İşlemci soğutucu iadesi kabul edilmiyor

İadeye gerek yok o zaman ürünün bir sıkıntısı yok söylediklerinize göre. Ben laptop satıp masaüstü sistem topladım. Laptopda bu sıcaklıklar normal masaüstünde fazla diye biliyordum.
Masaüstü için 85 üstü tehlike arz eder, sizin işlemci güçlü olduğu için normal.

İşlemcim ryzen 7 5800x.
Soğutucu darkfreezer x129
Fan hızı fullde cyberpunk 2k ultra ayarlarda 80-90 arası işlemci sıcaklığı.
İçinden çıkan macunu kullandım. Montajda bir hata yok kendim montaj ettim dostum.
O soğutucu 5800X’i soğutamaz diye kimse uyarmadı mı hocam? O soğutucuyla değerler çok normal. Tek CCD olması ve CCD’nin pozisyonu sebebiyle anormal derecede ısınan bir işlemci 5800X.

O soğutucu 5800X’i soğutamaz diye kimse uyarmadı mı hocam? O soğutucuyla değerler çok normal. Tek CCD olması ve CCD’nin pozisyonu sebebiyle anormal derecede ısınan bir işlemci 5800X.
Hocam kendim topladım tamamen. Aklıma gelmedi inanın ısı, sıcaklık mevzuları. Normalde düşünürdüm ilk topladığım pc değil. Arkadaş normal diyor ısı derecelerine ancak sizce bir sorun mu var? Normal değil mi bu sıcaklıklar?

Hocam kendim topladım tamamen. Aklıma gelmedi inanın ısı, sıcaklık mevzuları. Normalde düşünürdüm ilk topladığım pc değil. Arkadaş normal diyor ısı derecelerine ancak sizce bir sorun mu var? Normal değil mi bu sıcaklıklar?
Kullandığın soğutucu itibariyle çok normal. 5800X’i 360mm sıvı soğutucuyla bir süre kullanmıştım yükte 80 derece, oyunlarda 60-70 derece civarı oluyordu. Curve optimizer ile -30 değer verirsen 3-5 derece daha düşer sıcaklıklar. Soğutucuyu da pahalı ve kötü bir model almışsın onun da etkisi var. Parasının soğutucusu değil, yine iade edebiliyorsan et daha iyi bir şey alabilirsin 1000 lira civarına.

Kullandığın soğutucu itibariyle çok normal. 5800X’i 360mm sıvı soğutucuyla bir süre kullanmıştım yükte 80 derece, oyunlarda 60-70 derece civarı oluyordu. Curve optimizer ile -30 değer verirsen 3-5 derece daha düşer sıcaklıklar. Soğutucuyu da pahalı ve kötü bir model almışsın onun da etkisi var. Parasının soğutucusu değil, yine iade edebiliyorsan et daha iyi bir şey alabilirsin 1000 lira civarına.
Bir arkadaşım önerdi soputucıyu. Onun sisteminde stabil ve güzel çalışıyor. Sıvı soğutma daha önce sıkıntı çektiğim için almak istemedim. Ya çok para vermeli ya da hiç bulaşmamalı diye düşünüyorum. Değerler sizinki ile aynı aşağı yukarı. Şimdilik 1.22ye çektim oyunlarda 60-70 arası dediğiniz gibi güncel soğutucumda. Önerebileceğiniz sıkıntısız sıvı soğutma varsa eğer değerlendirebilirim. Satıcı iade almayacak ürününü sorun çıkartıyor.

Geri
Yukarı