İtopya Rezaleti

mty18

Centipat
Merhaba arkadaşlar,

İtopya'ya uzun süre hiçbir şekilde laf etmedim, aldığım ürünleri piyasadan ucuza aldığım için anlayışla karşılıyordum çoğu şeyi. Ancak artık yetti. (Olayın tamamını anlattım, biraz uzun oldu. Kusura bakmayın.)

Hazır sistem içindeki ekran kartı bozuk çıktı ve 21 Mayıs'ta garantiye yolladım. İtopya kendi toptancısı olan vektron elektroniğe yollamış ve onlar da Gigabyte Türkiye servisine yollamışlar. Tabii bu bilgileri 3 defa 1’er saat beklemelerin ardından zar zor İtopya'dan öğreniyorum. Bu arada kaç kez 1 saat doldu diye yüzüme telefon kapandı saymadım bile. Yine bir şey demiyorum, yoğunluk var baz istasyonu 59.59'da kapatıyor, eyvallah. Sonrasında kendim numarasını bulup aradığım Gigabyte Türkiye ürün bozuk deyip yurt dışı onaylı iade/değişim raporu çıkarıp vektron elektroniğe yolladık diyor. Vektron arıyorum, rapor bize geldi ve hemen İtopya'ya ilettik diyor.

Gigabyte Türkiye servisi ve vektron elektronik %100 müşteri memnuniyeti sundu diyebilirim. Aradığımda 2 dakika içerisinde iki firmada da yetkiliye ulaşıp son bilgiyi alabildim.

İtopya'ya ilettik dedikten sonra iki gündür İtopya'yı arıyorum ve sıra numarası olarak 24 veriyor. Sıra bana geldiğinde dakika da 24-25 civarı oluyor. Sonrasında durduk yere telefonu suratıma kapatıyorlar. Bunu 2 kez yaptılar şimdi 3. kez ulaşmaya çalışıyorum. Bunu kasıtlı yaptıklarına inanmaktan başka bir seçeneğim yok. Çünkü aynı şey 2 kez oldu ve baz istasyonu kaynaklı bir kapanma falan da değil. Önceden sıra geldiğinde ilk sıradasınız der ve müşteri temsilcisine aktarılırdı. Simdi ise başka bir müzik dinletip yüzüme kapatıyorlar telefonu.

Toplamda 3 tane firma var ve 2’si işini doğru düzgün yapıp benden İtopya'yla konuşmamı bekliyor ancak satın aldığım firmaya, bu işi çözecek olan firmaya ulaşamıyorum. Ve tek yapmaları gereken paraya iade etmek veya yeni kart yollamak iken. 23 Nisan'da hazır sistem siparişi verdim. 6 Mayıs'ta geldi. İncehesap'tan aldığım MSI monitör bozuk çıktı. 10 günde garantiye gitti geldi, 16 Mayıs'ta yenisini yolladılar. 21 Mayıs'a kadar kullandım ve Gigabyte 1660 Super’in bozuk olduğunu fark edip yolladım. 21 Mayıs'tan beri de bekliyorum.

23 Nisan'da aldığım bilgisayarı ciddi ciddi 5 gün kullanabildim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm binaya gitmek surat surata orada da yüzüne kapatmazlar :D sinirli davran ürünüm gelmedi falan de. Olayları anlat ve tüketici haklarına başvuracağım de korkarlar yap bende PC almıştım Vatan'dan 2aydır bekledim ve gelmedi Vatan'a gittim 1 gün sonra geldi. Yanı kısacabinaya ya da mağazaya git ve durumunu anlat yoksa bu olay çözülmez.

O firmadan bir şey alıyorsan bozukmu çıktı 1 ay beklemekden başka bir şansın yok rivayete göre efsanevi kahramanlar bu zorlu yolda müşteri hizmetleri ile 3 dakika konuşup telefonları yüzlerine kapatılmış.

İnsanlar fiyat kadar keşke müşteri memnuniyetinide umursasalar. Cidden başıma gelmez diye düşünmeyin bende böyle düşünüyordum sonra bir ekran kartı bozuldu bu düşüncelerimin hepsi kayboldu. Artık fiyattan önce garanti ve müşteri memnuniyetine bakıyorum.

3. arayışımda da yüzüme kapattılar, videoya da çektim ama atmanın gereği yok diye düşünüyorum. Şu anda başka numaran 4. kez ulaşmaya çalışıyorum bakalım ne olacak. Sanırım yine yüzüme kapatacaklar :D

Kurumsal kimliğe bürünememiş bir işletme. Zamanında oradan aldığım sıfır HDD bozuk çıktığı için ulaşmaya çalışıp ulaşamamıştım. Sosyal medyadan ulaşıncada engellemişlerdi yorumları vs. silip. Standart sahibi değiller. Siz sadece ürünlere para vermiyorsunuz bunun satış sonrası hizmetleride var o yüzden bir arkadaşında dediği gibi Vatan Bilgisayar akıyor bunlar olduğu yerde kalıyor.

Çözüm binaya gitmek surat surata orada da yüzüne kapatmazlar :D sinirli davran ürünüm gelmedi falan de. Olayları anlat ve tüketici haklarına başvuracağım de korkarlar yap bende PC almıştım Vatan'dan 2aydır bekledim ve gelmedi Vatan'a gittim 1 gün sonra geldi. Yanı kısacabinaya ya da mağazaya git ve durumunu anlat yoksa bu olay çözülmez.
Ankara'da yaşıyorum ve öyle bir imkanım ne yazık ki yok hocam
Kurumsal kimliğe bürünememiş bir işletme. Zamanında oradan aldığım sıfır HDD bozuk çıktığı için ulaşmaya çalışıp ulaşamamıştım. Sosyal medyadan ulaşıncada engellemişlerdi yorumları vs. silip. Standart sahibi değiller. Siz sadece ürünlere para vermiyorsunuz bunun satış sonrası hizmetleride var o yüzden bir arkadaşında dediği gibi Vatan Bilgisayar akıyor bunlar olduğu yerde kalıyor.
Alacağım zaman vatanda stoklar bomboştu, bunlar da 23 Nisan indirimi yapmıştı almış bulunduk. Şu anda tek derdim paramın bana bu rezaleti yaşatan firmada kalmaması ve iade almak.

Yeni konular

Geri
Yukarı