İsrail'e atılan füzeler imha edilirken

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Evet daha önce hacklenmiş olması lazım. Ekonomik yıpratma gibi bir şey var. Hamasın ve El-Cihad'ın elinde 10.000'lerce füze var. Mesela önceden başkente bir tane füze düşmüştü.
Hacklenmesi zor çünkü güçlendirilmiş olması lazım.
850 füze 68.000.000$ ise 20.000 füze. Hesaplayıp geliyorum.

Füze başına 80.000$ para ödeniyormuş. Şimdi 80.000 ile 20.000 i çarparsak iyi para iyi iyi. Şaaaaak dur o farklı konuydu. 160.000.000.0 o kadar büyük rakam ki yazamadım bile 160 dan sonra 7 sıfır geliyor. İsrail'i 1 milyar dolar zarara uğratabilecek güçteler mi yani? Belki 30.000 füze 40.000 füze belki 80.000 füzeleri vardır. İsrail'e bir şey olmaz ama onları 2 yıl geri götürebilir gibi.

Şunu da ekleyeyim zaten, bu olaylara 3. bir devlet karışırsa savaş kopar. Şu an bir tarafın mühimmatı bitene kadar devam edecek, mühimmatı biten taraf da muhtemelen Filistin olacak.
Hocam Amerika yardımda bulunmaya hazırız demişti. Bence bu gittikçe ilerleyecek.

Hocam Amerika yardımda bulunmaya hazırız demişti. Bence bu gittikçe ilerleyecek.
Sonra Yunanistan İsrail'i destekleyeccek. Biz Filistin'i destekleyeceğiz. Sonra bir şeyler olacak. Rusya istemese de arkamızda duracak. Sonra NATO'dan atılacağız sonra güm. İlk bomba düştü. Welcome to WW3. Olabilecek de olamayabilecek de bir senaryo. Savaşın global'e ulaşma ihtimali her ne kadar düşük de olsa bir ihtimal.

Sonra Yunanistan İsrail'i destekleyeccek. Biz Filistin'i destekleyeceğiz. Sonra bir şeyler olacak. Rusya istemese de arkamızda duracak. Sonra NATO'dan atılacağız sonra güm. İlk bomba düştü. Welcome to WW3. Olabilecek de olamayabilecek de bir senaryo. Savaşın global'e ulaşma ihtimali her ne kadar düşük de olsa bir ihtimal.
Türkiye girmez bu topa. Sonuçta terör örgütüne yardımdan yargılanır, ve yaptırımlar gelir. İsrail'e yardım etmek daha mantıklı. Filistin adam gibi ülke değil zaten.

850 füze 68.000.000$ ise 20.000 füze. Hesaplayıp geliyorum.

Füze başına 80.000$ para ödeniyormuş. Şimdi 80.000 ile 20.000 i çarparsak iyi para iyi iyi. Şaaaaak dur o farklı konuydu. 160.000.000.0 o kadar büyük rakam ki yazamadım bile 160 dan sonra 7 sıfır geliyor. İsrail'i 1 milyar dolar zarara uğratabilecek güçteler mi yani? Belki 30.000 füze 40.000 füze belki 80.000 füzeleri vardır. İsrail'e bir şey olmaz ama onları 2 yıl geri götürebilir gibi.
Tabi ki bir ekonomik yıpratma olacak lakin dediğiniz gibi sonuçta İsrail bir devlet. Aynı anda binlerce füze atmasını beklemiyorsunuz her halde. Ayrıca tek savunma sistemi demir kubbe mi?

Türkiye girmez bu topa. Sonuçta terör örgütüne yardımdan yargılanır, ve yaptırımlar gelir. İsrail'e yardım etmek daha mantıklı. Filistin adam gibi ülke değil zaten.
Bizim yapacağımız bir şey yok. Orasını REİS-ÜL HAN HAZRETLERİ karar verecek.

Sanki havai fişek gösterisi rahatlığa gel 🤌
Rahat olunacak durum yok, bazıları savunmayı aşabiliyor sayının fazlalığından dolayı.

Hamas nasıl bu kadar güce sahip altı üstü bir siyasi parti ne kadar güçlü olabilir ki?
İran el altından besliyor. Siyasi parti değil, terörist. Filistin halkının içinde kamufle oluyorlar, sivil kayıpları da umursamıyorlar. Tek amaçları direktifle İsrail'e olabildiğince zarar vermek, kaç Filistinli kaç İsrailli sivil ölmüş umurlarında değil.

Filistin direnisindeki teskilatlardan en buyugu.
Sivilleri hedef alan ve yüzlerce roket fırlatan bir yapı direnişçi değil terör örgütüdür. Aynısı sana karşı yapılınca (Afrin'den) terör deyip de başka halka yapılınca direnişçi denmez.

Son düzenleme:
Çoğu alanda gelişmiş adamlar bunlar. Pek te şaşırmadım. Bu arada konuyu takib ediyorum roketden anlayan arkadaşların yazılarını okumak için. Ben de meraklanıyorum silahlara.

Rahat olunacak durum yok, bazıları savunmayı aşabiliyor sayının fazlalığından dolayı.

İran el altından besliyor.

Sivilleri hedef alan ve yüzlerce roket fırlatan bir yapı direnişçi değil terör örgütüdür. İki yüzlülüğe gerek yok, aynısı sana karşı yapılınca terör deyip de başka halka yapılınca direnişçi denmez.
Aynen kıvırtmaya gerek yok. Hamas bir terör örgütü. Geçende terör örgütü dediğim için linçlendim ama olsun.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı