İşlemcimi Ryzen 5 3600'e yükselttim neler yapmalıyım?

Ben XPG levante kullanıyorum çok memnunum.
Hocam iki yanlışınız var. Birincisi arkadaş hangi soğutucuyu kullandığımızı ve memnun olup olmadığımızı sormamış. İkincisi ise bütçe 200-300 TL. Görmediniz herhalde.
Kasa bu: Power Boost VK-G1001S USB 3.0 Pencereli Gaming Kasa. Sanırım mid tower olarak geçiyor ve atmış olduğunuz soğutucunun sığacağını düşünüyorum ancak farklı bir şekilde değerlerini nasıl kontrol edebilirim
Baktım şimdi. Kasanıza sığıyor.

Ben XPG levante kullanıyorum çok memnunum.
hocam harika bir soğutucu gibi duruyor ancak 700 lira aşamam maalesef bütçeyi 😁
Hocam iki yanlışınız var. Birincisi arkadaş hangi soğutucuyu kullandığımızı ve memnun olup olmadığımızı sormamış. İkincisi ise bütçe 200-300 TL. Görmediniz herhalde.

kontrol ettiğiniz için sağolun hocam alttaki inceleme de tam aradığım gibi çok faydalı oldu çok sağolun.

Alacaksanız almadan önce kasanıza sığıp sığmadığına bakın ;
Bu soğutucuyu alabilirsiniza fakat 10700K aldığınızda en az 240mm sıvı soğutucuya geçmenizi öneririm. Peak paket gücü 150-160W'a ulaşıyor işlemcinin ve rahat soğutma için en az 240mm şart.

Anakartın USB Flashback destekliyorsa işlemcisiz güncellemek mümkün. Eğer böyle bir desteği yoksa ya destekleyen bir işlemci takarak ya da garantisi varsa servise yollayarak güncellemelerini talep edebilirsin.

Düzenleme: Anakart modelini belirtmişsin, bu anakartta USB Flashback mümkün.

Bu video sana yardımcı olacak:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
çok sağolun bu şekilde bir arkadaştan usbye atmasını isteyip güncelleyeceğim 🙂

Yok hocam baştan sona okudum sadece hani ileride bütçe biraz daha aşılırsa alınabilir bir tavsiye verdim :)

Bu soğutucuyu alabilirsiniza fakat 10700K aldığınızda en az 240mm sıvı soğutucuya geçmenizi öneririm. Peak paket gücü 150-160W'a ulaşıyor işlemcinin ve rahat soğutma için en az 240mm şart.
hmm o zaman zaten 250-300 bandındaki hiçbir soğutucu iş görmez 10700k'da mecbur tekrar bir yatırım yapacağız. bütçem de 240mm sıvı soğutucuya yetmeyeceği için şimdilik en ucuz ve iş görenini alsam daha iyi olur teşekkür ederim

HMM o zaman zaten 250-300 bandındaki hiçbir soğutucu iş görmez 10700K'da mecbur tekrar bir yatırım yapacağız. Bütçem de 240mm sıvı soğutucuya yetmeyeceği için şimdilik en ucuz ve iş görenini alsam daha iyi olur teşekkür ederim.

Dediğim gibi XPG levante tavsiye ederim.
300 TL'den 700 TL'ye aşmak mı? Herkes için kolay bir şey değil maalesef.

Hocam ileride diyorum 10700K için mesela :)

Geri
Yukarı