İtopya beni kandırdı

protective

Hectopat
Öncelikle merhaba. 29/03/2020 tarihinde İtopya'dan kampanyalı MSI GeForce GTX 1650 Super Ventus XS OC 4 GB satın aldım. Aradan 5 gün geçti ve ürün hala kargolanmadı ben de arayıp sordum ve bu akşam kargoya verilecek dendi ama 06/04 pazartesi günü arayıp ellerinde 1650 s kalmadığını onun yerine çok daha güçlü olan rx 570 8gb armor oc ekran kartını yollayalım dediler. Benim de bu konularda çok bilgim olmadığı için tamam dedim. Ama araştırıp baktığımda 1650 S'in çook daha iyi olduğunu gördüm. 3 saatlik uğraşın ardından sonunda hat sırası bana geldi ve durumu açıkladım ayrıca RX 570'in sitelerinde stokta olmadığını ama 1650'nin başka modeli olan super Gaming X'in stokta gözüktüğünü, bana bu kartın gönderilmesini talep ettim. Onlar da böyle bir şeyin mümkün olmadığını söyledi. Artık bezmiş olan ben teşekkürler deyip telefonu kapattım çünkü karantinadan dolayı ekran kartına ihtiyacım var bilgisayarımda tek eksik parça ekran kartı kaldı ve RX 570'de olsa idare etmem gerekiyor diye düşündüm ama sonra vazgeçtim. 08/04 çarşamba itibariyle de kargoya verilmiş. Ayrıca bir yerde, eğer şirketler halihazırda sattıkları bir ürünü sonradan stok yok deyip temin edemezse benim aynı ürünü başka bir yerden temin edip aradaki farkı onlara ödetme hakkım var diye okumuştum bu doğru mudur? Ben şimdi RX 570'e hiç dokumadan geri onlara göndersem ne yapabilirim? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Son düzenleme:
Twitch üzerinden sizinle konuşmuştum hocam.
Buraya da yazayım aynı durumları sizle aynı soruna sahip olan biri olursa diyerek.

Öncelikle gelen ürünü kabul etmeyip geri göndermeniz ardından İtopya ile durumu konuşmanız. Tekrar arayıp GTX 1650 Super kartını istemeniz. Eğer olumsuz yanıt alırsanız hakkınızı Tüketici Hakem Heyeti ile arayabilirsiniz diye biliyorum. @BilgisayarKurdu yanılıyor muyum?

@Özer Vuran kendi onay verse bile Siparişler kısmında ürün 1650 Super olarak gözüküyor. En kötü ihtimalle ürünü hiç almaz ve para iadesi alır.

Ek olarak siparişi verdikten sonra size e-fatura gönderilmesi gerekiyor. Tarafınıza e-fatura ulaştı mı?

Öncelikle herkes hata yapabilir, "Madem öyle neden kabul ettin" gibi sorular sormayacağım, seni daha fazla strese sokmayalım :) Yapabileceklerinden bahsedelim.

Kargo kapına geldiğinde 2 elini; poponun biraz üzerinde, arka bel hizasında birleştiriyorsun ve birbirlerine kenetliyorsun, kıpırdatmıyorsun :) Korona yüzünden imza - TC ile uğraşmıyor firma şirketleri, hemen eline verip gidiyorlar.
Elini arkada tut ki veremesinler. "Siz teslim alın" sonra iade edersiniz gibi şeyleri zaten kabul etmiyorsun asla.

Ürünü onlara geri göndereceksin kısacası. İade edebilmek için insanlar ile muhatap olacak olman da çok üzücü ve lanet bir durum.
Sırf ucuz olsun diye İtopya gibi yerlerden sipariş ediyor olmanız da hiç doğru değil. Esnaf kafasında olup A model ürün alacak adamı B model ürüne yönlendirmeler yalnızca ticari kaygıları olan işletmelere aittir. Hizmet - müşteri memnuniyeti gibi kavramlardan haberleri olsa böyle yapmazlar.

RX570 hem nesil hem de performas olarak eski kalıyor. 16** serisi performans ve mimari anlamında daha iyi, her anlamda iyi yani.
Bu işin sonunda sırf sana gıcıklık olsun diye para iadeni de yapmayabilirler. Burada karşı tarafın gıcık kapmasını kolaylaştıran işler de yapmışsın, kararsız davranmışsın.

Ama rahat ol her ne olursa olsun er ya da geç para iadeni alabilirsin.

Ne yapmanız gerektiği konusunda bilgim yok sadece şunu yazmak için geldim. Herkes hata yapabilir, boş boş konuşup efendim ''senin hatan, bilmeden neden kabul ediyorsun?'' tarzında insanın daha da moralini bozucu laflar söylemeyin sakın. İnsanlık hali, yarın bir gün sizin de başınıza gelebilir.

İnşAllah istediğiniz kartı alabilirsiniz efendim.

Böyle durumlarda ne olursa olsun hiç muhatap olmadan tüketici haklarına gidip çözmeye çalışın. En iyi çözümü ben hep bu şekilde aldım genelde çözüyor orası.

kargo gelince direkt hiç almadan iade edip paramı geri almaya çalışacağım yardımcı olan herkese zamanınızı ayırdığınız için çok teşekkür ederim. İyi günler hepinize.
Öncelikle herkes hata yapabilir, "Madem öyle neden kabul ettin" gibi sorular sormayacağım, seni daha fazla strese sokmayalım :) Yapabileceklerinden bahsedelim.

Kargo kapına geldiğinde 2 elini; poponun biraz üzerinde, arka bel hizasında birleştiriyorsun ve birbirlerine kenetliyorsun, kıpırdatmıyorsun :) Korona yüzünden imza - TC ile uğraşmıyor firma şirketleri, hemen eline verip gidiyorlar.
Elini arkada tut ki veremesinler. "Siz teslim alın" sonra iade edersiniz gibi şeyleri zaten kabul etmiyorsun asla.

Ürünü onlara geri göndereceksin kısacası. İade edebilmek için insanlar ile muhatap olacak olman da çok üzücü ve lanet bir durum.
Sırf ucuz olsun diye İtopya gibi yerlerden sipariş ediyor olmanız da hiç doğru değil. Esnaf kafasında olup A model ürün alacak adamı B model ürüne yönlendirmeler yalnızca ticari kaygıları olan işletmelere aittir. Hizmet - müşteri memnuniyeti gibi kavramlardan haberleri olsa böyle yapmazlar.

RX570 hem nesil hem de performas olarak eski kalıyor. 16** serisi performans ve mimari anlamında daha iyi, her anlamda iyi yani.
Bu işin sonunda sırf sana gıcıklık olsun diye para iadeni de yapmayabilirler. Burada karşı tarafın gıcık kapmasını kolaylaştıran işler de yapmışsın, kararsız davranmışsın.

Ama rahat ol her ne olursa olsun er ya da geç para iadeni alabilirsin.
çok teşekkür ederim hocam sağ olun.
Twitch üzerinden sizinle konuşmuştum hocam.
Buraya da yazayım aynı durumları sizle aynı soruna sahip olan biri olursa diyerek.

Öncelikle gelen ürünü kabul etmeyip geri göndermeniz ardından İtopya ile durumu konuşmanız. Tekrar arayıp GTX 1650 Super kartını istemeniz. Eğer olumsuz yanıt alırsanız hakkınızı Tüketici Hakem Heyeti ile arayabilirsiniz diye biliyorum. @BilgisayarKurdu yanılıyor muyum?
eyvallah hocam sayende büyük bir hatadan döndüm teşekkür ederim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı