İtopya değişim süreci

• Konuyu başlatan Cawbe
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 8
  • Görüntüleme 626

Cawbe

Hectopat
Daha fazla  
İtopya'dan Xbox Wireless 9. nesil gamepad almıştım ama dpad kısmında aşırı derecede gıcırtı var. Gamepadi daha önce de denemiştim başka yerlerde böyle bir şey olmaması lazım. Çözebiliyorlarsa çözmelerini yoksa değişim istediğimi belirten bir notla beraber Yurtiçi Kargo'ya götürdüm. Kutuda ve pakette hiçbir hasar yok ürün satılabilirliğini koruyor. Sizce ne gibi bir sonuç çıkar buradan? Daha önce İtopya'dan iade/değişim yapan varsa yazabilir mi?

Göndermeden önce görüştün mü? ne dediler?
Görüştüm evet gamepadin hijyen ürünü olduğunu iade yapılmadığını sadece tamir/değişim yapıldığını söylediler. Sonrasında ürünü göndermem için kargo kodunu, kargo firmasını ve kutunun yırtık veya deforme olmaması gerektiğini söylediler.

Görüştüm evet gamepadin hijyen ürünü olduğunu iade yapılmadığını sadece tamir/değişim yapıldığını söylediler. Sonrasında ürünü göndermem için kargo kodunu, kargo firmasını ve kutunun yırtık veya deforme olmaması gerektiğini söylediler.
Siz durumu çok çabuk kabullenmişsiniz. Gamepad'in sağlık ve hijyen açısından sorun teşkil edecek bir ürün olduğunu düşünmüyorum. Bence bunun üstüne giderek ayıplı ürün çerçevesinde ürünün yenisiyle değişimini talep ediniz.

Ayrıca ayıplı ürünlerde değişim veya onarım sizin tercihinize bağlı bırakılmıştır. Tüketicinin Korunması Hakkında Kanundan kaynaklanan seçimlik haklardan hangisini kullanacağını seçme hakkı tamamen tüketicinin tasarrufuna bırakılmıştır. Yani satıcı sizi herhangi bir seçimlik hakkı kullanmaya zorlayamaz. Tek istisnası ayıpsız misli ile değişim. Bu istisna da kanun maddesinde ''imkan varsa'' şeklinde belirtilmiş. Bunun dışında satıcı firma sizi herhangi bir seçimlik hakkı kullanmaya zorlayamaz.

Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun - Madde 11:
(1) Malın ayıplı olduğunun anlaşılması durumunda tüketici;
a) Satılanı geri vermeye hazır olduğunu bildirerek sözleşmeden dönme,
b) Satılanı alıkoyup ayıp oranında satış bedelinden indirim isteme,
c) Aşırı bir masraf gerektirmediği takdirde, bütün masrafları satıcıya ait olmak üzere satılanın ücretsiz onarılmasını isteme,
ç) İmkân varsa, satılanın ayıpsız bir misli ile değiştirilmesini isteme,
seçimlik haklarından birini kullanabilir. Satıcı, tüketicinin tercih ettiği bu talebi yerine getirmekle yükümlüdür.

Siz durumu çok çabuk kabullenmişsiniz. Gamepad'in sağlık ve hijyen açısından sorun teşkil edecek bir ürün olduğunu düşünmüyorum. Bence bunun üstüne giderek ayıplı ürün çerçevesinde ürünün yenisiyle değişimini talep ediniz.

Ayrıca ayıplı ürünlerde değişim veya onarım sizin tercihinize bağlı bırakılmıştır. Tüketicinin Korunması Hakkında Kanundan kaynaklanan seçimlik haklardan hangisini kullanacağını seçme hakkı tamamen tüketicinin tasarrufuna bırakılmıştır. Yani satıcı sizi herhangi bir seçimlik hakkı kullanmaya zorlayamaz. Tek istisnası ayıpsız misli ile değişim. Bu istisna da kanun maddesinde ''imkan varsa'' şeklinde belirtilmiş. Bunun dışında satıcı firma sizi herhangi bir seçimlik hakkı kullanmaya zorlayamaz.

Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun - Madde 11:
(1) Malın ayıplı olduğunun anlaşılması durumunda tüketici;
a) Satılanı geri vermeye hazır olduğunu bildirerek sözleşmeden dönme,
b) Satılanı alıkoyup ayıp oranında satış bedelinden indirim isteme,
c) Aşırı bir masraf gerektirmediği takdirde, bütün masrafları satıcıya ait olmak üzere satılanın ücretsiz onarılmasını isteme,
ç) İmkân varsa, satılanın ayıpsız bir misli ile değiştirilmesini isteme,
seçimlik haklarından birini kullanabilir. Satıcı, tüketicinin tercih ettiği bu talebi yerine getirmekle yükümlüdür.
Değişim talep ettim zaten hocam. İade etmek istemiyorum çünkü aldığım fiyat ile ürünün şimdiki fiyatı arasında bayağı bir fark var. Yapabiliyorlarsa tamirini yoksa değişim istediğimi belirttim.

Hocam gamepad süreciniz nasıl işledi? Yenisi ile mi değiştirdiler ya da tamir mi ettiler? Bende itopyadan aldım ve dün geldi. RB ve RT tuşlarında yaylanma sesi ve sürtünme mevcut.

Yeni konular

Geri
Yukarı