Kargo şirketini nereye şikayet edebilirim?

Arocyn

Hectopat
Yer
Burdur Krallığı
Benim tüketici haklarım doğrultusunda kargo şirketini şikayet etmek istiyorum. Nereye başvurabilirim? Nedeni ise kargom konusunda beni aramadan sormadan teslim edilemedi damgası koymaları ve 50 Km uzaklıktaki şubeden teslim almamı istemeleri. Bunu daha önce MNG ile yaşadım ve şikayet edeceğimi duyunca R yapıp getirdiler. Bu Aras kargodan geçen hafta monitörüm geldi yine uğraştırdılar. Bıktım artık işi ciddiyete dökmek istiyorum.
Ekran Görüntüsü (62).png

Geçen gün çanta sipariş etmiştim. Aras Kargo kuryesi beni aradı ve aşağıdaki dükkana bırakmasını istedim. İşteydim. Ertesi gün kargoyu bulamadım ve aradım. Biz unuttuk onu dediler. Sonrasında da ertesi gün aradım, kurye artık işten çıktığını ve ilgilenmediğini söyledi :)
Ben de şubeden aldım. Mümkün olduğunda UPS, Yurtiçi’nden şaşmayacağım.

Bunu atıyorum milyon tane insan yaşıyor farklı farklı firmalarda. Bildiğim kadarıyla şikayet edebileceğiniz bir yer yok sanırım. Arayıp (şubeyi değil genel müşteri hizmetlerini) durumu anlatın ve tekrar dağıtıma çıkarılmasını isteyin yoksa şikayet edeceğim falan deyin. Bildiğim kadarıyla 2. gün tekrar dağıtıma çıkarılmalı.

Yakın zamanda aynı sorunu Yurtiçi Kargo firması ile yaşadım. Şikayetvar sitesine şikayetimi yazdım. Önce şubeden sonra genel merkezden arayıp özür dilediler ve tekrar kargomu yolladılar.

Teslim etmeyen kargocunun da bahanesi şuymuş; bahçede köpek varmış ve kapıya bakmamışız. Bahçemizde köpek yok, sokağın karşısındaki evde köpek var ve kapıya gelen giden de olmamıştı. :)

Geçen gün çanta sipariş etmiştim. Aras Kargo kuryesi beni aradı ve aşağıdaki dükkana bırakmasını istedim. İşteydim. Ertesi gün kargoyu bulamadım ve aradım. Biz unuttuk onu dediler. Sonrasında da ertesi gün aradım, kurye artık işten çıktığını ve ilgilenmediğini söyledi :)
Özel olarak bayılmıyorum ben bunlara ürün aldığım bütün satıcılar dandik şirketler ile çalışıyor. Benim kargo + ürün fiyatı şu an aynı ürünün fiyatına eşit mağdur etmekte 1 numara olmaya çalışıyorlar.
Bunu atıyorum milyon tane insan yaşıyor farklı farklı firmalarda. Bildiğim kadarıyla şikayet edebileceğiniz bir yer yok sanırım. Arayıp (şubeyi değil genel müşteri hizmetlerini) durumu anlatın ve tekrar dağıtıma çıkarılmasını isteyin yoksa şikayet edeceğim falan deyin. Bildiğim kadarıyla 2. gün tekrar dağıtıma çıkarılmalı.
Monitör aldığım olayda 3 kere şubeyi aradım açmadılar otomatik olarak genel merkeze yönlendirdi sistem bi sonuç çıkmıyor oradan.
Yakın zamanda aynı sorunu Yurtiçi Kargo firması ile yaşadım. Şikayetvar sitesine şikayetimi yazdım. Önce şubeden sonra genel merkezden arayıp özür dilediler ve tekrar kargomu yolladılar.

Bende baktım oraya ama genel olarak cevap vermemişler MNG ile sorun yaşadığımda oradan iletişime geçip çok hızlı bir biçimde sorunumu çözdüler.
Tüketici Hakem Heyeti'ne.
Şimdi şikayetlerimi yaparım yarın da başvuru yaparım gibi gözüküyor şu an.

Ben de UPS'den Apple siparişlerim haricinde (Apple'ın kendi sitesinden çünkü kargocu arkadaşın söylediğine göre Apple'ın kargoları öncelikli dağıtılıyormuş, öyle Emir varmış yani anlaşmaları var) kargom hiç gelmiyor. Her kargo firması (MNG hariç) gibi kargomun ertesi günü bulunduğum bölgeye ulaşıyor kargo ama diğer firmalar ki PTT bile elime hemen aynı gün ulaştırırken UPS hiç gelmiyor o gün. Bulunduğum bölge de çok merkezi ve iş bölgesi olduğundan her firma hızlı ulaştırıyor (İzmir-Konak bulunduğum bölge, iş adresim) ama UPS rezalet. Ayrıca müşteri hizmetlerine de ulaşamıyorum nedense.

Aras kargoya hiçbir şey yapamazsın, şikayet var'a da yazsan, müşteri hizmetlerini de arasan, bölge müdürlüğünü de arasan 0 müşteri memnuniyeti hatta pişkin pişkin cevap verip kendi adamlarını da savunuyorlar çoğu zaman.. mümkün olduğunca tercih etmeyin maalesef yapacak birşey yok başka..

Aras kargoya hiçbir şey yapamazsın, şikayet var'a da yazsan, müşteri hizmetlerini de arasan, bölge müdürlüğünü de arasan 0 müşteri memnuniyeti hatta pişkin pişkin cevap verip kendi adamlarını da savunuyorlar çoğu zaman.. mümkün olduğunca tercih etmeyin maalesef yapacak birşey yok başka..
Ben şahsen acayip gıcık oldum sorun çözülmezse ciddi ciddi şikayet etmeyi düşünüyorum.

Geri
Yukarı