İstanbul'daki Mülteci İşgali

Blackss

Kilopat
Makaleler
2
Genel olarak böyle bir işgal var Türkiye üzerinde. Ben özellikle İstanbul hakkında konuşmak istiyorum burada yaşadığım için.

Özellikle bayram olup Türkler şehri terkettiğinde geriye sadece mülteci Suriyeliler, Afganlar ve Pakistanlılar kaldı.

İnanın böyle bir iğrençlik olamaz.

İstanbul şu son 2-3 senede tarihinin en kötü dönemini geçiriyor. Yerli-yabancı turist, mülteci, ne olduğu anlaşılamayanlar ve diğerleri.. O kadar kalabalık ki her yerde kaos ve izdiham var. Medeniyet görmemiş, cahil, görgüsüzlerle dolup taşmış güzelim şehir.

Sokağa çıkın, metrolara binin, sahillere gidin hepsi ama hepsinde inanın etrafta konuşulanlardan hiçbir şey anlamayacaksınız. Arapça, Peştunca, Farsça daha tınısını çözemediğim onlarca dil var. Her yerde 10'lu 15'li mülteci grupları geziyor. İstanbul'u hiç bu kadar kadınsız görmedim. Arkadaşlar etrafta kadın yok. Olan kadınlarda %80 mülteci Arap.

Şehri peşkeş çektiniz, vatanımızı sattınız. Kadınlarımızı eve tıktınız. Türkleri sokağa çıkamaz hale getirdiniz. Arımız namusumuz neyimiz varsa hepsi ciğeri 5 para etmez mültecilere teslim ettiniz. Son 3 gündür hiç olmadığım kadar mülteciyim artık kendi ülkemde.

Parklar, yol kenarları, sahiller, merkezi sosyal tesisler. Kısacası şehrin her bir köşesi işgal altında.

Kimse de çıkıp bu ne iş kardeşim demiyor. Kimse sesini çıkarmıyor.

Yazıklar olsun. Bu memlekete büyük ihanet ettiniz.

Ki şuan İstanbul'dan çok daha beter halde olan illerimiz var Doğu bazı illerde, Karadeniz'de vesaire.

Yatacak yeriniz yok.

Bunlar ne zaman defolacaklar kendiler ülkelerine?

Son düzenleyen: Moderatör:
Onlar artık buralılar, onların çocukları Arap asıllı Türk olacaklar tıpkı Avrupa'daki gibi. Mülteci krizi, Dünya üzerinde mevcut. Bir yerin huzurunu bozarlarsa insanları göç etmek durumunda kalır normal bir şey. Defolacakları falan yok yani her ne kadar üzücü olsa da. Fransızlar gibi her gece bu kadar mülteciyi nasıl gömerim diye düşünmeye başlarız biz de🙃

Artık Suriye'de iç savaş yok sayılır. Anca SURİYE-PYD-DAEŞ arasında çatışma var gitsin ülkesine dönsün savunsun ülkelerini.

Sen bir zeytinburnuna gel rekor zeytinburnunda en dandik ev bile 300k.
Adamların paralari yurt disindan geliyor(afganların) bilmiyorum 16 yildir ZB'deyim böyle bir şeyi hic görmemiştim.
Sahil full mülteci.

Son düzenleyen: Moderatör:
Esenyurt'ta yaşıyorum ve İstanbul sınırı diyebiliri, burda doğudaki sınırlardan daha fazla mülteci olduğuna eminim.
Benim en sevmediğim şey Arap Kültürünü Türkiyeye asimile etmeye çalışmaları, hani hep dalga geçerler ya "şu zenciye bak" falan gibisinden yobazlar espiri yaptığını sanıyorlar.
O insanlardan hepsi yaşamak amacıyla gelmiştir buraya ve bence namusuyla para kazanıyorlar.
Fakat bir kaç kaynaktan okuduğum kadarıyla (tam güvenilir mi bilmiyorum, edebiyat hocamla derste karşılıklı olarak tartışmıştık ordan duyup araştırdım) Avrupa'da bu asalak sürüsünü tutmamız için bize maddi gelir verildiği için başımızdaki insanlar bizi 2. vatandaş yaptı. (Biraz mantıklı geliyor, başka bir sebeble ne kadar kötü bir lider olsan da halkını satmazsın diye düşünüyorum).

Yeni konular

Geri
Yukarı