İstanbul'daki Mülteci İşgali

Bunun tek sorumlusu mevcut hükümettir. Acilen bunların hepsinin sınır dışı edilmesi gerekiyor. Bedava maaş, hastaneden ücretsiz muayene ve daha birçok şey. Bu pislikleri başımızı bela edenlere insanların sandıkta cevap vermesi gerekiyor, ama pek umudum yok. Söyleyecek çok şey var ama, söylesem ceza alırım. Neyse.

Avrupa bilim adamlarini, mühendislerini, doktorlarıni sayiyla aldi. Bize de hirsizi, iti, tecavuzcusu kaldi. Unutmayın ki bu kisiler de potansiyel oy kaynagi. Ekmek dagitir gibi vatandaslik dagittilar. Artik kimse hicbir yere gitmez. Savas falan da kalmadi. Savas olsaydi bayramlasmaya ulkelerine gitmezlerdi.

Turkiye adamlarin 2. cenneti oldu. Devletin yatırımı aliyorlar, dukkan aciyorlar vergi alinmiyor. Saglik alaninda bu ulkenin gercek vatandasi 3. sinif muamelesi goruyor. Kendileri oncelikli giriyor her yere. Hayat onlara guzel. Empati yap şimdi, sen gider miydin?

E sen memnun değilsin ben değilim bu kadar oyu kimden alıyor bunlar?
Dostum artık olay oydan şundan bundan çıktı insanlar şunu düşünüyor ''Bizim başımıza öyle bir şey gelse biz ne yapardık biz müslümanız Allah bize öbür tarafta bunun hesabını sormaz mı'' emin ol böyle insanlar,çok fazla tartışmaya şahit oldum böyle okulda öğretmenimle bile herkes bunları söylüyor

O açıdan bakmadığım için üzgünüm ama neden bunu sadece bu kültür yapıyor?
Ya aslında onlar'da malum kişiler yüzün'den farkında olmadan bizim hakkımızı yiyorlar onların'da istediği şey bu değil zaten. Onlar ülkelerine dönmek istiyorlar ama malasef dış mihraklar gözüne koymuş bi kere orayıda kürdistan toprağına bağlıyacaklar.

Son düzenleme:
Tamam mülteciler Türkiye'de kalsın ona bir şey diyemem ama bu güzel ülkenin güzel insanlarına ya tecavüz ediyolar ya dövüyolar vs. Yani kötülükleri saymakla bitmez. Çoğu böyle diye hepsi böylemi? Tabiki de hayır. Güzel duran mülteciler de var ama az önce saydıklarım bir yere şikayet edilmeli.

Onlara kapıyı açan biz halk olmadığımıza göre kime bağlayacağız?
Yaşlı kesim yaşları gereği olayların farkında değiller sanırım bilmiyorum ama hala hükümetin İslamı koruduğuna filan inanıyorlar hükümetin kazandığı oy zaten din üzerine kurulu

En basit Amerika'da, vatandaşlık alacak olursan diğer vatandaşlık haklarından vazgeçiyor, ülkeye bağlılık yemini ediyor ve bir yere kadar da onlar hakkında sınava tabi tutulup testten geçiyorsun.

Bizim ülkemiz özellikle mülteci bakımından yolgeçen hanı olduğundan mütevellit, devletin acil olarak harekete geçmesi ve bu 'kesimi' tamamen kontrol altında tutması gerek. Dükkan tabelalarını sökmekle bitecek iş değil. Herifin teki ''kafa keseceğim'' diyebilecek cesarete sahip ve bu herif mülteci... Bayram ziyaretine gidebilecek lükse sahip olanlardan ne farkı olduğunu, bir farkı olduğunu bilemeyeceğimiz bir 'mülteci'... Kendi vatanından kaçmış ve savaşmamış, burada kafa keseceğini söylüyor! Kimin kafasını kesecek? Senin, benim, belki eşinin-dostunun. Bu kadar boşvermişlik yarın bizim başımızı ya-ka-cak!

(Yanlışsam düzeltin) Hatay'da Suriye uyruklular, Türk nüfusunu geçtiler. Adamların (en azından bir kısmının) yarını yok ve cahil. Bugün laf atıyorlar, grup olarak gezip taşkınlık yapıyorlar, işsizlik sorununun önemli bir bölümü bunlar yüzünden kaynaklandı ve 'din kardeşliğimiz' milli benliğimizin önüne geçti... Şimdi buraya kadar okuyanlara bir sorum var, lütfen aklınız ile cevap verin. Bunlar dün ve bugün olanlarsa, yarın neler olacak?

Onlara kapıyı açan biz halk olmadığımıza göre kime bağlayacağız?
Suçu birine bağlamak sizi tatmin ediyorsa siz zaten kime bağlayacağınızı biliyorsunuz hedef göstermeme gerek yok. "X partisi yüzünden oldu, Y partisi yüzünden bu sorunlarla uğraşıyoruz." gibi söylemler bizi sadece çözüme gitmekten alıkoyar. Bir yanlış yapılmış, destekleyenleri de olabilir. Bize düşen oy toplamak için bu hareketleri yapanlara istedikleri oyu vermemek olur. Ötesi şu anki ülke şartlarında geleceğimizi sıkıntıya sokabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı