İşlemci iadesi kabul edilmiyor

Tekrar iade için yollaman gerekecek ama bu sefer bir not kağıdına ücret iadesi hakkımı talep ediyorum. Aski taktirde hukuksal hakkım olarak tüketici hakem heyetine başvuracağım ve işlemcinin bana geri gönderilmesi halinde işlemciyi hiçbir koşulda teslim almayacağını yaz ve işlemci kutusunun üzerine bantlayıp, baloncuklu poşet ile sarıp kargolayın. Büyük ihtimalle iade sağlanacaktır. Aksi halde dediğim gibi direk zaman kaybetmeden tüketici hakem heyetine başvurunuz.
Zaten teslim almayacağım cayma hakkım var hocam

Aslında haklılık payları da var. Kutuya zarar verilmiş, barkod kısmında yırtık oluşmuş. Yine de kabul etmemek için bir bahane mi bilemedim. THH başvurmayı deneyin ama kutudaki hasardan dolayı sorun çıkabilir.

Aslında haklılık payları da var. Kutuya zarar verilmiş, barkod kısmında yırtık oluşmuş. Yine de kabul etmemek için bir bahane mi bilemedim. THH başvurmayı deneyin ama kutudaki hasardan dolayı sorun çıkabilir.
Hocam ürün kullanilmamis yasada açıkça belirtiyor 7 gün içinde istersen kullanmış ol cayabilirsin kaldiki zaten bu firmalar çoğu işlemciyi orijinal kutusunda satmıyor onada bir kılıf giydirmisler urunler toplu geliyor diye

Kullanılan üründe (belli ürünler harici) cayma bedelini kullanamazsınız. Bu durumu sabah bir arkadaşa daha açıkladık. Ben o zaman bir Macbook alayım 7 gün kullanayım sonra iade edeyim, sence mantıklı mı?

Umarım iadesini kabul ederler ama kutu hakkında denilen şeyler doğru. Kutu hasar almış, barkod kısmında yırtıklar mevcut ve tekrar satışa çıkması için o kutunun değişmesi lazım. Orijinal kutusunda satılması zorunlu, eğer bunu yapmıyorlarsa şikayet edebilirsiniz. Teorik olarak şu anda adamlar haklı olarak duruyor.

Kullanılan üründe (belli ürünler harici) cayma bedelini kullanamazsınız. Bu durumu sabah bir arkadaşa daha açıkladık. Ben o zaman bir Macbook alayım 7 gün kullanayım sonra iade edeyim, sence mantıklı mı?

Umarım iadesini kabul ederler ama kutu hakkında denilen şeyler doğru. Kutu hasar almış, barkod kısmında yırtıklar mevcut ve tekrar satışa çıkması için o kutunun değişmesi lazım. Orijinal kutusunda satılması zorunlu, eğer bunu yapmıyorlarsa şikayet edebilirsiniz. Teorik olarak şu anda adamlar haklı olarak duruyor.
Koca sistemi iade alıyorlar hocam ama ?

Kendin diyorsun kutusuz satılıyor diye, sen kutulu almışsan kutulu vermek zorundasın. Anlatamıyorum galiba?

Yeni konular

Geri
Yukarı