. Ergenliğe yeni girmiş, ortalama eğitim ve zeka seviyesinde biri bile Kur'an'ı anlayabilir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı