İtopya tamir edilmiş ürün satıyor

Acıbadem'e gitmiştim zaten.

Ne göz teması kurdular ne de ciddiye aldılar. Başlarından savmak için ellerinden geleni yaptılar.

Naif bir insanım, öyle pek sesim soluğum çıkmaz.

Fakat çalışanları için aynı şeyi söyleyemeyeceğim.

Galiba özellikle böyle insanları seçiyorlar gibime geliyor.

Çünkü yaptıkları şeylerin onlarda farkında.

Oraya gidip skandal çıkarsam da hem suçlu hem güçlü bir yapıları olduğu için daha çok mağdur olmak ve rencide edilmekten korkuyorum.
Yok hocam bunlar naiflikten anlamaz gidip hakkını ara bunlara höt höt konuşacan ki anca bi aksiyon alasın. Gidip kavga et demiyorum sadece biraz iğneleyerek konuşursan belki kaale alma zahmetine girerler.

Arkadaşlar burada sandığınızdan çok daha kirli işler dönüyor.

Başınıza gelmemesi gelmeyeceği anlamına gelmez.

Mağduriyetimin üstüne okuduğum şikayetlerde çok garip şeylere rastladım.

Klavyesinin tek tuşunun RGB ışığı yanmıyor diye ürününü İtopyaya garantiye verip sonra imha edildi yalanıyla adamın ürününü satışa çıkarıyorlardı değil mi?

Bir de buna bakın;

Aldığında 25.000 TL olan laptopu genel bakım için İtopyaya yolluyor ve artık o laptop 50.000 TL olduğundan dolayı 50 gün boyunca laptopunu bozuk deyip geri vermiyorlar.

Ne yazık ki İtopyanın sikayetvar.com'da insanların mağduriyetlerine yorum atarak dalga geçtiği dönemlere ait bir hesapta buldum;

Nolur bana dokunmayan yılan bin yaşasın modunda olmayalım.

Yok hocam bunlar naiflikten anlamaz bunlara höt höt konuşacan ki anca bi aksiyon alasın. Gidip kavga et demiyorum sadece biraz iğneleyerek konuşursan belki kaale alma zahmetine girerler.
Haklısınız denedim ama anlama zahmetinde bile bulunmuyorlar.

Arkadaşlar şimdi sizlere neden İtopya'dan alışveriş yapmamanız gerektiğini net bir şekilde açıklıyorum.

Üç ay önce indirimli bir sistem aldım. Bir hafta içinde elime ulaştı. Ürün geldiğinde çok mutluydum ama sonrasında olmaması gereken bir performans düşüklüğü fark ettim. Ekran gidip geliyordu, bilgisayar bazen açılmıyordu. Sonra şu kasayı açıp içine bir daha bakayım dedim. Ekran kartını takarken umursamadan hızlıca takmıştım o anın heyecanıyla ne de olsa. Neyse kasayı açıp dikkatli baktığımda anakarta ve ekran kartına kötü davranıldığını vida çiziklerinden anladım. Eski bilgisayarımın parçalarıyla deneyince de sorunun anakart ve ekran kartı olduğundan net bir şekilde emin oldum. İtopya'yla hiç uğraşmak istemediğim için süreç uzamasın diye her ikisini teknik servise kendim yolladım. Aradan birkaç gün geçti ve teknik servisi aradığımda ekran kartının 2022 Mart ayında tamir görmüş olduğunu söylediler. Bir hafta sonrasında da öteki teknik servis anakart 2022 Haziran'da tamir görmüş dedi. Benim anladığım İtopya zaten bu bilgisayarları satın aldığınızda kasıtlı bir şekilde iade, outlet, tamir görmüş, teşhir donanımları sistemimize monte edip sizlere sıfırmış gibi satıyor. Bunu da bildikler için arkanızda durmuyor.

Siz de bunu fark ettiğinizde tedarikçiyle görüşmemiz gerekiyor diyorlar ve sizleri bir ay boyunca oyalıyorlar. Teknik servis bu ürünün öncesinde tamir gördüğünü sizlere açıklıyor. Yine de iade almamak ve değişim yapmamak için diretiyorlar ve sizleri mağdur ediyorlar.

Velhasıl kelam ikibuçuk aydır aldığım bilgisayarı kullanamıyorum ve mağdurum. Bazen sinirden kendimi yesem de sakin kalmaya çalışıyorum.

İtopya'yı ayakta tutan müşterinin parasıyken müşteri hizmetleri sizleri aptal yerine koyuyor. Sattıkları ürün ikinci el olsa bile prosedür böyle deyip yüzünüze telefonu kapatıyorlar.

Ama sanırım artık anladım. Bana kalırsa tedarikçiyle ya da teknik servisle anlaşmaları var. Çok küçük sorunları olan ekran kartlarını anakartları müşteri garantiye yolladığında bu ürünler karşılığında size iki yıl önceki fiyatı ödeyip sonrasında tamirini yapıp İtopya'ya hazır sistem içerisinde sattırıyorlar.

