XPG Summoner mini iadesi kabul edilmiyor

Helmmwen

Hectopat
Merhaba. İyi günler. Laptop.com.tr üzerinden XPG Summoner mini klavye aldım. Klavyede aynı anda 21 tuşa basıldığı yazıyordu ama kullandıgımda 4 tuşa aynı anda basıyordu. Neyse işte, aradım aldıgım yeri ve beni beta oyun diye bir yere bağladılar. Onlar da ürünü gönderin biz işlem yaparız dediler. Neyse gönderdim, ellerine ulaştı ama bana bir geri dönüş olmadı. Ben 3 günde bir arıyorum bilgi almak için.

Bugün tekrar aradım ve bana faturanız yok dedi. Ürünün içinde, dedim Gmail'den yollayım. Sonra başka bir bahane buldular. Klavyenin içinden tuş sökme apartarı cıkmamıs. Hayır zaten klavyenin kutusundan oyle bir şey cıkmadı ki kutu acılım videolarında bile çıkmıyor ne alaka yani? Sonra dedim ben klavyenin içinden cıkmadı vs vs. Beni 10 dk hatta beklettiler ve bana ürünü iade alamadıklarını, servise göndereceklerini soylediler. Çünkü klavye hijjen ürünüymüş ve alamazlarmış. 1 gün bile kullanmadım neredeyse. Elime geçti test ettim ertesi günü iadeye yolladım. Bana tekrardan maalesef alamayız dendi.

Ben iade yapılcağını düşündüğüm için yeni klavye aldım. Ve onlara eğer tamir olmazsa iade istediğimi soyledim. Sizce boyle bir kanun var mı? Klavyeyi 15 gün içinde iade yapılır diye biliyorum. En kötü yeni aldığım klavyeyi iade edeceğim. Bana bir fikir verme sansınız var mı? Teşekkürler.

Mesafeli satış yönetmeliğine göre 14 gün içerisinde koşulsuz iade almaları gerekiyor. Son durum nedir?

Geri gönderdiklerinde kargoyu teslim almayın. Tüketici Hakem Heyeti'ne başvuru yapın. Durumu tekrar arayıp bildirin. Duruma göre eğer paranızı iade etmezlerse de 1 ay içinde karar çıkar diye düşünüyorum.

14 gün içinde koşulsuz iade hakkınız oldugu için aleyhinize karar çıkması mümkün değil.

Geri
Yukarı