İşlemci soğutucu iadesi kabul edilmiyor

İade almak zorunda. “Bu açılmış, ben napacağım bunu?” diye bir olgu yok ticaret kanununda. O iadeleri de bilip ona göre ticaret yapmak gerekiyor.

Soğutucunun ve işlemcinin marka ve modeli nedir?
İşlemcim ryzen 7 5800x
Soğutucu darkfreezer x129

İade almak zorunda. “Bu açılmış, ben napacağım bunu?” diye bir olgu yok ticaret kanununda. O iadeleri de bilip ona göre ticaret yapmak gerekiyor.
Zorunda olduğunun ben de farkındayım ama tüketici hakem heyeti cart curt uğraşmak istemiyorum. Uğraşmak istememe güveniyorlardır zaten. Çok da mühim değil artık ya bi bıkkınlık şimdiden düştü içime 🥲

800 liralık ürün için beni avukat falan uğraştıracak yani. En sevmediğim şeyler şu işler yahu.

Tüketici hakem heyetini deneyin genelde suçu size yıkmak isteyen satıcılar iş tüketici hakem heyetine gidince geri adım atıyorlar.
Edit: Daha önce ben de alışveriş ile ilgili ayakkabıda sorun yaşamıştım sadece tüketici hakem heyetine başvurmanız gerekiyor ardından kalanı onlar hallediyor ekstra uğraşmama gerek kalmamıştı bende.

Tüketici hakem heyetini deneyin genelde suçu size yıkmak isteyen satıcılar iş tüketici hakem heyetine gidince geri adım atıyorlar.
Edit: Daha önce ben de alışveriş ile ilgili ayakkabıda sorun yaşamıştım sadece tüketici hakem heyetine başvurmanız gerekiyor ardından kalanı onlar hallediyor ekstra uğraşmama gerek kalmamıştı bende.
Uğraştıracaklar yani.

Hocam kendim topladım tamamen. Aklıma gelmedi inanın ısı, sıcaklık mevzuları. Normalde düşünürdüm ilk topladığım PC değil. Arkadaş normal diyor ısı derecelerine ancak sizce bir sorun mu var? Normal değil mi bu sıcaklıklar?

Hocam işlemciye para veriyorsanız soğutucu da kaliteli bir şey almanız gerek.

İşlemcim ryzen 7 5800x.
Soğutucu darkfreezer x129
Fan hızı fullde cyberpunk 2k ultra ayarlarda 80-90 arası işlemci sıcaklığı.
İçinden çıkan macunu kullandım. Montajda bir hata yok kendim montaj ettim dostum.
Knk bende 5600 var, kule tipi soğutucuyla yük altında 80 görüyorum, bi sıkıntı yok bence

1,22 ye çektim 70-80 arası gidip geliyordu. Bu değerler normal mi bana çok geldi. Çok değil mi?

Hocam o sıcaklıklar fazla ama sizinde bu işlemciye sıvı soğutma almanız lazımmış tüketici hakem heyetine başvurun herhangi bir ücret ödemeden paranızın iadesini alırsınız biraz uzun sürebilir haberiniz olsun.

Satıcılar çok mağdur edildi bir hafta on gün kullanılıp iade edilen ürünler nedeniyle satıcıyı koruma kanunu geldi iade edemezsin sahibinden e koy oradan sat.

Satıcılar çok mağdur edildi bir hafta on gün kullanılıp iade edilen ürünler nedeniyle satıcıyı koruma kanunu geldi iade edemezsin sahibinden e koy oradan sat.
Ben neden korunmuyorum. Art niyetli satıcı olamaz mı? Millete salatalık, biber gönderenler yüzünden tüketici hakları çıktı.

Yeni konular

Geri
Yukarı