İsrail'e atılan füzeler imha edilirken

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hiçbir şey yerli olamaz zaten. Yerli olması da önemli değildir önemli olan üretkenlik ve verimlilik. 50.000 dolarlık füze kullandıkları için tükenme olasılığı düşük.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Halk ne kadar güveniyorsa artık havai fişek gösterisi gibi izliyorlar. :dd

Halk ne kadar güveniyorsa artık havai fişek gösterisi gibi izliyorlar. :dd
Güvenleri fazla ama maliyet gittikçe artıyor. Galiba dün ya da önceki gün 850 ye yakın füze fırlatıldı. İsrail her füze için 2 tane fırlatıyor olması lazım. Yaklaşık 68.000.000 dolar masraf çıktı dün.

Bende öyle düşünmüştüm.
Peki bu Iron Dome sistemi filistinli Araplar tarafından hacklense. Yanlış hatırlamıyorsam Ayyıldız Tim bir aralar yapmıştı. Ayrıca bu araplar hile yapmakta çok iyi. Hem savaşta hem oyunda.

(!) ironik anlatım.
Güvenleri fazla ama maliyet gittikçe artıyor. Galiba dün ya da önceki gün 850 ye yakın füze fırlatıldı. İsrail her füze için 2 tane fırlatıyor olması lazım. Yaklaşık 68.000.000 dolar masraf çıktı dün.
O zaman Filistin ekonomik yıpratma uyguluyor olabilir. Füzeler bitince ne olacak?

Peki bu Iron Dome sistemi filistinli Araplar tarafından hacklense. Yanlış hatırlamıyorsam Ayyıldız Tim bir aralar yapmıştı. Ayrıca bu araplar hile yapmakta çok iyi. Hem savaşta hem oyunda.

O zaman Filistin ekonomik yıpratma uyguluyor olabilir. Füzeler bitince ne olacak?
@SideWinder hocamı da etiketleyip şöyle bir cevap vermek istiyorum;
Şimdi sen tüm ülkeler ile yarışacak bir hava savunma sistemi yapıp onu hacklemeye maruz bırakamazsın. Hacklenmeye karşın arkasında bir ekip vardır ve hack geldiği an füzenin sisteminin kodları değiştirilir. Radarı bozulabilir sadece. Onunda KORAL gibi radar bozucularla yapmak lazım.

Evet daha önce hacklenmiş olması lazım. Ekonomik yıpratma gibi bir şey var. Hamasın ve El-Cihad'ın elinde 10.000'lerce füze var. Mesela önceden başkente bir tane füze düşmüştü.
Hacklenmesi zor çünkü güçlendirilmiş olması lazım.

Mikrokod'a erişemezsin. İsrail'in hava ve silah gücü birkaç Filistin füzesi ile karşılaştırılamayacak derecede fazla.
İran olaya karışsa? Birbirlerinden nefret ediyorlar ve İran'da bildiğim kadarı ile şeriat var. Tarafsız bir ülke değil yani. Bütün Arap ülkelerinin destek sağlaması lazım değil mi? Araplar işte bir şey demiyorum. (Çok ırkçı bir tavır sergiliyor gibi gözüküyorum ama olanlar bu.)

İranlılar Arap değildir.

Füze sistemlerini bertaraf etmek için farklı sistemler vardır. Burada ilgili HSS'nin ne kadar alanı tarayabildiği, etki çapı, füzelerin mühimmat sistemini bilmek gerekir.

HSS'leri aşmanın en etkili yolu çoklu sayıda üze ile saldırıda bulunmaktır ancak aktif mühimmatlar ya da saçılan mühimmatlar ile bunlar da yok edilebilir. İsrail'de Iron Dome yok sadece bu arada. Bu sistemi her zaman aktif olarak çalışan mini bir sistem olarak düşünebilirsiniz.

İran olaya karışsa? Birbirlerinden nefret ediyorlar ve İran'da bildiğim kadarı ile şeriat var. Tarafsız bir ülke değil yani. Bütün Arap ülkelerinin destek sağlaması lazım değil mi? Araplar işte bir şey demiyorum.

İranlılarınki ırk çatışmasından çok mezhep çatışması. Ancak ellerinde imkan olsa, Suudlar gibi sırtlarını döneceklerini sanmam. Hamas'ın attığı birkaç füze sistemi zaten İranlılar'ın.

Şunu da ekleyeyim zaten, bu olaylara 3. bir devlet karışırsa savaş kopar. Şu an bir tarafın mühimmatı bitene kadar devam edecek, mühimmatı biten taraf da muhtemelen Filistin olacak.

Sonrası... Asıl acı o zaman başlayacak işte. Şu an atılan füzeler sadece Iron Dome'u daha iyi kalibre etmeye yarıyor.

İran olaya karışsa? Birbirlerinden nefret ediyorlar ve İran'da bildiğim kadarı ile şeriat var. Tarafsız bir ülke değil yani. Bütün Arap ülkelerinin destek sağlaması lazım değil mi? Araplar işte bir şey demiyorum. (Çok ırkçı bir tavır sergiliyor gibi gözüküyorum ama olanlar bu.)

İranlılar Arap değildir.
Yanlışsa düzeltin. İran bazı örgütler aracılığı ile yardım çıkıyor diye biliyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı