İşlemci fan olmadan çok ısınıyor

254052

Hectopat
Bilgisayarım çalışmıyor, sebebini ararken işlemciyi de çıkarttım. Baktım bir sorun yok geri taktım, soğutucu, fan falan takmadım. Çalıştırdım ve işlemci çalıştırdığım an aşırı derece ısınmaya başladı. İlk 3-4 saniye 100 derecelere çıktığını söyleyebilirim. Zaten sonra hemen kapattım. Bilgisayarımın çalışmamasının sebebi işlemcinin bir sorunu olmasından kaynaklı olabilir mi? Çünkü hiçbir sorun gözükmüyor. (Anlamayanlar için, bilgisayar zaten çalışmıyor, bir sıkıntısı var. Sorunu anlayabilmek için fanı çıkarttım.)

Son düzenleme:

Dosya Ekleri

• 16286970825882834017908863438089.jpg
    16286970825882834017908863438089.jpg
    334,2 KB · Görüntüleme: 32
Sorununuz işlemcinin çok mu ısınması yoksa bilgisayarın çalışmaması mı? Bilgisayar hiç açılmıyor mu?
Bilgisayar çalışıyor, ama görüntü ekrana gelmiyor. Ekran kartında bir sorun yok gibi, çalışıyor gözüküyor çünkü ısınıyor. İşlemcide çalışıyor gözüküyor çünkü ısınıyor, ram vb diğer şeylerdede bir sorun yok gibi. Ama bilgisayar çalışmıyor. Bende neden çalışmadığını anlamaya çalışırken işlemcinin aşırı ısındığını fark ettim. Belki sebep budur diye düşündüm. Sistem çok eski ve kötü.
i3 3220
4GB DDR3
1 GB HD5500

Bilgisayar çalışıyor, ama görüntü ekrana gelmiyor. Ekran kartında bir sorun yok gibi, çalışıyor gözüküyor çünkü ısınıyor. İşlemcide çalışıyor gözüküyor çünkü ısınıyor, RAM vb diğer şeylerdede bir sorun yok gibi. Ama bilgisayar çalışmıyor. Bende neden çalışmadığını anlamaya çalışırken işlemcinin aşırı ısındığını fark ettim. Belki sebep budur diye düşündüm. Sistem çok eski ve kötü.
i3 3220.
4 GB DDR3.
1 GB HD5500.

RAM'leri çıkartıp uçlarını hafifçe temizleyin elinizle. Silgi varsa silgi de olur ama çok bastırmadan. Sonra Yavaşça ve düzgün bir şeklide taktığınıza emin olun. Çıt veya tık diye bir ses gelmeli. Dönüştürücü kullanıyorsanız başka bir dönüştürücü ile deneyin sorun onda olabilir. Monitörünüzde bir sıkıntı olmadığından da emin olun. Aklıma gelenler bunlar maalesef bu sorunu yaşayan çok kişi var. Daha fazla yardım isterseniz "bilgisayar çalışıyor ama görüntü gelmiyor" adlı konu açabilir veya bu tarz konulara bakabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı