İtopya bilgisayardan sıfır aldığım sistem ve yarattığı sorunlar

Belki monitör kaynaklı olabilir, başka monitör/TV ile deneyin. Elektrik kaynaklı ise başka arkadaşınızın evinde deneyebilirsiniz. Her ihtimale karşı bunları ben olsam denerdim. Düşük ihtimaller ama ne olur ne olmaz.
Verdiğiniz cevap için çok teşekkür ederim. Başka monitörlede denedim gene aynı sorun

Monitörle ilgili olsa sistem kendini kapatmaz, sende donanımsal bir sorun var. Aygıt yöneticisine girsene, soru işareti felan var mı? Psu yeterli sıkıntı olmaz onda.

Windforce'nin sıkıntılı bir ekran kartı modeli olduğunu duymuştum. Kesinlikle ekran kartını değiştir. Ben de 2 ay önce İtopya'dan topladım. Ekran kartım RTX2060 Ventus XS OC. Allah'a sukur bir sıkıntı yasamadım.
Hocam çok teşekkür ederim verdiğin cevaptan dolayı yarın sabah gideceğim inşallah bu arada senin PSU kaç watt?
Konuyla ilgili güncelleme
Bugün 11.01.2021 tarihinde sabahtan İtopya bilgisayara götürdüm ve 3. Defa aynı sorundan getirdiğim için iade talebinde bulundum yine reddettiler. Sorunu detaylıca anlatan bir dilekçe yazıp kasayı teslim ettim. Yaşadığım sorunla ilgili çektiğim videoları oradaki arkadaşlara gösterdim bana yok RAM den yok işlemciden diye sallayıp tuttullar. Tekrardan söylüyorum itopyanın satış kısmı harika fakat müşteri hizmetleri kısmı berbat bunlardan her türlü şikayetçiyim daha önce bir tarihte de tüketici hakem heyetine bildirdim.

Son düzenleme:
Ekran kartını undervolt yaparak test etmenizi öneririm. Hem işlemci frekansını hem bellek frekansını hem de voltaj ile güç limitini düşürüp deneyin.

Ekran kartını undervolt yaparak test etmenizi öneririm. Hem işlemci frekansını hem bellek frekansını hem de voltaj ile güç limitini düşürüp deneyin.
Verdiğiniz cevap için çok teşekkür ederim fakat bilgisayarım itopyada şu anda fakat aynı sorundan bu 3. götürüşüm inşallah iade yada değişim yaparlar

Monitör kaynaklı olabilir kablo kaynaklı olabilir. Ben masaüstünde sıkıntısız kullanırken oyuna girdiğimde ekran yanıp sönüyor ve ardından komple siyah ekran oluyordu. Alt+tab yapıp masaüstüne geçtiğimde düzeliyordu. Kabloyu çıkartıp değiştirip diğer slota taktım. Sorunum düzeldi. Sorun ekran kartınız, monitörünüz veyahut kablonuzla alakalı büyük ihtimal.

Monitör kaynaklı olabilir kablo kaynaklı olabilir. Ben masaüstünde sıkıntısız kullanırken oyuna girdiğimde ekran yanıp sönüyor ve ardından komple siyah ekran oluyordu. Alt+tab yapıp masaüstüne geçtiğimde düzeliyordu. Kabloyu çıkartıp değiştirip diğer slota taktım. Sorunum düzeldi. Sorun ekran kartınız, monitörünüz veyahut kablonuzla alakalı büyük ihtimal.
Hocam söylediğiniz bütün yolları denedim fakat aynı sonuç hiç değişmedi ayrıca alt tab yapamıyorum ben bilgisayar direk kendini resetliyor 1-2 dk içinde

Hocam söylediğiniz bütün yolları denedim fakat aynı sonuç hiç değişmedi ayrıca alt tab yapamıyorum ben bilgisayar direk kendini resetliyor 1-2 dk içinde
"oynamış olduğum oyunlarda bir anda görüntü gidiyor ama bilgisayar açık arkada arkadaşlarımla Discord konuşması yapabiliyor ve müzik dinleyebiliyorum. Fakat bilgisayar hep açık kalıyor sadece görüntü gidiyor" dediğiniz için alt tab falan da yapılıyodur diye düşündüm.

Geri
Yukarı