Devletimizin bu firmayı ivedilikle denetlemesi gerek. Gidip sikayetvar.com'a bakarsanız eğer bunu pek çok kez yapmış olduklarını da görebilirsiniz. Alta linklerini bırakıyorum, ilk link çok can alıcı;

Yukarıda da gördüğünüz gibi tek bir tuşu için klavyesini teknik servise yollayan adama teşhir klavye yollayıp adamın klavyesini tekrar satışa sunmuşlar.

Aşağıdakiler daha da can alıcı;

Bunun gibi çok örnek var ve bir de bunu fark edemeyen insanları da hesaba katarsak burada teknik servisle anlaşmalı olan İtopya'nın ne haltlar yediğini anlayabilirsiniz.

Kısacası aldığınız ürünü düzgün bir şekilde uzun bir süre kullanmak istemiyorsanız İtopya'yı tercih edebilirsiniz.

Onun haricinde tavsiye etmiyorum.

YouTube Twitch ünlülerine parayı basıp sponsorluk vererek çok güzel göz boyadıklari için hala ayaktalar ama her şey size ikinci el ürünlerini sıfırmış gibi satana kadar.

Sonrasında inanın onların hiç umurunda olmuyorsunuz.

Kendini seven kardeşlerime de sizleri sadece para kaynağı olarak gören ve hiç değer vermeyen bu firmadan uzak durmanızı.
Tavsiye ediyorum.

Kalın sağlacakla.

Klasik İtopya ve sadece bunlar değil kargo gibi bir sürü sorunları var ve hala reklam yapan insanlar İtopya'yı yere göğe sığdıramıyorlar.

Özellikle son zamlar ve enflasyondan sonra şirket politikaları iyice çirkinleşmeye başladı.
Firmanın yaklaşımını ve tutumunu ürün alırken değil de aldığınız üründe sorun yaşadığınızda daha iyi anlıyorsunuz.
İtopya oyuncu mağazası olarak isim yaptı fakat müşteri hizmetleri gerçekten çok kötü. Satış sonrası destek almak oldukça zor. Bizzat yaşamış biri olarak bu yorumu yazıyorum.
Bir kulaklık almıştım, servise kendim götürmek durumunda kaldım, bir de akran kartı aldım ama vazgeçince kutusunu bile açmadan iade ettim. Ücret iadesi bir hafta sürdü ve iade-kargo durumlarını sitelerinden takip etme şansınız yok. İade ürün kabul edilecek mi, para iadesi ne zaman yapılır bekliyorsunuz boşlukta bekliyorsunuz anlamsızca.

Klasik İtopya ve sadece bunlar değil kargo gibi bir sürü sorunları var ve hala reklam yapan insanlar İtopya'yı yere göğe sığdıramıyorlar.

Nedense sikayetvar.com'a yazdığım şikayette yayınlanmıyor. Uyudum uyandım hala yayınlanmasını bekliyorum. Ekşi sözlüğe yazacağım şimdi ama.

Özellikle son zamlar ve enflasyondan sonra şirket politikaları iyice çirkinleşmeye başladı.
Firmanın yaklaşımını ve tutumunu ürün alırken değil de aldığınız üründe sorun yaşadığınızda daha iyi anlıyorsunuz.
İtopya oyuncu mağazası olarak isim yaptı fakat müşteri hizmetleri gerçekten çok kötü. Satış sonrası destek almak oldukça zor. Bizzat yaşamış biri olarak bu yorumu yazıyorum.
Bir kulaklık almıştım, servise kendim götürmek durumunda kaldım, bir de akran kartı aldım ama vazgeçince kutusunu bile açmadan iade ettim. Ücret iadesi bir hafta sürdü ve iade-kargo durumlarını sitelerinden takip etme şansınız yok. İade ürün kabul edilecek mi, para iadesi ne zaman yapılır bekliyorsunuz boşlukta bekliyorsunuz anlamsızca.

Müşteri olarak değeriniz onlar paranızı alana kadar. Sonrasında gözlerinde bir hiçsiniz. Bunu bilmiyor ama gençler. Ben ona üzülüyorum.

Monster denildiğinde
Nedense sikayetvar.com'a yazdığım şikayette yayınlanmıyor. Uyudum uyandım hala yayınlanmasını bekliyorum. Ekşi sözlüğe yazacağım şimdi ama.

Müşteri olarak değeriniz onlar paranızı alana kadar. Sonrasında gözlerinde bir hiçsiniz. Bunu bilmiyor ama gençler. Ben ona üzülüyorum.
Benzer bir durumu Gelbura.com dan aldığım direksiyon setinde yaşadım. Türk firmaları acınası haldeler.

Ben İtopya %100 güvenilir demiyorum sorun yaşayabilirler sadece ben sorun yaşamadım diyorum.
Sen şanslısın. Hatta hayatındaki tüm şansı İtopyanın insafına muhtaç kalmamakla yaşamışsın. Tebrik ederim gerçekten imrendim.
Monster denildiğinde

Benzer bir durumu Gelbura.com dan aldığım direksiyon setinde yaşadım. Türk firmaları acınası haldeler.
Dolar/Euro yükseldikçe gerçek yüzleri çıktı ortaya.

İtopyayı yere göğe sığdıramayanları da anlıyorum ben. İtopyadan para kazanıyorlar ne de olsa.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı