İtemsatış'ı nereye şikayet edebilirim?

Günlerdir bekliyorum sattığım hesabımın parasının bankaya geçmesine. Defalarca desteğe yazmama rağmen " en kısa sürede onaylayacağız" deyip geçiştiriyorlar. Param hala çekim onayında bekliyor günler geçti. Üstüne Discord da yetkili alaycı bir tavırla sadece sorunumu anlatıp çözüm aramaya çalıştığım için banladı. Nasıl ve nereye şikayet edebilirim? Rezalet bir site pişmanlıktır şimdiden diyeyim.

Hocam sakin olun zaten şartnamede 1 hafta içinde yatacağı söyleniyor ve hem ben hem de çevremdeki bir sürü arkadaşlar mı binlerce liralık satışlar yaptık ve hiç de bir sorun yaşanmadı, o sorun İtemsatış değil de daha çok bankalardan kaynaklı ne ziraati ne de Akbank'ı hiç sevmiyorum ama mecburen kullanmak zorundayız (siz tam 1 hafta bekleyin para gelmezse o zaman canlı desteğe değil site içindeki destek talebi oluştur kısmından yaparsınız oradakiler site yöneticisi olduğundan çok iyi ilgileniyor sorunlarla)

büyük meblağlarda 1 hafta kadar paraya bloke koyuyorlar 1 hafta sonra hesabınıza gönderiyorlar. gönderdiklerinde de bankaya göre 2-3 gün gecikmeli olabilir yani sıkıntı yok

2.5 gün geçti.
2.5 günde kimse ödeme yapmaz. Ben itemsatışda 2 yıllık mağazayım alıcı onaylamazsa bile 2 günde geliyor zaten. Satış yaptınız alıcı siparişi onaylamadıysa 24 saat bi ordan otomatik onaylamayı bekliyorsunuz. Birde mesela 16.00 14.00 gibi çekim talebi oluşturdunuz en erken ertesi gün geliyor.

2.5 gün olmaması gereken bir süre aslında. Fakat kimliğin onaylı değilse kontroller uzun sürebilir. İtemSatış'ın bilgilendirmelerini aşağıya bırakıyorum.

• Papara çekimleriniz haftanın 7 günü 10:00 - 18:00 arasında işleme alınır.
  • İninal Kart çekimleriniz hafta içi her gün 10:30 - 16:00 arasında işleme alınır.
  • Banka çekimleriniz hafta içi her gün 10:30 - 16:00 arasında işleme alınır.

• Hesap satış işlemlerinde 24 saat bloke süresi bulunmaktadır. Bakiyeniz bloke süresi bittikten sonra işleme alınabilir. Early hesap satışı, illegal yöntemlerle elde edildiğinden şüphelendiğimiz ilan satışlarında bloke süresini 14 güne kadar uzatabiliriz.
24 saat bloke. 2 Gün normal + haftasonu ödeme yapılmıyor.

büyük meblağlarda 1 hafta kadar paraya bloke koyuyorlar 1 hafta sonra hesabınıza gönderiyorlar. gönderdiklerinde de bankaya göre 2-3 gün gecikmeli olabilir yani sıkıntı yok
Büyük meblağ derken anlamadım 1k çekiyorum ertesi gün geliyor. ( Mağazayım 1k satışım var )

Kimliğim onaylı bloke süresi geçeli çok oldu.

Hocam ne normali ? yıl olmuş 2023 ? hangi site bekletiyor bu kadar ben kaç tane hesap sattım başka sitelerden yurtdışından alım satım yapıyorum 1 saatte hesabıma geliyor.

Öğrenciyim ihtiyacım olduğu için.

Bionluk ? ben hiçbir sitede böyle bir sorunla karşılaşmadım ek olarak yurtdışından alım satım yapıyorum 1 saatte max geliyor para hesabıma.
Yurt dışında hangi site 1 saatte yolluyor parayı çok merak ettim. G2G bile 14 gün bloke koyuyor parana, diğer sitelerde ise 1000 euro minimum çekim , 1 hafta bloke gibi olaylar var. Olaya çok saçma sapan bakıyorsunuz. He illa başına bela almak istiyorsan polise git 100tl'mi vermediler de.

Komisyon otomatik şekilde kesiliyor. Ayrıca kontrollerden dolayı 14 güne kadar uzayabileceğini yazmışlar. Fakat çok fazla sayıda çekim yaptım, belirtilen günlerde para direkt hesabıma geldi. Banka hesabına çekerken saat 16:00'a kadar oluşturulan talepler aynı gün içerisinde iletiliyor. 16:00'dan sonra iletirseniz de, bir sonraki gün erken saatlerde para direkt hesabınızda oluyor. Eğer kimliğinizi fotoğraflı şekilde onaylattıysanız, şüpheli bir davranış sergilememiş ve şikayet almadıysanız belirtilen zaman aralığında paranız direkt hesabınıza yatar.

Ayrıca Discord'da mesajlarını gördüm. Çok aceleci ve karalayıcı konuşmuşsun. 2.5 günde para gelmedi diye 24 saatte 146 adet mesaj atmak nedir ya?

Hesabım onaylı ve güvenilir hesap tabii ki de paramın arkasında duracağım almak için uğraşacağım. Para kolay mı kazanılıyor bu devirde? 5 günden fazla oldu hala para falan yok ortada bilmeden başınıza gelmeden yorum yapmayın derim.

Discord da ne yazdın da ban yedin merak ettin. Keşke bunu da yazsaydın. Olayları çok subjektif anlatıyorsunuz.

