İtopya garanti sürecinde iade teklif ediyor

AytKrZ02

Kilopat
NZXT H510 Elite kasamı arena teknik servisine gönderdim ve değişim/iade kararı çıktı. Ardından İtopya'ya ulaşmamı söylediler değişim için ve ben değişim yapmamı istedim. E-postadan onlar sadece iade yapabileceklerini, değişim için Arena'ya ulaşmamı söylediler. Arena'ya ulaştığımda onlarda ürün olmadığını, bu yüzden değişim yapamayacaklarını, değişim için İtopya ile görüşmemi söylediler. Bu durumda ne yapmalıyım? İade almak istemiyorum çünkü ürünün fiyatında neredeyse dört kat artış var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eposta çıktılarınızla birlikte, Tüketici Hakem Heyeti'ne dilekçe verin talebinizle ilgili. Biraz beklersiniz ama sonuç alırsınız.

Yine arena bilgisayar yine hüsran. Aynı şeyi bana da yaptılar bende THH başvurdum seve seve daha iyisini gönderdiler. THH başvurun bunlarla konuşmaya değmez.
Değişim işlemi, tedarikçinin veya servisin sorunu/problemi değil, satıcının sorumluluğudur. Burada sorumsuzluk yapan, her zamanki gibi itopya...

E-posta çıktılarınızla birlikte, tüketici hakem heyeti'ne dilekçe verin talebinizle ilgili. Biraz beklersiniz ama sonuç alırsınız.

Değişim işlemi, tedarikçinin veya servisin sorunu/problemi değil, satıcının sorumluluğudur. Burada sorumsuzluk yapan, her zamanki gibi İtopya...

Distribütör tedarik etmedikten sonra satıcının bir suçu olduğunu düşünmüyorum.

Distribütör tedarik etmedikten sonra satıcının bir suçu olduğunu düşünmüyorum.
Elinde aynı ürün yoksa bile mislini göndermek zorunda :) En kötü tedarikçiden temin sürecini başlatabilir ama onlar ne yapıyor; İade! 🤦‍♂️ Ve biz sessiz kaldığımız sürece, tüm satıcılarda, bu böyle işlemeye devam ediyor...

Elinde aynı ürün yoksa bile mislini göndermek zorunda :) en kötü tedarikçiden temin sürecini başlatabilir ama onlar ne yapıyor; iade! 🤦‍♂️ ve biz sessiz kaldığımız sürece, tüm satıcılarda, bu böyle işlemeye devam ediyor...

Haklısınız mislini göndermek zorunda. Hakkını aramalı konu sahibi. Bir de en komiği fatura tutarı üzerinden iade yapılması. Dün 500 TL olan ürün bugün 2000 TL. Gitmiş bana 500 TL veriyor.

NZXT H510 Elite kasamı arena teknik servisine gönderdim ve değişim/iade kararı çıktı. Ardından İtopya'ya ulaşmamı söylediler değişim için ve ben değişim yapmamı istedim. E-postadan onlar sadece iade yapabileceklerini, değişim için Arena'ya ulaşmamı söylediler. Arena'ya ulaştığımda onlarda ürün olmadığını, bu yüzden değişim yapamayacaklarını, değişim için İtopya ile görüşmemi söylediler. Bu durumda ne yapmalıyım? İade almak istemiyorum çünkü ürünün fiyatında neredeyse dört kat artış var.

Klasik işte. Yeni taktikleri böyle hemen değeri yükselmişken iade verelim. Mal ne hikmetse zaten hep yok olur, temini olmaz. Bunlar bakkal çünkü
Reklamlarda, yayıncılarda, YouTube'da sponsorluklar bol bol reklam. Ama hizmet sonrası oldu mu saklambaş oynar gibi kayboluyorlar. Paranı verelim yallah.

Ayıp yani böyle büyük firmaların bunu yapması cidden rezaletten başka bir şey değil.

Ben yerinizde olsam durumum el veriyorsa hakkımı her yerde arardım. Yedirmezdim onlara.

Firmalar hep insanları dolandırmaya kalkıyor. Her sektörde bu böyle malesef. Günün sonunda her firma kendi çıkarını her şeyin önüne koyuyor. Reklamlarda bile çeşitli teknikler kullanarak insanları kandırıyorlar.

THH'ye başvurun. Gördüğünüz her foruma yaşadığınız sorunu yazın. X'de post paylaşın. Şikayetvar sitesine şikayette bulunun.

Kısacası verebileceğiniz en büyük zararı vermeye çalışın.

@Nc. Abidin @Jekn_hyde @svsknr @NightWist hocalarım dediğiniz gibi her yerde şikayet oluşturacağım tüketici hakkına başvuracağım fakat aklımda iki tane soru var. ceza verildiği için size cevap veremedim.
1. ürünümü teknik servisten geri almalımıyım Yoksa orada mı durmalı?
2. İtopya'yımı yoksa arenaya mı tüketici haklarına vermeliyim.

Firmalar hep insanları dolandırmaya kalkıyor. Her sektörde bu böyle malesef. Günün sonunda her firma kendi çıkarını her şeyin önüne koyuyor. Reklamlarda bile çeşitli teknikler kullanarak insanları kandırıyorlar.

THH'ye başvurun. Gördüğünüz her foruma yaşadığınız sorunu yazın. X'de post paylaşın. Şikayetvar sitesine şikayette bulunun.

Kısacası verebileceğiniz en büyük zararı vermeye çalışın.
etiketleyemedim ondan dolayı böyle yazmak istedim.

Geri
Yukarı