ISS önerisi

speckwarms

Decapat
Katılım
24 Ekim 2019
Mesajlar
345
Çözümler
3
Yer
Aydın
Merhaba arkadaşlar. Şu an itibarıyla Türk Telekom'un 35 Mbps'lik bir paketini kullanmaktayım. İki yıllık sözleşme yapmıştık, sözleşme 2022 - Nisan ayında sona erecek. Türk Telekom şimdiden arayıp size özel indirimli paket mavalını okumaya başladı daha dün 5-6 kez arandım açmak istemesemde tahrik oldum ve sonunda açtım. Bana teklif ettikleri paket aynı yani 35 Mbps'ye 140 TL karşılığında kullanmaya devam edebileceğimdi. Tuzağa kanmayıp sakince (!) hayır deyip telefonu kapattım.
Neyse biraz fiyatlara baktım ve ne göreyim Türk Telekom yeni müşterilerine 100 Mbps'lik paketi 130 TL'ye sunuyor. Ben gibi halihazırdaki müşterilerine 190 TL gibi bir fiyat çekmiş. Neyse burada da tuzağa düşmeyip sakince (!) siteyi kapattım.
Sitemizde fiber altyapıyı Telekom ekipleri döşedi ancak Turkcell Superonline kullanan kişi sayısı çok diye oraya da baktım, 100 Mbps 120 TL'ye 1 yıllık paket buldum ancak Turkcell Biz grubuna dâhil olmak gerekiyormuş. Grup işi çözülürse fena gelmedi açıkçası.
Diğer yandan TurkNet'ten altyapı sorguladığımda 100 Mbps gözüküyor, gerek taahhütlü olmaması gerekse de ucuz olması daha cazip geldi.
Şimdilik aklımda ilk olarak Superonline, olmazsa da TurkNet var. Tabi 6 ay sonraya bu kampanyalar sona erebilir fiyatlar artma yönüne giderse TurkNet kaçınılmaz gibi duruyor.
Aydın merkez veya ilçelerinde yaşayan ve TurkNet tecrübesi olan arkadaşlar varsa tecrübelerini paylaşırlarsa sevinirim.
 
Son düzenleyen: Moderatör:

rootsh

Hectopat
Katılım
13 Haziran 2014
Mesajlar
322
Nerede yaşadığına bağlı. Ping sorun etmiyorsan hız, tahaatsüz ve aradığımda bir insana ulaşabileyim diyorsan Netspeed. Sorun ediyorsan TürkTelekom hiper/fiber ya da SüperOnline fiber.
 
KS
KS
speckwarms

speckwarms

Decapat
Katılım
24 Ekim 2019
Mesajlar
345
Çözümler
3
Yer
Aydın
Türnet öneririm taahhüt yok zaten beğenmediniz çıkarsınız.

Taahhüttün olmaması büyük bir avantaj ama herhangi bir sorun yaşadığımda bir muhatap bulmakta bir o kadar zor olur diye düşünüyorum. Her ne kadar mevcut oturduğum sitede yaklaşık 4 senedir problem yaşamamış olmam ISS değiştirince problem yaşamayacağım anlamına gelmiyor..

Nerede yaşadığına bağlı. Ping sorun etmiyorsan hız, tahaatsüz ve aradığımda bir insana ulaşabileyim diyorsan Netspeed. Sorun ediyorsan TürkTelekom hiper/fiber ya da SüperOnline fiber.

Netspeed ve TurkNet'te ping sorunu yaşayabilirim yani? Altyapı fiber, TurkNet veya Speednet ile anlaşsam aynı altyapıyı kullanmayacaklar mi? Nasıl ping artabilir?
 

Dosya Ekleri

  • Screenshot_20211027-162536_Chrome.jpg
    Screenshot_20211027-162536_Chrome.jpg
    57,6 KB · Görüntüleme: 22
  • Screenshot_20211027-162552_Chrome.jpg
    Screenshot_20211027-162552_Chrome.jpg
    56 KB · Görüntüleme: 18

Nan0TecH

Decipat
Katılım
28 Nisan 2020
Mesajlar
1.009
Çözümler
4
Yer
VİRJİNYA
Taahhüttün olmaması büyük bir avantaj ama herhangi bir sorun yaşadığımda bir muhatap bulmakta bir o kadar zor olur diye düşünüyorum. Her ne kadar mevcut oturduğum sitede yaklaşık 4 senedir problem yaşamamış olmam ISS değiştirince problem yaşamayacağım anlamına gelmiyor.

NetSpeed ve TurkNet'te ping sorunu yaşayabilirim yani? Altyapı fiber, TurkNet veya speednet ile anlaşsam aynı altyapıyı kullanmayacaklar mi? Nasıl ping artabilir?

e-Devlet'ten iptal edebiliyorsunuz diye biliyorum
 

rootsh

Hectopat
Katılım
13 Haziran 2014
Mesajlar
322
Taahhüttün olmaması büyük bir avantaj ama herhangi bir sorun yaşadığımda bir muhatap bulmakta bir o kadar zor olur diye düşünüyorum. Her ne kadar mevcut oturduğum sitede yaklaşık 4 senedir problem yaşamamış olmam ISS değiştirince problem yaşamayacağım anlamına gelmiyor..Netspeed ve TurkNet'te ping sorunu yaşayabilirim yani? Altyapı fiber, TurkNet veya Speednet ile anlaşsam aynı altyapıyı kullanmayacaklar mi? Nasıl ping artabilir?

Türknet ve Netspeed'te ping olur işte. Normalden fazla olur. Şöyle diyim; bizim Adana'da iki evimiz var. Birinde TürkTelekom diğerinde TürkNet var. Türktelekom olan şehre uzak yerde olmasına rağmen speedtestte ping 1ms çıkıyorken, şehrin göbeğindeki TürkNet en az 25ms gösteriyor. TürkTelekom lolde 18ms verirken, TürkNet 31ms veriyor.

Karar senin.
 
KS
KS
speckwarms

speckwarms

Decapat
Katılım
24 Ekim 2019
Mesajlar
345
Çözümler
3
Yer
Aydın
TurkNet ve NetSpeed'te ping olur işte. Normalden fazla olur. Şöyle deyim; bizim Adana'da iki evimiz var. Birinde Türk Telekom diğerinde TurkNet var. Türk Telekom olan şehre uzak yerde olmasına rağmen Speedtest'te ping 1ms çıkıyorken, şehrin göbeğindeki TurkNet en az 25ms gösteriyor. Türk Telekom LoL'de 18ms verirken, TurkNet 31ms veriyor.

Karar senin.

Hocam sizin Adana'daki ki iki evinizde de altyapı fiber mi? Ben fiber altyapıda bahsettiğiniz kadar ping artışı olacağını düşünmüyorum. Sosyalde konular da gezinirken TurkNet ile Türk Telekom'dan daha düşük ping alanlar olduğunu okumuştum. Bilemedim hocam ama teşekkürler ping sorunu aklımda olacak.

NetSpeed gel dostum rahat edersin. Davet kodu istersen benim kodumu atarım.

Davet koduyla hem siz hem de ben kazanıyorum sanırım. Henüz taahhütümün bitmesine uzun bir süre var. Bitince sizi rahatsız edebilirim 😄
 
Yukarı