İşlemci fanı duruyor ve yüksek sesle çalışıyor

zxxxc

Yoctopat
Daha fazla  
Bilgisayarı açarken ve normal kullanımda bu sıkıntıyla karşılaşıyorum oyun oynarken bu olmuyor. Sıcaklık değerlerinde de bir sıkıntı yok ama çok gürültü yapıyor sizce fan değişmeli mi? Video

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk açılışta tam yükte çalışması normaldir.
Sistem özellikleriniz nedir acaba?
Ara sıra Windows Update yaptığından dolayı işlemciye yük biniyor olabilir. Bu durumda fanın hızlı çalışmasını sağlıyordur.

İlk açılışta tam yükte çalışması normaldir.
Sistem özellikleriniz nedir acaba?
Ara sıra Windows Update yaptığından dolayı işlemciye yük biniyor olabilir. Bu durumda fanın hızlı çalışmasını sağlıyordur.

Olabilir oyuna girince normal çalışıyor sıkıntı yok ama boşta kalınca müzik dinlerken falan böyle bir ses çıkartıyor anlayamadım değiştireceğim büyük ihtimal.
RGB/Rainbow zorunlu mu?

Fark etmez işimi görsün yeter.

Hocam daha uygun yollu bir şeyler yok mu peki RGB olması önemli değil. Ayrıyeten bilgisayardan fazla anlamıyorum büyük ihtimal bilgisayarcıda yaptıracağım anakarta falan uyumlu olması gerekiyor mu fanın?
Piyasada ışıksız güzel fan bulmanız birazcık zor özellikle 2 fanlı. Bilgisayarcıya yaptırmanızı önermem kendiniz de yapabilirsiniz eğer ben yapamam diyorsanız bilgisayarcının yanında durun ters iş yapmasın. Anakarta uyumlu derken o vidaları sıktığınız yerde metal bir plaka var oraya tam denk getirerek yapabilirsiniz. Arka kapağı sökmek zorunda kalabilirsiniz bu arada. İşlemciniz nedir yardımcı olayım.

Destek listesi:
İntel Uyumluluk: LGA 775 / 1150 / 1151 / 1155 / 1156 / 1366 - Core i3 / i5 / i7 - Core2 Extreme - Core 2 Quad - Core 2 Duo - Pentium - Pentium G - Pentium D - Pentium 4 - Celeron Dual Core - Celeron - Celeron D - Önemli Not: Sadece intel işlemcilerde, özel aparat ile LGA2011'e uygun hale getirilebilir.

AMD Uyumluluk:
FM2 / FM1 / AM2+ / AM2 / AM3+ / AM3 / AM4 / 40 / 939 / 754FX / X8 / X6 / X4 / A10 / A / A6 / A4 - Phenom II / X2 / X4 / X6 -Phenom X4 / X3 - Athlon II / X4 / X3 / X2 / Athlon X2 / - Athlon / Athlon FX / AMD Ryzen

Piyasada ışıksız güzel fan bulmanız birazcık zor özellikle 2 fanlı. Bilgisayarcıya yaptırmanızı önermem kendiniz de yapabilirsiniz eğer ben yapamam diyorsanız bilgisayarcının yanında durun ters iş yapmasın. Anakarta uyumlu derken o vidaları sıktığınız yerde metal bir plaka var oraya tam denk getirerek yapabilirsiniz. Arka kapağı sökmek zorunda kalabilirsiniz bu arada. İşlemciniz nedir yardımcı olayım.

Destek listesi:
Intel uyumluluk: LGA 775 / 1150 / 1151 / 1155 / 1156 / 1366 - Core i3 / i5 / i7 - Core2 Extreme - Core 2 Quad - Core 2 Duo - Pentium - Pentium g - Pentium D - Pentium 4 - Celeron Dual Core - Celeron - Celeron D - önemli not: Sadece Intel işlemcilerde, özel aparat ile LGA2011'e uygun hale getirilebilir.

AMD uyumluluk:
FM2 / FM1 / AM2+ / AM2 / AM3+ / AM3 / AM4 / 40 / 939 / 754FX / X8 / X6 / X4 / A10 / a / A6 / A4 - Phenom II / X2 / X4 / X6 -Phenom X4 / X3 - Athlon II / X4 / X3 / X2 / Athlon X2 / - Athlon / Athlon FX / AMD Ryzen.

Hocam işlemci i7 7700K.

Geri
Yukarı