Discordaki mesajları sslerini almıştım. Sadece derdimi anlattım diye alaycı tavırla konuşan bir yetkili tarafından banlandım 1 tane hakaret, küfür ve kötü bir söylemim yoktu.

2.5 günde kimse ödeme yapmaz. Ben İtemsatış'da 2 yıllık mağazayım alıcı onaylamazsa bile 2 günde geliyor zaten. Satış yaptınız alıcı siparişi onaylamadıysa 24 saat bir oradan otomatik onaylamayı bekliyorsunuz. Bir de mesela 16.00 14.00 gibi çekim talebi oluşturdunuz en erken ertesi gün geliyor.

24 saat bloke. 2 gün normal + hafta sonu ödeme yapılmıyor.

Büyük meblağ derken anlamadım 1K çekiyorum ertesi gün geliyor. ( mağazayım 1K satışım var )

Yurt dışında hangi site 1 saatte yolluyor parayı çok merak ettim. G2G bile 14 gün bloke koyuyor parana, diğer sitelerde ise 1000 euro minimum çekim, 1 hafta bloke gibi olaylar var. Olaya çok saçma sapan bakıyorsunuz. He illa başına bela almak istiyorsan polise git 100TL'mi vermediler de.

Okumadan bilmeden direkt konuya giren bir kişi daha. Alıcı onaylamasa bakiyeme nasıl para gelecek? 5 günden fazla oldu hala para falan yok ortada. Sitelerin de 24 saat bloke yazmışlar fazlasıyla geçmiş ve olana bakarım öyleymişte şöyleymişte bunlar fuzuli laflar. Takım tutar gibi savunmaya gerek yok.

24 saat bekleme olayını senin için yazmadım zaten. Ayrıca 2.5 gün geçti yazmışsınız cuma günü, haftasonu ödeme yapılmıyor.

Ayrıca yetkilinin adı neydi? Soralım yetkiliye özel serverımızda.

24 saat bekleme olayını senin için yazmadım zaten. Ayrıca 2.5 gün geçti yazmışsınız cuma günü, hafta sonu ödeme yapılmıyor.

Ayrıca yetkilinin adı neydi? Soralım yetkiliye özel serverımızda.

Hafta sonu ödeme yapılmaz diye bir ibare yok öyle bir şey yazmamışlar. Hatta "haftanın 7 günü 10:00 - 18:00" diye yazmışlar. Zaten IBAN ve ad soyadımı ben yazıyorum sadece para gönderme talebini onaylıyacaklar ekstra bankalar arası uzay sistemi kurulmuyacak yani. Bir tık gerekiyor sadece güvenlik muhabetinden bekletiyor boşu boşuna.

Hafta sonu ödeme yapılmaz diye bir ibare yok öyle bir şey yazmamışlar. Hatta "haftanın 7 günü 10:00 - 18:00" diye yazmışlar. Zaten IBAN ve ad soyadımı ben yazıyorum sadece para gönderme talebini onaylıyacaklar ekstra bankalar arası uzay sistemi kurulmuyacak yani. Bir tık gerekiyor sadece güvenlik muhabetinden bekletiyor boşu boşuna.
Üstteki mesajımda hangi hesaba hangi günler ödeme yapılacağına dair İtemSatış tarafından yazılan yazıyı paylaştım. Banka hesabına sadece hafta içi gönderim sağlanıyor. Ayrıca Discord yerine site üzerinden destek talebi açın ve tatlı dille yazın. Tatlı dille çözülmeyecek sorun yoktur.

Üstteki mesajımda hangi hesaba hangi günler ödeme yapılacağına dair İtemSatış tarafından yazılan yazıyı paylaştım. Banka hesabına sadece hafta içi gönderim sağlanıyor. Ayrıca Discord yerine site üzerinden destek talebi açın ve tatlı dille yazın. Tatlı dille çözülmeyecek sorun yoktur.
Boşver. Konu sahibi abartıyor, herkes bu süreçten geçiyor. Hakaret kısmı da inandırıcı gelmedi, moderatörlerin neredeyse hepsini tanıyorum ve bu kadar kaba davranan birisi yok.

Üstteki mesajımda hangi hesaba hangi günler ödeme yapılacağına dair İtemsatış tarafından yazılan yazıyı paylaştım. Banka hesabına sadece hafta içi gönderim sağlanıyor. Ayrıca Discord yerine site üzerinden destek talebi açın ve tatlı dille yazın. Tatlı dille çözülmeyecek sorun yoktur.

Sizce destek açmadan hiçbir yardım almadan buraya gelip sabun kalıbı gibi yazılır mı? Ayrıca yazdım zaten desteğe yazdım diye okumadan şuraya yazmayın ne olursunuz.

Boş ver. Konu sahibi abartıyor, herkes bu süreçten geçiyor. Hakaret kısmı da inandırıcı gelmedi, moderatörlerin neredeyse hepsini tanıyorum ve bu kadar kaba davranan birisi yok.

Yeterli geldi mi? Daha savunacak mısın? Bilip bilmeden şuraya yazmayın Allah aşkına. Ben ne diyorum başlıkta siz varsayım üretiyorsunuz.

Dosya Ekleri

• y43y43t4334g.png
    y43y43t4334g.png
    591,4 KB · Görüntüleme: 113
  • t32t23t23t32234.png
    t32t23t23t32234.png
    556,5 KB · Görüntüleme: 112

Geri
Yukarı