İstanbul Sözleşmesi nedir, ne değildir?

Sözleşmede kötü bir şey yok. Olayı anlamayan bazı gericiler "Cinsel yönelim ifadesini" ve "Kadının beyanı esastır" ifadesini esas alarak karşı çıkıyor. Okumak isterseniz tam halini bırakıyorum.

Ya Kemal sen de meselesin. Ben senin yazını okumaya üşeniyorum 30 sayfa mı okuyacağım? Eğer dediğin gibiyse bu adamlar tam... Bir tane hukukcu yok muydu aralarında arkadaşlar yanlış anlıyorsunuz diyecek. Saçma saçma işler. Bir de anlamadıgım. Bu İstanbul sözleşmesi olmadan önce nasıl oluyordu? Sonucta 2014'te imzalamısız. 85 yıldır cumhuriyette İstanbul sözleşmesi yoktu. O zamanlar çağ dışı mıydık mesela? AKP falan da yoktu o zamanlar bildiğin dümdüz CHP vardı. AKP zamanında imzalanmıs bir yasa yine AKP tarafından kaldırılıyor. Ben bir şey anlamadım.

Son düzenleme:
Bir tane hukukcu yok muydu aralarında arkadaslar yanlıs anlıyorsunuz diyecek
Yok sanırım. Çünkü 77 şehrin barosu açıklama yaptı. İstanbul Sözleşmesi yaşatır ve hala yürürlüktedir diye.
Bir de anlamadıgım. Bu İstanbul sözleşmesi olmadan önce nasıl oluyordu?
Bu kadar net ve kapsayıcı kanunlar yoktu.
85 yıldır cumhuriyette İstanbul sözleşmesi yoktu.
Dediğim gibi, buna en yakın Medeni Kanun vardı. Bu kadar kapsayıcı bir şey yoktu.

Ben sevmeye kıyamıyorum, ülkedeki psikopat itler neler neler yapıyor bir şekilde güç kurdukları kadınlara... Nasıl bir çocukluk yaşadınız lan? Bu kadar mı sevilmediniz? Bu kadar mı içinizdeki hayvanligi bastırmadiniz? Gucunuzun yettiğine havlarsiniz sadece...

Bunun konusu açıldığında sevgilim benimkine güvenim sonsuz bu konuda diyor. Bunun lafı, sohbeti yapılıyor ortamlarda ya. Bu kadar insanlığını kaybetti bu ülkenin insanlari.

Ben sevmeye kıyamıyorum, ülkedeki psikopat itler neler neler yapıyor bir şekilde güç kurdukları kadınlara... Nasıl bir çocukluk yaşadınız lan? Gücünüz yettiğinize havlarsiniz sadece...

Bunun konusu açıldığında sevgilim benimkine güvenim sonsuz bu konuda diyor. Bunun lafı, sohbeti yapılıyor ortamlarda ya. Bu kadar insanlığını kaybetti bu ülkenin insanlari.
Hocam, herkesi kendiniz gibi sanıyorsunuz. Ülkede okumamış, yobaz insanlar dolu. Hatta bu insanlar çoğunlukta maalesef, o yüzden ben artık normal karşılıyorum. Başka bir konuda bir üye, o zaman etekle gezmesin, çıplak gezmek ile aynı şey falan diyordu. 😀

Gerçekten güzel yazmışsınız. Bu sözleşmeyi açıp okumayanlar, yanlış anlayanlar için iyi bir konu. :)
30 sayfa kim okuyacak? TV'ye de bakıyorsun. Saçma sapan şeyler biri diyor ''Kadınlara tecavüz serbest'' diğeri diyor ''Dış güçler hepimizi gay yapucuk''. Artık doğru bilgiye ulaşmak çok zorlaştı. Doğru bilgilerde hep uzun yazılar oluyor ondan da olabilir tabii. Daha fazla kitap okumalıyız. Eğitim şart.

Hocam, herkesi kendiniz gibi sanıyorsunuz. Ülkede okumamış, yobaz insanlar dolu. Hatta bu insanlar çoğunlukta maalesef, o yüzden ben artık normal karşılıyorum. Başka bir konuda bir üye, o zaman etekle gezmesin, çıplak gezmek ile aynı şey falan diyordu. 😀
Normal karşılamayacagiz işte. Adalet sistemi de normal karşılamaya çalıştığı icin bu hallere düştük.

Kadınlar doğru erkek seçimi yapacak, erkekler iyi olacak, problem çıkaran adaletin tadını tadacak.

Günümüz gençleri daha duyarlı artık. Bardağın dolu tarafından bakarsam bunu görebiliyorum. Eğitim aileden ve ilkokuldan gelir. Genelde bu itler cocukluktaki yoksunluklarindan dolayı büyüdüklerinde böyle oluyor.

Geri
Yukarı