İstesem de kilo alamıyorum

Efe Yetimoğlu

Hectopat
Daha fazla  
18 yaşındayım.1.83-84 boyum var. 53 kiloyum ve yazın bir işte çalışacağım için kötü görüntü olsun istemiyorum. Arkadaşım gece cici bebe süt ve muzu karıştır ye demişti o da işe yaramadı ne yapmam lazım?

Son düzenleyen: Moderatör:
18 yaşındayım.1.83-84 boyum var. 53 kiloyum ve yazın bir işte çalışacağım için kötü görüntü olsun istemiyorum. Arkadaşım gece cici bebe süt ve muzu karıştır ye demişti o da işe yaramadı ne yapmam lazım?

Düzenli uyku ve düzenli beslenmen gerek. İstersen bir doktora görünerek vücut değerlerini kontrol ettirebilirsin.

Günlük kalori ihtiyacını bul, ne kadar kalori yaktığını hesapla. Aldığın fazladan daha çok olursa kilo alırsın

Merhaba. Kilo almak ve vermek tamamen matematik işidir. Eğer kalori açığı verirsen bir hastalığın filan olmadığı sürece elbette kilo vereceksiniz. Yine matematiksel olarak düşünecek olursak eğer aldığın kalori harcadığın kaloriden az olursa kilo verirsiniz.Tam tersi durumda da kilo alırsınız. Ama bunu yaparken abartmamanız gerekiyor. Günlük ideal kalori açığından çok daha fazla verdiğinizde kas kütleniz de fazlasıyla eriyebilir. Bununla ilgili internette bir çok kaynak ve hesaplama aracı var. Onlara göz atmanı tavsiye ederim. Yani kilo alamıyorum diye bir şey yok. Yeterli kalori almıyorum diye bir şey var. Başarılar.

Seni anlayabiliyorum ben de öyleydim. Benim iştahım açıldı bir tabak zor bitirirdim artık yanında salata da yiyorum (Bazen de tatlı). Olmuyor dersen diyetisyene görünmeni tavsiye ederim.

Fatsecret uygulamasına bakabilirsiniz.

Seni anlayabiliyorum ben de öyleydim. Benim iştahım açıldı bir tabak zor bitirirdim artık yanında salata da yiyorum (bazen de tatlı). Olmuyor dersen diyetisyene görünmeni tavsiye ederim.

dahiliye ile görüşüp diyetisyene yönlendirmesini rica edin. Diyetisyene de durumunuzu anlatırsınız ona göre liste hazırlar size.

Merhaba. Kilo almak ve vermek tamamen matematik işidir. Eğer kalori açığı verirsen bir hastalığın filan olmadığı sürece elbette kilo vereceksiniz. Yine matematiksel olarak düşünecek olursak eğer aldığın kalori harcadığın kaloriden az olursa kilo verirsiniz. Tam tersi durumda da kilo alırsınız. Ama bunu yaparken abartmamanız gerekiyor. Günlük ideal kalori açığından çok daha fazla verdiğinizde kas kütleniz de fazlasıyla eriyebilir. Bununla ilgili internette birçok kaynak ve hesaplama aracı var. Onlara göz atmanı tavsiye ederim. Yani kilo alamıyorum diye bir şey yok. Yeterli kalori almıyorum diye bir şey var. Başarılar.

Günde en az 3000-3500 kalori almalısın. Şu anda aynı kiloda kalmak için 2500 kalori almalısın. Dirty bulk yaparak gün içinde yüksek kalorili 4-5 öğün yemelisin.

Günlük kalori ihtiyacını bul, ne kadar kalori yaktığını hesapla. Aldığın fazladan daha çok olursa kilo alırsın.

Düzenli uyku ve düzenli beslenmen gerek. İstersen bir doktora görünerek vücut değerlerini kontrol ettirebilirsin.

Teşekkür ederim. Önce bir şu kalori hesaplamasını deneyeyim baktım olmuyor doktor yolu göründü iyi akşamlar. :)

Geri
Yukarı