İtopya tamir edilmiş ürün satıyor

Geçenlerde bir ara bir mouse alacaktım daha sonra üye olduktan sonra farklı fiyat çıkınca hesabı sileyim dedim. En az 5 tane prosedür istiyorlar yok tcni ver şunu yap. Kalsın dedim siteye girmiyorum. Bazı insanların dediği kadar varmış.

PC hocası kanalında 18bin e 3080 li hazır sistem satışa koydular. Oldukça heveslendim ve yükseldim ama parçaların iade ürünlerden olma ihtimaline karşı vazgeçtim diyebilirim. Tek ekran kartı fiyatına komple kasa satacak kadar bizi düşündüklerini sanmıyorum.
Çok haklısınız. Hazır PC'leri işkillendirecek derecede ucuz fiyatlara veriyorlar ve elbette bunun bir sebebi var. Parçaların hepsi çıkma parçalar ve ikinci el/tamir görmüş durumdalar. O nedenle özellikle tüm parçaları sıfır almak istediğimden kendim toplama yoluna gidiyorum. Ancak bu konudan sonra İtopya mı? Asla :) Yanından geçmem.

Bu yüzden gerçek kullanıcı deneyimleri önemli sponsor alan şebek YouTuber'lar değil, isterse 30klık sistemi 25'e toplayayım ben İtopya'dan asla malzeme almam bu saatden sonra.

Benim birkaç alışverişim oldu ama hepsi kampayalı uygun fiyata verdikleri klavye, fare gibi ürünler. İadede sorun yaşamazsın yada elinde kalsa üzülmezsin, ucuz ürünler.
Bir kere ekran kartı aldım iadesi strese soktu, kredi kart limitim 15 gün blokede kaldı yok yere. Yeni ürün alamadım karttan.

Evet arkadaşlar.

Sikayetvar.com'daki şikayetim yayınlanmadan cevap verdiler ve açık bir şekilde doğrudan kaçtılar.

"Biz teşhir, outlet, tamir görmüş iade ürünleri sıfırmış gibi satmıyoruz, şirketimiz on numara" minvalinde şeyler dediler.

Beş kuruş maaş için bunu söyleyen bir müşteri hizmetleri çalışanı ki insanların yüzüne telefon kapatan da kendileri.

Bana telefonla ulaşmak dahi zor geldi onlar için.

Ben bir ay boyunca üç kez aramıştım yormamak için.

Diyecek söz yok gerçekten.

Açıkçası ben yakın yakın zamanda İtopya'dan bir bilgisayar toplamayı düşünüyordum (evime yakın ofisleri olması dolayısıyla). Ancak bu konuyu okuyunca parçaları tek tek sipariş verip Üsküdar'daki Sinerji Bilgisayar'dan montaj ve test hizmeti almak daha mantıklı geldi. Ucuz atlatmışız cidden. 50-60 bin TL bandında bir yatırım yapacaktım valla konuyu açan arkadaşa bir teşekkür borçluyum sanırım :)

Bana teşekkür etmenize gerek yok.

Keşke bunları yaşamasaydım da şu an bu konuyu açma gereksiniminde bulunmasaydım diyorum her seferinde.

Saçma sapan bir şeyle uğraşıyorum kendi suçumun olmadığı ve dolandırılmış hissettiriyorlar.

En iyi ihtimalle İtopyadan sistem aldınız diyelim ve ayıplı kusurlu donanım yok içinde.

Emin olun ki o sisteminizde bir parçaya bir şey olsa sistemi İtopyaya teslim edip sağlam alma şansınız dahi çok düşük bu şartlarda.

Bunları da okudum ve isterseniz linklerini bırakabilirim.
PC hocası kanalında 18bin e 3080 li hazır sistem satışa koydular. Oldukça heveslendim ve yükseldim ama parçaların iade ürünlerden olma ihtimaline karşı vazgeçtim diyebilirim. Tek ekran kartı fiyatına komple kasa satacak kadar bizi düşündüklerini sanmıyorum.
En önemlisi de dost oldukları tedarikçilerin, teknik servislerin kartlarından "7 tane" "12 tane" gibi tuhaf rakamlar olmasıydı o kampanyada.

Büyük ihtimalle kartındaki küçük bir sorundan dolayı kartını garantiye verip iki yıl önce aldığı fiyatın ödendiği ve kartınızı imha ettik yalanının söylendiği insanların kartlarıydı onlar.

Ama bunları denetleyen yok işte.

Kusura bakmayın yorumum yanlış oldu konu sahibinden özür dilerim.
Özür dilemenize gerek yoktu gerçekten. Ama siz şanslıymışsınız ve herkes bu kadar şanslı değil. sikayetvar.com'a bakarsanız garantiye yolladığı ürünü Acıbadem şubesinde satışta bulan iki kişi görebilirsiniz. Diyeceklerim bu kadar.

Son düzenleme:
İtopya’dan SSD aldım. 1 ay içinde öldü. Rog Strix Scope Deluxe mekanik klavye aldım, bazı 10 gün kullandım bazı tuşları basmıyordu garantiye yolladım sıfırını verdiler. 3 kere alışverişim oldu 2 tanesi patlak vermişti. Bu konudan sonra bir şey alcağımı düşünmüyorum itopyadan daha.

İtopya’dan SSD aldım. 1 ay içinde öldü. Rog Strix Scope Deluxe mekanik klavye aldım, bazı 10 gün kullandım bazı tuşları basmıyordu garantiye yolladım sıfırını verdiler. 3 kere alışverişim oldu 2 tanesi patlak vermişti. Bu konudan sonra bir şey alcağımı düşünmüyorum itopyadan daha.
Şanlısınız.

Klavyenizi sıfırıyla değiştirmişler. Ben iki buçuk aydır istediğim oyunları oynayamıyorum.

Paramı da bilgisayarımı da kaybettim bu süreç içinde.
Adından malum bir site.
Aynen öyle.

Harfleri farklı olan kısımdan ele veriyormuş oysa ki.

Sikayetvar.com şikayetimi yayınlamıyor ama ekşi sözlükts yazdım az önce.

Bakalım ne olacak.

Şanlısınız.

Klavyenizi sıfırıyla değiştirmişler. Ben iki buçuk aydır istediğim oyunları oynayamıyorum.

Paramı da bilgisayarımı da kaybettim bu süreç içinde.

Aynen öyle.

Harfleri farklı olan kısımdan ele veriyormuş oysa ki.

Sikayetvar.com şikayetimi yayınlamıyor ama ekşi sözlükts yazdım az önce.

Bakalım ne olacak.
Klavyeyi itopya değiştirmedi garantiye yolladım Penta firması değiştirmişti.

Yeni konular

Geri
Yukarı