İtopya'dan alışveriş yapılır mı?

@YnsCann Sizin sorun yaşamamanız birçok insanın müşteri hizmetleri konusunda sıkıntı yaşadığı gerçeğini değiştirmiyor. Sırf ucuza alınacaksa daha iyi yerlerden indirim beklenilebilir, öbür türlü telefon başında saatlerce beklemek sizi üzmüyorsa o zaman sıkıntı yoktur.

Yakın zamanda bir yakınıma Full sistem topladık 9.500 TL değerinde. Henüz sistem ile alakalı bir problem yaşamadık fakat çalışanlar rezil ve çok küstah. Bu denli para harcıyorken müşteriye bu denli umursamaz ve kötü davranıldığına ilk defa şahit oldum. Ayrıca tavsiyem oradan alışveriş yapacaksan sistemini belirleyip ne alıcağına karar verdiğinde git almaya onların şunu al o sisteme bu olmaz gibi söyleyişlerine sakın aldanma gül gibi toplayıp almaya gittiğim sisteme aynı fiyata daha düşük malzemeleri vermeyi direttiler istemediğim halde.

@YnsCann Sizin sorun yaşamamanız birçok insanın müşteri hizmetleri konusunda sıkıntı yaşadığı gerçeğini değiştirmiyor. Sırf ucuza alınacaksa daha iyi yerlerden indirim beklenilebilir, öbür türlü telefon başında saatlerce beklemek sizi üzmüyorsa o zaman sıkıntı yoktur.

Ben başkasınn sorun yaşamadığını söylemedim arkadaş siz yaşadınızmı demiş bende yaşamadım yazdım burada sorun ne?

Ek olarak indirim diyoruz burada zaten bekleyipde yaşanılan bir şey oluyor ne alaka?

Öncelikle merhaba herkese. Ben İtopya üzerinden bir sistem toplamayı düşünüyorum. Şikayetvar'a baktığımda çok fazla şikayet olduğunu gördüm. Forum üzerinde de İtopya'dan alışveriş yapmayın diyenlerin son zamanlarda arttığını görüyoruz. Ama bu gibi durumlarda durumdan mustarip olan kişi şikayetini dile getirirken sorunsuz ürününü alan kişi doğal olarak fazla dile getirme ihtiyacı duymaz. İtopya güvenilir mi tarzı konular çok açılmıştır fakat ben bu konuda İtopya'dan son 2 ay içerisinde ürün alıp sorun yaşayanın sorunuyla beraber yazmasını aynı zamanda herhangi bir sorun yaşamadan ürününü/sistemini alanların da yazmasını istiyorum. Bu sayede şikayetvar gibi şikayet odaklı sitelere nazaran daha objektif bir ortam oluşur diye düşünüyorum. Şimdiden herkese teşekkürler.​
Hem mağdur edip uzun süre bekliyorsun bazen gelen parça sorunlu çıkıyor kargosunda problem oluyor bunları oluyor yani sitede aktif dolan herkes aynı sorunu yaşıyor başka forumlar da da öyle en önemli noktaya gelelim aşırı pahalı gerek yok itopya ya tek tek Akakçe den toplayın daha iyi

Şahsen bir sorun yaşamadım. Farklı zamanlarda monitör, kulaklık, mouse, RGB LED gibi ürünler aldım toplamı 5000TL civarı olarak. RGB LED haricinde gecikmesiz 3 gün içinde sağlam geldi. RGB LED 2 haftada elime geldi ve konuyla ilgili mail attığımda anında geri dönüş almıştım gecikmeyle ilgili. Ben bir sorun yaşamadım ama bu sizin yaşamayacağınız veya benim ileride yaşamayacağım anlamına gelmiyor maalesef.

@YnsCann Ben herhangi bir sorun olduğunu dile getirmedim, sizin söyleminize göre eleştiride bulundum. Dediğiniz gibi ''Sıkıntı yaşamadım alabilirsin. '' diyorsunuz, burada bir yanlışlık var. Birçok insan mağdur, Technopat Sosyaldeki bazı üyeler de dahil. En bilindik örneği Caner Uncunun konusuna bakabilirsiniz. Yine söyledim tekrar söylüyorum, daha iyi bir alternatif elde varsa İtopyadan alışveriş yapılmaz.

30dk önce falan forumda birisi konu açmıştı adam İtopya'dan PC toplamış çoğu parça yanlış gelmiş ve format atarken SSD görmüyormuş İtopya üzerinden bir şey alınmaz Teknobiyotik gibi alternatifler var.

Hem mağdur edip uzun süre bekliyorsun bazen gelen parça sorunlu çıkıyor kargosunda problem oluyor bunları oluyor yani sitede aktif dolan herkes aynı sorunu yaşıyor başka forumlar da da öyle en önemli noktaya gelelim aşırı pahalı gerek yok itopya ya tek tek Akakçe den toplayın daha iyi
Daha önce hiç sistem toplamadığım için tek tek alırsam yapabileceğimi düşünmüyorum ve farklı farklı sitelerden alındığında da herhangi bir sorunda yine çok uğraştırıcı olabilir gibi geliyor.
İnternet alışverişlerinde sıkıntı çıkabilir fakat mağazadan alırsanız pekte sıkıntı çıkmıyor.
Ben PC'yi oradan topladım, ama eğer oradan birşey alacaksanız mümkünse mağazaya gidip alın, kargo işleri sıkıntı olabiliyor.
İstanbulda oturmadığım için o da pek olası değil benim için yoksa hiç uğraşmazdım direkt giderdim en azından sıkıntı yaşarsam da yüz yüze olurdum.
@YnsCann Ben herhangi bir sorun olduğunu dile getirmedim, sizin söyleminize göre eleştiride bulundum. Dediğiniz gibi ''Sıkıntı yaşamadım alabilirsin. '' diyorsunuz, burada bir yanlışlık var. Birçok insan mağdur, Technopat Sosyaldeki bazı üyeler de dahil. En bilindik örneği Caner Uncunun konusuna bakabilirsiniz. Yine söyledim tekrar söylüyorum, daha iyi bir alternatif elde varsa İtopyadan alışveriş yapılmaz.
Peki daha önce ürünü göndermeme gibi bir duruma şahit oldunuz mu? Yani bahsettiğiniz gelen üründe sıkıntı çıkması halinde başıma gelebilecekler mi yoksa ürünün gelmemesi gibi sıkıntılar da yaşayabilir miyim?

Geri
Yukarı